OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP
(24/06/2020, Saat: 21:39)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben bir tek avocado kullandım. Proraso Sandal sevdiğim için sormuştum, kalıcılığı hoşuma gitti tobs sandal nasıl diye. Kokunun aynı veya benzer olmadığını öğrendim o sebeple vazgeçtim.
Anladim komsum tesekkurler.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(24/06/2020, Saat: 17:44)yakup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar artistry nin kokusu uzun süre kalıyor mu? proraso sandalı seven biri olarak saatlerce kalıcı kokusu olan sabunlar tercihim. kokusu hemen uçup gidiyor mu?

Tıraştan sonra herhangi bir ürün kullanmazsanız 2-3 saat kokusunu hissedebilirsiniz. Terlemeye bağlı uzayıp kısalabilir tabi bu durum...
(24/06/2020, Saat: 19:41)nakres35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tobs da tavsiye ettigin varmi komsum sandal ?

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komsum TOBS cedarwood kokusu sandala gore biraz daha agirdir ama kalici ve guzeldir. Lavanta kokusu da trastan sonra kendini belli ediyor bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(24/06/2020, Saat: 21:39)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben bir tek avocado kullandım. Proraso Sandal sevdiğim için sormuştum, kalıcılığı hoşuma gitti tobs sandal nasıl diye. Kokunun aynı veya benzer olmadığını öğrendim o sebeple vazgeçtim.

Komsum Prorasoy gore TOBS sandal cok daha iyi bence. Bugune kadar 2 kutu bitirdim. Bulsam 3 kutuyu da alacagim.

Kullandıktan sonra kurutmak için kapağını açık bırakıyordum bu sabunun. Belli süre sonra biraz sertleşti ilk halinden. Bu yüzden midir yoksa iyice elim mi alıştı sabuna bilemiyorum ama sertleştikten sonra sanki köpük iyice bi dolu dolu oldu. Önceden de öyleydi ama kuruyunca sanki bi mdc kıvamına geldi gibi köpük. Buna benzer bi deneyimi olan komşum var mıdır acaba?
@Sheeplessness komşum fırça aynı mı peki ?
Bende kalın kıl yapılı finest ile dolgun köpük oluyor, silvertip ile daha boş kıvamsız oluyor.
(10/07/2020, Saat: 02:31)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Sheeplessness komşum fırça aynı mı peki ?
Bende kalın kıl yapılı finest ile dolgun köpük oluyor, silvertip ile daha boş kıvamsız oluyor.

Yumuşakken muhtelif fırçalarla kullanmıştım. Son kullanımımda (yoğun köpük olan) fırçam silvertip idi komşum.
Zaten az su seven bir sabun, içindeki nemde iyice gidince demekki tam performans vermeye başlamıştır gibi kendimce bir fikir yürütebiliyorum sadece sizdeki durum için Wink
(10/07/2020, Saat: 02:03)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kullandıktan sonra kurutmak için kapağını açık bırakıyordum bu sabunun. Belli süre sonra biraz sertleşti ilk halinden. Bu yüzden midir yoksa iyice elim mi alıştı sabuna bilemiyorum ama sertleştikten sonra sanki köpük iyice bi dolu dolu oldu. Önceden de öyleydi ama kuruyunca sanki bi mdc kıvamına geldi gibi köpük. Buna benzer bi deneyimi olan komşum var mıdır acaba?

Komşum selam,

Evde traş sabunları kontrolden çıktı zaten. O hengamede ofiste bir kutu cella varmış unutmuşum. Dediğiniz gibi kurusun diye bırakınca sabun ciddi kuruyup sertleşmişti, sentetik fırça ile köpürtünce pasta kreması kıvamına geldi köpük.
Kendi kabında yükleyip köpürtme tasına aldığımda Osman beyin sabunları coştukça coşuyor. Köpük de öyle zayıf bir köpük değil çok kıvamlı oldukça kalın ve keyifli bir köpük.

“Abilerim ablalarım, şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer, fbli Cemil kullandı.”
Merhabalar,

Geleneksel tıraşta çok yeni olduğum için ilk başta bana uygun fırça, tıraş aleti ve tıraş bıçağı kombinasyonumu bulmaya çalıştım ve şuanda çok mutlu olduğum ekipmanlara sahibim.(Sanırım bıçak, fırça ve sabundan ziyade tıraş aletine daha meraklıyım)
İlk tıraşlarımı çoğu komşum gibi arko sabun ile oldum, daha sonra lise yıllarında hazır köpük kullanırken kokusundan memnun kaldığım derby limon kokulu kremini kullanıyorum. Son dönemde de berberim sayesinde tanıştığım ve ondan tedarik ettiğim dalan tıraş kremini de rotasyonda tutuyorum.
Ancak forumda okuyabildiğim yazılarda, artizan sabunların tıraşa etkisinin çok fazla olduğu yönünde ve bundan dolayı da artizan sabun araştırdım. Genelde yerli ürünleri kullanmaya çalışırım, bundan dolayı da Osman beyin yaptığı ürünler direk ilgimi çekti. Bu hafta başında siparişimi verdim ve dün kargomu teslim aldım.
Dün akşam ilk tıraşımı oldum ve gerçekten kullandığım krem/sabunlara göre çok üstün bir ürün. Hemen kaliteli köpük yapması, kokusu, tıraş sırasında ve sonrasındaki koruma hissiyatı çok hoşuma gitti. Etkilendiğim için ilk tıraş sonrasında yorum yazıyorum, eğer sonra ki tıraşlarımda farklı düşüncem olursa revize ederim.
F/P olarak da çok iyi bir konumda bence. Diğer yabancı artizan sabunları kullanmadım henüz ancak komşularımın da yorumları genelde aralarında çok açık bir makas olmadığı yönde.

Denememiş olanlara tavsiye ederim.

Osman Bey'e de öncelikle ürettiği ürün için, ilgisi ve hızlı sevkiyatı için çok teşekkürler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,201 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 34,962 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,474 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,147 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,228 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
Wink Wholly Kaw - Post Shave Kralı dikdik_s 58 27,906 23/10/2020, Saat: 01:10
Son Yorum: gidakontrol
  Derby Premium Sabun V4Vamık 8 3,308 13/10/2020, Saat: 20:57
Son Yorum: marv
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,733 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,670 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 8,049 28/05/2020, Saat: 09:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: