En Keyifli Tıraş Zamanı
(02/03/2020, Saat: 17:30)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de akşamları tıraş oluyorum. Yalnızca özel günlerde daha erken tıraş olduğum oluyor ama genellikle akşam tıraşı paklar beni. Mümkünse duştan sonrayı tercih ederim.

+1
(02/03/2020, Saat: 15:53)ENDER3470 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haftada 2 veya 3 defa tıraş olurum. Pazar sabah kahvaltısından sonra güzel bir duş alırım. Duş sırasında, sakallarımı vücut şampuanı ile iyice ovuşturup, sıcak suyla ıslattığım lifi yüzüme uyguluyorum ve bir süre bekliyorum. Banyo sonrası sakallarım zaten yeterince yumuşamış oluyor.
Ardından, hazırladığım ilk parti köpük ile tekrar sakalları iyice yumuşatıyorum. Bir süre böyle beklerken, tıraşa eşlik edecek ekipmanları hazırlıyorum. Sonra yüzümü sıcak suyla duruluyorum ve proraso pre-shave i tekrar sakallara yediriyorum. Beklerken köpüğümü hazırlıyorum. Tekrar yüzümü sıcak suyla durulayıp tıraşa başlıyorum. Bu uygulama ile jilet farketmeksizin tıraşlarım çok konforlu ve tahrişsiz geçiyor. Tıraş sonrası tertemiz ve yumuşacık bir cilt çıkıyor ortaya.

Bütün bunları, sadece pazar günü keyifle yapabildiğim için benim için en keyifli tıraş "pazar sabahı" tıraşıdır.

Tıraş öncesi böyle hazırlığa can kurban. Komşum, ayrıntısına kadar düşünmüşsünüz. Bu durumda tıraş aleti markası da farketmez Big Grin
(02/03/2020, Saat: 15:55)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam vallahi imrendim ön hazırlığınıza..

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(02/03/2020, Saat: 17:43)MerkurFutur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş öncesi böyle hazırlığa can kurban. Komşum, ayrıntısına kadar düşünmüşsünüz. Bu durumda tıraş aleti markası da farketmez Big Grin

Teşekkür ederim üstadlar. Bu işin böyle seramoniye dönüşmesinden hanım biraz şikayetçi ama işin sonunda bbs cildi görünce biraz olsun yumuşuyor.Smile İşin şakası bir yana, hangi alet ile olursa olsun jilet yüzümde akıp gidiyor. Tıraş sonrası herhangi bir ürün kullanma ihtiyacı bile hissetmiyorum. Ama hafta içi akşam tıraşlarında bu kadar uğraşamıyorum normal olarak.
(02/03/2020, Saat: 15:53)ENDER3470 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haftada 2 veya 3 defa tıraş olurum. Pazar sabah kahvaltısından sonra güzel bir duş alırım. Duş sırasında, sakallarımı vücut şampuanı ile iyice ovuşturup, sıcak suyla ıslattığım lifi yüzüme uyguluyorum ve bir süre bekliyorum. Banyo sonrası sakallarım zaten yeterince yumuşamış oluyor.
Ardından, hazırladığım ilk parti köpük ile tekrar sakalları iyice yumuşatıyorum. Bir süre böyle beklerken, tıraşa eşlik edecek ekipmanları hazırlıyorum. Sonra yüzümü sıcak suyla duruluyorum ve proraso pre-shave i tekrar sakallara yediriyorum. Beklerken köpüğümü hazırlıyorum. Tekrar yüzümü sıcak suyla durulayıp tıraşa başlıyorum. Bu uygulama ile jilet farketmeksizin tıraşlarım çok konforlu ve tahrişsiz geçiyor. Tıraş sonrası tertemiz ve yumuşacık bir cilt çıkıyor ortaya.

Bütün bunları, sadece pazar günü keyifle yapabildiğim için benim için en keyifli tıraş "pazar sabahı" tıraşıdır.

Tahriş yaşamıyor olman güzel ama sanki fazla mı hazırlık süreci Big Grin tıraşa çok hazırlanmak da iyi değil.
(02/03/2020, Saat: 18:57)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tahriş yaşamıyor olman güzel ama sanki fazla mı hazırlık süreci Big Grin tıraşa çok hazırlanmak da iyi değil.

Hangi aşamayı kırpayım komşum, söyle kesip atayım hemen, senden kıymetli miSmile

Komşum bu ön hazırlık değil ayin Big Grin

Şaka bir yana ben günlük tıraş oluyorum. Daha doğrusu hayvan gibi sakalım ve beyaz yakalı bir işim olduğundan dolayı haftaiçi hergün tıraş olmak zorunda kalıyorum.
Cumartesileri öğleden sonra ise tamamen keyif tıraşım.. Genellikle feather gibi keskin bir jiletle ve iyi bir ön hazırlıkla yaklaşık yarım saat kadar tıraş oluyorum.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti
(02/03/2020, Saat: 19:01)ENDER3470 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi aşamayı kırpayım komşum, söyle kesip atayım hemen, senden kıymetli miSmile

Allah iyiliğini versin Big Grin yani sakal yumuşatma aşamasında keyif verecek, her hafta sonu her hafta başka yöntemle deneyimlemek diyebilirim Smile

Ama tüm sakal yumuşatma girişimleri tek tirasta tebrik etmem gerekiyor Wink

Komşum, tabir-i caizse buna " Tıraş Töreni Hazırlığı " denir Big Grin
En zevkli tıras zamanı bence acele olmayanı.
Tişikkirlir Sipirmin.
(04/03/2020, Saat: 11:17)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En zevkli tıras zamanı bence acele olmayanı.

Komşum, o zaman hafta sonları ya da akşamları diyorum Big Grin
Acaba anket mi yapsak diye düşünmeden edemiyorum Smile
Sonuç ne çıkar?... Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 333,204 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 335,759 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,320 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 920 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,521 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,244 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,075 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,258 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,531 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,474 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: