OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP
Bu akşam Artistry'ı deneme fırsatım oldu.
Bir defa sabunun kayganlığı ve tıraş esnasındaki koruyuculuğu V2.0'a göre vites büyütmüş. Öncelikle test ekipmanlarımı yazayım:
Merkur 37C slant
Big Ben bıçak (2. kullanımı)
Omega 11126 Ovankgol fırça

Tıraş 2.5 perde sürdü. Bir kaç defa zorlamama rağmen, sabun korudu ve birden fazla kez aynı yerden geçmeme izin verdi. Koku elbette kişisel bir konu ama benim hoşuma gitti. Fresh ve hafif geldi. Ama banyo dolup taşmadı. Güzel güzel koktu ve izin istedi.
Sabun sönme veya kuruma yapmadı. Nefasetini korudu.
Tıraş sonrasında ise V2.0'a göre yarım tık daha iyi geldi bana. Ama bariz bir yumuşatma etkisi var. Bende kuruma, germe yapmadı. Tıraş sonrası herhangi bir ürün kullanmadım.
Sonuç olarak Osman Bey'in eline sağlık, yolu ve şansı %100 açık olacaktır bu güzel sabun ile.
"A Samurai always wears two swords."
(05/03/2020, Saat: 22:12)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu akşam Artistry'ı deneme fırsatım oldu.
Bir defa sabunun kayganlığı ve tıraş esnasındaki koruyuculuğu V2.0'a göre vites büyütmüş. Öncelikle test ekipmanlarımı yazayım:
Merkur 37C slant
Big Ben bıçak (2. kullanımı)
Omega 11126 Ovankgol fırça

Tıraş 2.5 perde sürdü. Bir kaç defa zorlamama rağmen, sabun korudu ve birden fazla kez aynı yerden geçmeme izin verdi. Koku elbette kişisel bir konu ama benim hoşuma gitti. Fresh ve hafif geldi. Ama banyo dolup taşmadı. Güzel güzel koktu ve izin istedi.
Sabun sönme veya kuruma yapmadı. Nefasetini korudu.
Tıraş sonrasında ise V2.0'a göre yarım tık daha iyi geldi bana. Ama bariz bir yumuşatma etkisi var. Bende kuruma, germe yapmadı. Tıraş sonrası herhangi bir ürün kullanmadım.
Sonuç olarak Osman Bey'in eline sağlık, yolu ve şansı %100 açık olacaktır bu güzel sabun ile.
Detaylı yorumlarınızı keyifle okudum. Sizin Artistry sabunum için böylesine övgü dolu cümleler kurmanız çok değerli. Çabalarımın boşa gitmediğini hissettim. Artistry merak eden komşular için sağlam referans olacaktır. İnceleme için çok teşekkür ederim. Keyifli tıraşlar dilerim.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@Creator Merhaba Osman Bey, sadece zebramo sitesi üzerinden mi temin edebiliyoruz?
(06/03/2020, Saat: 18:34)dnz35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Creator Merhaba Osman Bey, sadece zebramo sitesi üzerinden mi temin edebiliyoruz?
Evet dostum eğer Bursa da bulunursanız elden de alabilirsiniz.

Çarşamba günü sipariş verdiğim sabun, perşembe günü teslim aldım.Özenli bir şeklide ambalajlanmış olan sabun hasarsız olarak elime geçti.Bu gün tıraş oldum.Kokusu çok iyi.Sabunun kıvamı sert.Buda uzun ömürlü olduğunu gösteriyor.Fırçaya bir kaç saniye yükleme yaptım coştu resmen.Kıvamlı ve çabuk sönmeyen bir köpüğü var.Memnun kaldım ve dolabımda devamlı olmasını isterim.Çok güzel bir sabun yapmışsınız Osman bey.Yolunuz açık olsun.Diğer sabunlarınızı da merak ettim.En kısa sürede alırım.
(06/03/2020, Saat: 19:10)blueshadov Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çarşamba günü sipariş verdiğim sabun, perşembe günü teslim aldım.Özenli bir şeklide ambalajlanmış olan sabun hasarsız olarak elime geçti.Bu gün tıraş oldum.Kokusu çok iyi.Sabunun kıvamı sert.Buda uzun ömürlü olduğunu gösteriyor.Fırçaya bir kaç saniye yükleme yaptım coştu resmen.Kıvamlı ve çabuk sönmeyen bir köpüğü var.Memnun kaldım ve dolabımda devamlı olmasını isterim.Çok güzel bir sabun yapmışsınız Osman bey.Yolunuz açık olsun.Diğer sabunlarınızı da merak ettim.En kısa sürede alırım.
Dostum değerli yorumlarınızı keyifle okudum. Artistry sabununuzu beğenmenize çok sevindim. Güzel günlerde kullanın inşallah. Keyifli tıraşlar dilerim.

Bugün kullanma fırsatım oldu sabunu. Açıkçası ahkam kesecek kadar bilgi birikimim yok bu konularda ama naçizane fikrim sabunun üst düzey olduğu yönünde. Hani elimde numuneler harici sürekli kullandığım en üst düzey sabun Saponificio Varesino ve bence bu sabunun ondan aşağı kalır yanı yok performans olarak.

İki günlük sakalda denedim sabunu. Cildim şükür pek hassas değil, sakallarım sert ve orta sıklıkta. Tıraş öncesi sakalları sıcak suyla yıkarım genelde, bugün unuttum. Yani pek ön hazırlık yapmadan daldım Tıraşa.

PSX-20200306-235302.jpg

Bir kere sabun kullandıklarım arasında en iyi kayganlığı sahip olanlardan birisi ki köpük sanki biraz daha suya ihtiyaç duyuyor gibi hissettim tıraş boyunca. Yani biraz kuru bir köpük yapmış olmama rağmen bunu hissettirdi sabun bana. Koruma konusunda gene müthiş bir ürün bence. İlk perdede genelde sakallar sert, makine mild olduğu için zorlamam pek kendimi. Baya bir sakal kalır vs. Sonra iki, üçüncü perdelerde bitiririm tıraşı. Bu sefer biraz da zorladım, bir kaç kez üst üste geçtim, hatta utanmadan dördüncü perdeyi oldum. Yanma, tahriş gibi sorunlar olmadı, ki cildim problemsiz bile olsa kötü bir köpük ya da ürüne denk geldiysem haliyle tıraş sonrası sızı falan olur.

Nelendirme konusunda gene başarılı bir ürün bence. Bu kadar uzun bir tıraştan sonra gerginlik falan çok azdı, tıraş sonrası da losyon veya balsam sürmedim, kuruluk hissetmedim.

Yani kısacası sabun hakikaten çok çok iyi. Kesinlikle tıraş keyfini yukarı taşıyor. Hani kafasında soru işareti olan varsa sabunla ilgili, hata yapıyor diyeyim. Koruma, nemlendirme, kayganlık gibi özellikleriyle tercih sebebi olur direkt.

PSX-20200306-235454.jpg

Geleyim benim için en önemli konuya; kokuya. Koku hafif, rahatsız etmiyor kesinlikle ama tam olarak tanımlayamıyorum kokuyu. Önce floral hatta aquatik bir koku aldığımı sandım ama tam olarak ne olduğunu çözemedim. Acaba sabunun biraz daha beklemesi mi lazım bu koku işini çözmem için bilmiyorum. Maceraya girilmeyip kullananı rahatsız etmeyecek bir seçim yapılmış olduğu ortada yalnız. Ayrıca koku hafif olmasına rağmen tıraştan sonra ben kokuyu almaya devam ediyorum, bu açıdan da başarılı. Yani iyi bir sabun yanında bir de parfüm alıyor gibisiniz sabunun koku karakterine bakılırsa. Lakin bu kadar başarılı bir sabun için benim gibi buram buram kokan sabun seven, nemli toprak kokusunu bile arayanlar için de bir çözüm bulunmasını rica ediyorum.
Smile

Elinize sağlık Osman bey, bence müthiş bir iş çıkmış ortaya. Sabun sadece performans olarak değil sunum (etiket, kase) olarak da oldukça başarılı ayrıca. Umarım kısa zamanda hak ettiği değeri fazlasıyla görür ürününüz.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Onur7 komşumun yazdığı detaylı incelemeyi keyifle defalarca okudum. Elinize emeğinize sağlık dostum. Düzenli olarak SV kullanan bir komşumdan bunları duymak ayrıca önemli benim için Artistry ile ilgili fikir edinmek isteyenler içinde bir referans daha paylaşılması çok güzel olmuş. Keyifli tıraşlar dilerim dostum çok teşekkür ederim.

(07/03/2020, Saat: 02:52)onur7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...

Komşuma katılıyorum. Özellikle 2 günlük sakalıma denedim ve tıraş sonrası krem kullanmadım. Sonrasında hiç bir kuruluk yaşamadan tahrişsiz tıraşımı tamamladım. Koku tam bir erkek parfümü. Yaz kış kullanılabilecek düzeyde.

1. versiyon acı bademli de var. Artistry ile ciddi gelişme var seride.

Kafanızda soru olmadan alın. Dolabımda olmasından memnuniyet duyduğum bir ürün oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Artistry sabunu bugün deneyebildim. Bir kere çok kusa zamanda bol köpük yapması çok güzel olmuş kokusu tam kıvamında merak edenler için söyliyeyim Creed - Aventus kokusu ve oldukça güzel olmuş. Kayganlık yastıklama koruyuculuk üst seviyede olmuş. Tıraş sonrası performansı ise normal cilde sahip biri olarak bana göre yeterli.
Bitince gene alınır mı? Bana göre kesinlikle alınır....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,258 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 35,025 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,548 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,209 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,244 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
Wink Wholly Kaw - Post Shave Kralı dikdik_s 58 27,975 23/10/2020, Saat: 01:10
Son Yorum: gidakontrol
  Derby Premium Sabun V4Vamık 8 3,324 13/10/2020, Saat: 20:57
Son Yorum: marv
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,751 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,738 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 8,087 28/05/2020, Saat: 09:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: