Çay Tiryakileri
Türkiye beyaz Çay üreten bir ülke değil. Birkaç deneme yapılıp fahiş fiyatla satilinca zenginler içiyor algısı oluştu. Oysa durum öyle değil.

Benim evde 100 gr kadar kaldı. Yurtdışından almıştım. Öyle bahsedildigi gibi yüksek fiyata da değil.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Smile a little be
Çayı kıtlamayla içerim
Genellikle seylon çaykarını seviyorum komşlarım. Sırasıyla en çok Ahmed Tea, Mahbuba ve Mahmut Tea markaları çok hoşuma gidiyor. Bazi şarkuterilerde satilan acık kacak caylardan kaçınin. Çogunda böcek ilacı var. Cayi bardaga doldurduktan 1 saat sonra çamur gibi oluyor. Market caylarindan da Lipton Early Grey i seviyorum
(13/04/2019, Saat: 21:13)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce tirebolu 42 (çok övülen değil, onu öğrendim) demledim. Toz demleyip içmiş gibiydim o kadar kalitesizdi.

———————
Nice and clean.

Aynen komşum bizim Tirebolu Çaykur un 42 nolu, mavi paket. Açıkçası şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.
Nedir, ne değildir?
(13/04/2019, Saat: 22:44)ismailinbiri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen komşum bizim Tirebolu Çaykur un 42 nolu, mavi paket. Açıkçası şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.
Ben de yanlış tirebolu almışım, yeşil paketten uzak durun
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
Yeşil tirebolu 42 ot gibi, mavi olanı gayet güzel. Bir de çaykur tiryaki kırmızı paket içine de çaykur tomurcuk karıştırdın mı çok güzel oluyor. Neredeyse hepsini denemişimdir. Market çayları içinde en lezzetli olanlar bunlar geldi bana.
(13/04/2019, Saat: 20:20)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yıllardır uzak doğudan cay getirtiririm.

Komşum kolonya etkinliği sonrası forum çayı operasyonu olur mu? Wink
Naçizane kişisel beğenilerim;

-42 No'lu Tirebolu Çayı (Yoğun Aroma, Orta Sertlikte İçim)
-Organik Rize Çayı 400gr (Yoğun Aroma, Yumuşak İçim)
-Organik Hemşin Çayı 400gr (Yoğun Aroma, Orta-Yumuşak Sertlikte İçim)
-Çaykur Hediyelik 250+150gr'lık Silindir Kutular (Yoğun Aroma, Orta Sertlikte İçim)
-Hediyelik Rize Çayı-Siyah Metal 200 gr'lık kutu (Yoğun Aroma, Sert İçim)
-Hediyelik Ayder Çayı 100 gr Metal Kutu (Yoğun Aroma, ÇOK Sert İçim)
-Altınbaş (Orta-Yoğun Aroma, Yumuşak İçim)
-Nadidem 100, 200 gr Paket (Orta-Yoğun Aroma, Yumuşak ve daha bitki çayı vari bir içimi var. Değişik bir tecrübe)

Tamamı Çaykur markasına aittir.
Çay tiryakiliği denilince burada hep siyah çaydan bahsedilmiş. Yok mu hiç farklı çayları sevenler? Bende bir hayli Chado ve Beta'nın çayı var. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(15/04/2019, Saat: 12:48)ckeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çay tiryakiliği denilince burada hep siyah çaydan bahsedilmiş. Yok mu hiç farklı çayları sevenler? Bende bir hayli Chado ve Beta'nın çayı var. Smile

Cihan bey bende Yunnan Çin çayları ve Japon çayları almayı düşünüyorum ama Beta dan mı alsam Chado dan mı bilemedim benzer mi ya da tatları hangisinin ki daha iyi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: