Max Sprecher 8/8 Spanish Classic - Carbon Fiber
Merhaba değerli komşularım,

Geleneksel ıslak tıraşa yaklaşık olarak 2 sene önce başlamıştım. Bu süreçte gerek forumun büyük bir kısmını okuyarak, gerekse bir çok üstada özel mesaj yolu ulaşarak bir çok konuda bilgi sahibi olmaya çalıştım. Fakat ilk başlama sürecinde genellikle önerilen daha güvenli mild aletlerin aksine, efsane Mühle R41 ile başlangıç yaptım.  Smile Bu süreçte ilk çıktığı tarihlerde birde Rex Ambassador edindim. Bu aletin ayarlı olması nedeniyle artık bir tıraş aleti almamaya karar verdim.  Undecided

Buraya kadar yazdığım kısımda ilk günlerde arkadaşlarıma geleneksel tıraşın, kartuşlularla tıraş olmaktan daha ekonomik ve daha eğlenceli olduğunu kanıtlamaya çalıştığım muhabbetler hatırıma geldi.  Rolleyes  Neyse devamını anlatmama lüzum yok gerisini sizler biliyorsunuz.
Bu zaman aralığında fazla bir tıraş sabunu deneyimim olmadı ama sıkı bir Mdc fanatiği olduğumu söyleyebilirim. Bir buçuk sene sonunda bitirdiğim Mdc Vetiver sabunun ardından hemen yeni birisini almak için arayışlara başladım. Bu sefer  hedefimde severek kullandığım Vetiverin yanına birde çok merak ettiğim Mdc Agrumes ve almışken birde yanına Fougere eklemekti. Sağolsun forumumuzun süper kahramanı @GartBnx Burak Bey her zamanki gibi isteğimi kırmayarak yardımcı oldu.

Sipariş verilmiş, heyecanlı bekleyiş başlamıştı. Bu zaman aralığında youtube'da bol bol tıraş videoları izlerken, Mdc Agrumes sabunu tıraşta kullanıp değerlendiren varmıdır düşüncesiyle arama yapınca bir tane video açıldı ve merakla izlemeye başladım. Videoyu paylaşan arkadaş köpüğünü hazırlarken,
kıt ingilizce bilgimle anladığım kadarıyla veya tahminimce  Big Grin  kokusundan ve performansından bahsediyordu. Yüzünde iyice köpük kıvamını elde ettikten sonra görüntünün dışından tıraşını olmak için eline aldığı ustura bir anda görüntüye yansıdı. Ustura diyorum ama elinde yanlış hatırlamıyorsam 9/8 lik bir satır vardı. O an tabiri caizse ağzım açık izlemeye devam ediyorum. Sağ yanağına koyduğu satırı, ekmeğin üzerindeki tereyağını sıyırır gibi iki seferde temizledi. Devamında zahmetsiz manevralarla üç perdede çok rahat bir şekilde tıraşını bitirdi. O an bende bittim. Türk Lirası

Daha önce deneyim gerektiren ve zorlu bir çok işlemi olan ustura tıraşı düşüncesinden uzak duruyordum ki izlediğim bu videodan sonra gerek forumumuzun Ustura ana başlığı altındaki konularda gerekse @Lord Sparhawk üstadın tıraşkeyfim bloğunu dikkatli bir şekilde defalarca okudum. Zehir
artık bedeni sarmıştı. Bu süreç içerisinde ustura üstadlarınıda özel mesaj yoluyla merak ettiğim konularda sık sık rahatsız ettim. Sağolsunlar büyük sabırla ve beyefendi kişilikleri ile mantıklı, mantıksız sorularımı yanıtsız bırakmadılar. Bana ucuz yollu 5/8 lik ikinci el veya yeni bir ustura ve yine uygun fiyatlı bir strop ile başlangıç yapmamı telkin ettiler. Fakat benim aklım videoda izlediğim Max Sprecher ustanın yaptığı satırdaydı  Big Grin.

Sitesinde günlerce yaptığı modelleri inceledikten sonra kendisiyle de günlerce yazışmalarım oldu. Usturanın özelliklerini ve ölçülerini beraber belirledik. Nihayetinde bir gece vakti gözümü karartıp siparişi geçtim. Ardından  yine telkinlerin aksine Mountain Mike kovboy amcamızdan da bir strop siparişi verdim. Bu süreçte bilgi ve tecrübelerini esirgemeyen @GartBnx , @Lord Sparhawk , @rewolwer_ , @taskind , @manuple , @habaz , @cosa_nostra , @ArdıçKatranı , @F_16, ayrıca ismini yazmayı unuttuğum bütün üstadlara ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Max Sprecher 8/8 Spanish Classic - Carbon Fiber

nvAryI.jpg

nvAH6R.jpg

nvAh20.jpg

nvAD6p.jpg

nvAviM.jpg

nvAKVn.jpg

nvA3vH.jpg

nvAtC1.jpg

nvAFsI.jpg

nvAMtf.jpg

nvA4jS.jpg

Max Sprecher ustanın ağız açma sırasında paylaştığı fotoğraf,

nvA79c.jpg

nvdEnP.jpg

nvdVWY.jpg
güle güle kullanın muazzam görünüyor. keyifli tıraşlar
Komşum o kadar keyifle okudum, o kadar çok sevindim ki anlatamam. Güle güle, güzel günlerde kullanın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
İlk başta bir Maşallah diyeyim @connect.Harika görünüyor.İyi günlerde kazasız belasız kullanman dileğiyle hayırlı olsun.
İlk zamanlardaki amatör ruhunun hep kaybolmadan devam etmesi ve keyifle kullanmanız dileğiyle.

E n v i r o n m e n t a l i s t

@connect komşum harika harika sağlıkla güzel anılarla keyifle kullanınız .
Formda üst üste güzel incelemeler de gelmesi ayrıca sevindirici .
Tıraşı ile ilğili izlenimlerinizide takipteyiz .
Hayırlı olsun komşum. Güle güle kullanın.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(22/02/2020, Saat: 21:50)hlkkzn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güle güle kullanın muazzam görünüyor. keyifli tıraşlar

(22/02/2020, Saat: 21:50)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum o kadar keyifle okudum, o kadar çok sevindim ki anlatamam. Güle güle, güzel günlerde kullanın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(22/02/2020, Saat: 21:55)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk başta bir Maşallah diyeyim @connect.Harika görünüyor.İyi günlerde kazasız belasız kullanman dileğiyle hayırlı olsun.

(22/02/2020, Saat: 22:05)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @connect komşum harika harika sağlıkla güzel anılarla keyifle kullanınız .
Formda üst üste güzel incelemeler de gelmesi ayrıca sevindirici .
Tıraşı ile ilğili izlenimlerinizide takipteyiz .

(22/02/2020, Saat: 22:06)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun komşum. Güle güle kullanın.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel dilekleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu ortamda bulunan güzel insanlar sayesinde güzel bir hobimi olduğu için mutluyum. Ayrıca bu konu başlığı altında tıraş deneyiminide aktarmayı düşünüyorum.
@connect üstadım hayırlı olsun, iyi günlerde kullanmanız dileğiyle, fotoğraf yüklemede sorun var sanırım benim telefondan görünmüyor.
@rewolwer_ üstadım çok teşekkür ederim. Az önce telefonumdan konuyu kontrol ettim fotoğraflar görünüyor. Tapatalk kullanmıyorum. Acaba siz oradan mı baktınız.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: