Tatara
(16/02/2020, Saat: 16:37)Gkarinca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neymis bu Tatara nasil bir aletmis derken tam zamaninda geldi bu inceleme pazar kahvemi yudumlarken keyifle okudum emeginize saglik. Game changer dusunurken  hedef listemin ilk siralarina Tatara girdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Komşum Gc ve Tatara benim de listemde bakalım nasıl olacak Smile

@dikdik_s üstad tipi beni de hiç mi hiç sarmadı ama yine de almayı düşündüğüm bir makine Smile

Timeless şimdilik beni aşar gibi geliyor, fiyat olarak değil tecrübe el yatkınlığı vb açısından
Detay ve inceleme cok iyi emeğinize sağlık
Tıraş aleti  
Emeğinize sağlık keyifle okudum incelemenizi . Hep dış güzelliğe odaklanmayın dostlar iç güzelliğinde görüp takdir etmek gerekli . Komşum incelmeye elinizdeki Tataranın fotoğraflarını eklemenizi rica ediyorum .
20200216-192812-Kopya.jpg
20200216-192825-Kopya.jpg
20200216-192837-Kopya.jpg
20200216-192903-Kopya.jpg
20200216-193008-Kopya.jpg
20200216-193031-Kopya.jpg
Nodachi OC plate yakinda satisa koyulacak,
onu da al, testerini cok begendiler.
Nodachi alet alırsak masamune alt tablası nodachinin topcapine uyumlu olur mu ? Ya da tam tersi?
(16/02/2020, Saat: 22:03)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nodachi alet alırsak masamune alt tablası nodachinin topcapine uyumlu olur mu ? Ya da tam tersi?
Evet tüm parçalar birbirine uyumlu.

GaRtBnX.....

https://www.instagram.com/gartshobby/
(16/02/2020, Saat: 20:24)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeğinize sağlık keyifle okudum incelemenizi . Hep dış güzelliğe odaklanmayın dostlar iç güzelliğinde görüp takdir etmek gerekli . Komşum incelmeye elinizdeki Tataranın fotoğraflarını eklemenizi rica ediyorum .
Tesekkurler komsum, Sahsen ben tatarami gorsel olarakta cok begeniyorum. Ama islevsellik olarakta gercekten muazzam urun.
Tatarayi İlk tirasimda sotd fotosu olarak eklemeyi dusunuyorum

(16/02/2020, Saat: 19:23)Gungordum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Detay ve inceleme cok iyi emeğinize sağlık
Tesekkurler komsum.

(16/02/2020, Saat: 17:43)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler.Güzelmiş.
Tesekkurler komsum.

(16/02/2020, Saat: 17:32)connect Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tatara çok övgü alıyor. İncelemede çok güzel olmuş. Satınalan veya almayı düşünenler iyi günlerde kullanılsın.
Tesekkurler komsum, imkanlar elveriyorsa mutlaka alinmasini oneriyorum komsularima

(16/02/2020, Saat: 22:03)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nodachi alet alırsak masamune alt tablası nodachinin topcapine uyumlu olur mu ? Ya da tam tersi?
Sagolsun burak abi cevapladi, evet parcalar birbiriyle uyumlu, sadece farkedilmeyecek derecede minimal oranda agresiflik degeri degisiyor

(16/02/2020, Saat: 16:37)Gkarinca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neymis bu Tatara nasil bir aletmis derken tam zamaninda geldi bu inceleme pazar kahvemi yudumlarken keyifle okudum emeginize saglik. Game changer dusunurken hedef listemin ilk siralarina Tatara girdi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tesekkurler komsum, afiyetler olsun.
Tatara ve game changer 0.84mm benim gozbebeklerim diyebilirim. İkiside cok iyi urunler ve ilk firsatta ikisinede sahip olmanizi dilerim.

@Gartbnx burak abi fotograflar ve bilgilendirmeler icin tesekkurler
@CK89 komsum bilgilendirme icin tesekkurler, acik tarak severlere duyurulmus oldu sayenizde.
Güzel İnceleme olmuş emeğinize sağlık, Aleti kullanmadım ama yakından inceledim oldukça kaliteli hassas üretilmiş. Diğer markalardan farklı olarak sapın uç kısmı alt tablanın içine geçiyor ve öyle sabitliyor kafayı. Anladığım kadarı ile bunun amacı daha stabil jilet tutuşu ve üst kapağın alt tabla ile tam merkezlemesini sağlamakmış.

GartBnx ürünün Portekizde üretildiğini söylediğinde şaşırmıştım belli ki Japon kültürüne yakın ve ilgiliymişler.
Geleneksel tıraşa başladığımda Tamagahane Kamisori usturaları araştırırken karşılaşmıştım bu kelimelerle Tatarayı görünce bir yerlerden tanıdık geliyordu bu kavramlar.
Tatara : Japonyada Tamagahane çeliğinin üretildiği geleneksel fırın.
Masamune : Gorō Nyūdō Masamune isminde Japonya'nın en büyük kılıç ustası olarak biliniyormuş, galiba 1300 yıllarında yaşamış.
Nodachi : Samuray'ların kullandığı normal Katana kılıçlarına oranla daha uzun ve namlu kısmı biraz daha eğiktir. Belde taşınmaz uzun ve ağır olduğu için sırtta taşınırmış.
Aletin uzun sap ve agresif modelinin nodachi ismi buradan geliyor sanırım. Uzun, ağır, etkili Smile
Yani adamlar marka ve model isimlerini işkembeden sallamamışlar. Böyle anlamı olan, kültürel değerlere gönderme yapan markaları seviyorum.
Birde odachi kılıcı varki o dillere destan yanlış hatırlamıyorsam 3 metrelik bir kılıç idi. İlerleyen zamanda Tachi, katana gibi model isimleriyle karşımıza çıkabilir bu alet.  Rolleyes
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

@delidumrul abi tesekkur ederim.
Bilgilendirmelerin icinde konuyu dahada guzellestirdigin icin ozel olarak tesekkur ederim.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: