Çay Tiryakileri
(06/04/2013, Saat: 00:52)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ceylon çayını uzun yapraklı olanlardan deneyin,çok farklı..

_9145_.jpg

Dostum Istıkan'ı ilk defa denedim sadece, ceylon çay da yılların kaçakçılık tecrübesi var burada merak etmeyinSmile
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Zorba Biraderim,uzun yaprak deneyin,görüşelimSmile
Yıllarca tüm seylan markalarını,hatta O yörelere katır gücüyle gelen paketlerden içtim.
Diyarbakır dan seylan,Rize den yerli çay,Honkong dan yeşil çay getirttiğim çok oldu Cool
(06/04/2013, Saat: 01:51)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zorba Biraderim,uzun yaprak deneyin,görüşelimSmile
Yıllarca tüm seylan markalarını,hatta O yörelere katır gücüyle gelen paketlerden içtim.
Diyarbakır dan seylan,Rize den yerli çay,Honkong dan yeşil çay getirttiğim çok oldu Cool

Dostum uzun yaprak kötü demedim ki benSmile
Uzun yapraklı ceylon çay içmedim de demedimSmile
Yaptığım karışımı yazdım sadece.
Yollayayım mı sana uzun yaprakBig Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Zorba Biraderim,
Lazım olursa size ulaşırım.
Oralarda yaşayıp sadece kaçak çay mı buluyorsunuz,oralarda enflasyon ve KDV yok,daha doğrusu maliye yok Big Grin

(06/04/2013, Saat: 02:58)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06/04/2013, Saat: 01:51)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zorba Biraderim,uzun yaprak deneyin,görüşelimSmile

Dostum uzun yaprak kötü demedim ki benSmile
Uzun yapraklı ceylon çay içmedim de demedimSmile
Yaptığım karışımı yazdım sadece.
Yollayayım mı sana uzun yaprakBig Grin
bizim karadeniz'de yetiştirilen çay ırkının kalitesi düşükmüş. bü yüzden yurt dışındaki çay dükkanlarında hiç satılmazmış. allah kahretsin bende bizim çaya bayılıyorum. tercihim 'rize-turist çayı'. harmanlamayı dolayısıyla bergamotlusunu da hiç sevmem. demliğe konan çay az (soğuk) su ile yıkanmalı. su kaynadıktan sonra (1,5-2 dk bekledikten sonra) tekrar az su ile yıkanmalı ondan sonra demliğe su verilmeli. vitamini gider üstadım seslerini duyar gibiyim ama hem davşan kanı, hem de lezzet için bence şart.

hepsi çayın lezzetini etkiliyor:

*çay (markalar ve cinsleri)
*su (şebeke suyu, damacana su, yayla suyu)
*ateş (rezistans, tüpgaz, odun közü...)
*demleme usulü (insan faktörü çok önemli)
Vitamini gitmez,tozu gider,üşenmediğim zaman bende böyle demlerim.

Irk konusu değil de pazar ve reklam başarısızlığı olabilir.Bir zamanlar ''Türk Tütünü'' çok revaçtaydı.

Porselen demlik,kaynak suyu.Kalitesiz metal çay demleme aletleri metal tadı bırakıyor.

Şekersiz olacak,tatlandırıcı da olmayacak (lijun sözüm sanaBig Grin)

En önemlisi çay demlemeyi ve içenleri seveceksin,Chi . . .

caykeyfi25ij7.jpg
reklam.jpg

(06/04/2013, Saat: 14:31)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bizim karadeniz'de yetiştirilen çay ırkının kalitesi düşükmüş. bü yüzden yurt dışındaki çay dükkanlarında hiç satılmazmış. allah kahretsin bende bizim çaya bayılıyorum. tercihim 'rize-turist çayı'. harmanlamayı dolayısıyla bergamotlusunu da hiç sevmem. demliğe konan çay az (soğuk) su ile yıkanmalı. su kaynadıktan sonra (1,5-2 dk bekledikten sonra) tekrar az su ile yıkanmalı ondan sonra demliğe su verilmeli. vitamini gider üstadım seslerini duyar gibiyim ama hem davşan kanı, hem de lezzet için bence şart.

hepsi çayın lezzetini etkiliyor:

*çay (markalar ve cinsleri)
*su (şebeke suyu, damacana su, yayla suyu)
*ateş (rezistans, tüpgaz, odun közü...)
*demleme usulü (insan faktörü çok önemli)
allah'ın fransızı anzer balını daha kovana düşmeden satın alıyormuş. ingilizler de kaliteli çayın kokusunu, pardon paranın kokusunu iyi alır. marka ne olursa olsun tiryakilere de illa ki bi köken belirtirler diye düşünüyorum. tabi bunlar -miş'li bilgiler. ama çin çeşitlilik ve üretim konusunda hakkaten büyük bi derya.
Bu çayı çok beğendim,lipton ilk defa çay yapmış.
DSC_7912.JPG
gürmar marketlerinde bulduğum ve pek methini işittiğimden kaçırmadan aldığım 42 numaralı tirebolu çayı, çaylar içinde ilk tercihim haline geldi. daha evvel, bizim iki marka çayın içine howdah brand seylan ve tomurcuk harmanlayarak demliyordum. bu tirebolu çayı tek başına bana göre nefis bir lezzet sundu. fiyat olarak ta yarım kiloluk pakedi 9.75. İnşallah yaygınlaşır bu çay.
selamlar ve saygılar...
Bende çay işine fena halde takmıştım bir zaman o ara en az 15 farklı çay denedim ve sonunda çayımı buldum Doğuş karadeniz export çay fevkalade bir çay.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: