Çay Tiryakileri
Birde önemli bir konuya değinmek istiyorum eğer benim gibi ağır tiryakiyseniz dişlere çok dikkat etmeniz lazım. Sürekli şeker aldığınız için zamanla çok büyük sorunlar oluşabilir. Bu lafım gerçek tiryakileredir. Öyle günde 3-5 bardak içene değil. Ben bir çok dişimi 30 yaşında olmama rağmen bu yüzden kaybettim. Artık çok dikkat ediyorum. Her çay dozundan sonra ağzı kesinlikle suyla çalkalamak iyidir. Smile
hem çaydan alınan fazla enerjiyi azaltmak, hem de çayın lezzetini gerçekten alıp sonradan ağızda kalan buruk taddan kurtulmak için en güzel yol çayı şekersiz içmek Wink
Saygılarımla
(29/10/2012, Saat: 11:41)Wilkinson Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde önemli bir konuya değinmek istiyorum eğer benim gibi ağır tiryakiyseniz dişlere çok dikkat etmeniz lazım. Sürekli şeker aldığınız için zamanla çok büyük sorunlar oluşabilir. Bu lafım gerçek tiryakileredir. Öyle günde 3-5 bardak içene değil. Ben bir çok dişimi 30 yaşında olmama rağmen bu yüzden kaybettim. Artık çok dikkat ediyorum. Her çay dozundan sonra ağzı kesinlikle suyla çalkalamak iyidir. Smile
son 7 aydır şekersiz çay kahva içiyorum şekerli içtiğimde çay içmiyomuşum çok farklı çok az koysam bile şekerli içemiyorum artık
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
operasyon tamam o zaman Smile
(29/10/2012, Saat: 16:34)errate Adlı Kullanıcıdan Alıntı: son 7 aydır şekersiz çay kahva içiyorum şekerli içtiğimde çay içmiyomuşum çok farklı çok az koysam bile şekerli içemiyorum artık
Herhangi bir marka takıntım olmamakla beraber denk gelirse Çaykur Tirebolu
Çaykur Filiz veya Çaykur Altınbaş tercih ediyorum. Kokulu çaylar bana daha çok kafe işi gibi geldiğinden bergemot pek tercih etmiyorum. Büyük boy ince belli tercihim. Son dönemde Ofçay Efsane diye bir çay denedim o da beni memnun etti. Bunların haricinde çaybahçesi olan Rize'li bir kaç dost bazen ufak tefek yolluyor onların tadı bambaşka tabi. İlk döküm yapraklarda toz,dal,budak olmadığından yıkamaya pek gerek kalmıyor.Yıkama gerektiğinden ise öyle alengirli yapmıyorum. Demliğe koyduğum çayı sudan geçirip geri suyunu usulca akıtıyorum Smile
Şeker konusuna gelince ne yazık ki ondan vazgeçemedim. olabildiğince az tutmaya çalışsamda damağım köreldiğinden istediğim tadı alamıyorum şekersiz.
çayı çok severim. 15 senedir filan sıkı bir çay içicisiyimdir ve 9-10 senedir de şeker atmıyorum.

kokulu çay,seylan çayı kesinlikle mecbur kalmadıkça ağzımı sürmem.

çok çay markası denedim, doğuş, lipton, çaykur, vs vs
birçoğunu beğenmeyip iş yerine filan götürüp orada diğer çaylarla karıştırıp tüketme yolunu tercih ettim. bir daha da almadım.
En sevdiğim çaykur turist, filiz ve çay çiçeği oldu. tirebolu eğer az demlenir ise daha içilebilir oluyor benim açımdan. veya başka çaylar ile karıştırılırsa. Çaykur rize hediyelik, altınbaş filan biraz ağır geldi bana ama eminim birçok kişi sevebilir. Tiryaki ve kamelya ise çaykurun en alt sınırında olmaları sebebiyle olsa gerek ot gibi geldiler bana. ama yine de tiryaki filan liptondan iyidir bence.... bence....

Saygılarımla
çaykur filiz çaykur organik rize 400 gr çay bahçem var trabzonda çay kesmişimdir türkiyede önce çaykur daha sonra doğuş çay gelir satışlardada kalitedede genelde bu iki çayda porselen demlikte 15 dakika demlenir kısık ateşte fokur fokur ilk bardak alınır daha sonra ateş çok kısık bir şekilde bırakılır çay haşlanmaması için deneyin..
Çayi direk kaynar suyla buluşturmak veya demlenen cayi canli ateşe koymak çayi öldurmeye eşdegerSmile
(29/10/2012, Saat: 22:22)Aersin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çayi direk kaynar suyla buluşturmak veya demlenen cayi canli ateşe koymak çayi öldurmeye eşdegerSmile

evet çayın üzerine fokur fokurdayan sıcak su eklenir tercih zevkler renkler hesabı çay alttan kaynamalı elektrikli çay makinelerinin başarısızlığı burdan geliyor altta su kaynamıyor sıcak duruyo ancak 15 dakika kadar alttan fokurdasa sonra sıcak kalsa sorun yok böyle elektrikli makine ayarlı benim piyasada gördüğüm bir tek felix in var çaycı
Çelik olan modelini kullanıyoruz, memnunuz. Tavsiye ederim...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: