En Keyifli Tıraş Zamanı
Spordan açık alanda koşudan sonra iyi ter atıp ılık bir duş akabinde tıraş , çıtır çıtır kesiliyor Smile
Muhtemelen cilt ve gözenekler açılıyor spor esnasında
En keyifli ve temiz tıraş zamanım bende böyle Smile
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(02/03/2020, Saat: 15:53)ENDER3470 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haftada 2 veya 3 defa tıraş olurum. Pazar sabah kahvaltısından sonra güzel bir duş alırım. Duş sırasında, sakallarımı vücut şampuanı ile iyice ovuşturup, sıcak suyla ıslattığım lifi yüzüme uyguluyorum ve bir süre bekliyorum. Banyo sonrası sakallarım zaten yeterince yumuşamış oluyor.
Ardından, hazırladığım ilk parti köpük ile tekrar sakalları iyice yumuşatıyorum. Bir süre böyle beklerken, tıraşa eşlik edecek ekipmanları hazırlıyorum. Sonra yüzümü sıcak suyla duruluyorum ve proraso pre-shave i tekrar sakallara yediriyorum. Beklerken köpüğümü hazırlıyorum. Tekrar yüzümü sıcak suyla durulayıp tıraşa başlıyorum. Bu uygulama ile jilet farketmeksizin tıraşlarım çok konforlu ve tahrişsiz geçiyor. Tıraş sonrası tertemiz ve yumuşacık bir cilt çıkıyor ortaya.

Bütün bunları, sadece pazar günü keyifle yapabildiğim için benim için en keyifli tıraş "pazar sabahı" tıraşıdır.
Tıraşa hazırlık muhteşemmiş komşum. sakallar "kes beni artık" diyip kendini koyuveriyordur

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sabah uyanır uyanmaz tüpde çeliktasımla suyumu ısıtır ayna karşışında tıraşımı olurum çok nadirdir akşam ve öğle arası tıraş olmak
Pek haddime olmayarak tıraşın keyfini yükselten ufak bir tavsiye vereyim.
Hamama veya kaplıcaya gideceğiniz vakit yanınıza koruması yüksek sabunlarınızdan birini, fırçanızında en silvertipini veya uçları jel kıvamında olanından birini alın. İki saat çimin, keselenin, saunaya girin, masaj yaptırın bilumum aktivitelerden faydalanın. Keşkül kıvamına geldin, "yavaş yavaş artık serin bir duş alıp çıkayım" dediğin vakit çantana attığın tıraş takımın gelsin aklına. Gerisi sizde efendim...
Tombiş yanaklı göbekli amcalar sizler özellikle kaplıcayı tercih edinki kulunç mulunçta kalmasın.
@tarkaner abi Yoncalı'da bolca uzak doğulu profeyşınıl masörler var, pambık ediyolla adamı pambık. Eskişehir'e yakın aklında olsun. Aile ile gitmek için birebir.
(07/03/2020, Saat: 01:25)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pek haddime olmayarak tıraşın keyfini yükselten ufak bir tavsiye vereyim.
Hamama veya kaplıcaya gideceğiniz vakit yanınıza koruması yüksek sabunlarınızdan birini, fırçanızında en silvertipini veya uçları jel kıvamında olanından birini alın. İki saat çimin, keselenin, saunaya girin, masaj yaptırın bilumum aktivitelerden faydalanın. Keşkül kıvamına geldin, "yavaş yavaş artık serin bir duş alıp çıkayım" dediğin vakit çantana attığın tıraş takımın gelsin aklına. Gerisi sizde efendim...
Tombiş yanaklı göbekli amcalar sizler özellikle kaplıcayı tercih edinki kulunç mulunçta kalmasın.
@tarkaner abi Yoncalı'da bolca uzak doğulu profeyşınıl masörler var, pambık ediyolla adamı pambık. Eskişehir'e yakın aklında olsun. Aile ile gitmek için birebir.
Tombiş dedin ya bana da, daha kaplıca ya adımımı atmam

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyvah..! tombişi sen üzerine alma abi, lütfen Big Grin ben özellikle yakın yer, seninde haberin olsun diye anmış bulundum
(07/03/2020, Saat: 02:07)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eyvah..! tombişi sen üzerine alma abi, lütfen Big Grin ben özellikle yakın yer, seninde haberin olsun diye anmış bulundum
Oldu o zaman. Gazlıgöl de iyidir, Yoncalı da. Kaplıca da hiç tıraş olmadım ama Eskişehir de hamamdan sonra kendi ustura, fırça ve sabunumla, kendi havlumla Berber de tıraş keyfi de güzel.

Tabi ustura sedef olacak. İlk Via Barberia götürdüm, jilet takamadı, neyse beraber taktık, tıraş ederken eli titredi, ağır bu dedi vs. Baktım olacak gibi değil, götürdüm sonraki seferde Sedef ustura 2 TL ye almışım, yarım Shark jiletinide verdim yanında. Hah tamam dedi.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
O tombis lafı bizim ihtiyar gibi ustune yapısırsa, ne gulerim ama. Big Grin Big Grin
Tişikkirlir Sipirmin.
@tarkaner tombiş mi oldu şimdi
Oy oy

Eskişehir-Afyon arasındaki tüm kaplıcalar iyidir . Rahmetli Babaannem Gazlıgölü tercih ederdi .

@Samet topluca girişsek mi kaplıca işine yalnız bizimkisinden 2 gr kir çıkarsa çıkar gerisi kemik

@dikdik_s ile @tarkaner güçlü tellak lazım ya işin zor kısmı bilemedim şimdi
@Nani Kuş abi ben 7-8 nisan gibi yoncalıya gidip bir hafta kalmayı planlıyorum kısmet olursa. Tombiş amcalarda birbirlerine kese atıversinler artık. Hadi Tarkan abi fit sayılırda Sipirmin hayli iri kıyım bir abimiz Big Grin

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,368 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,193 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,332 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 936 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,536 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,269 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,118 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,295 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,493 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: