Corona Virüsü
Kullan at eldivenler ve maskelerle sokağa çıkıyorum.Okullar tatil malumunuz biz de hal böyle olunca mesai yapmıyoruz.Bulunduğum bölgede kayıtlı vaka da yok fakat tedirginlik had safha da.Yanımda el dezenfekte eden sıvı ile dolaşıyorum ne kadar etkili olur onu da bilemiyorum.
Vaka sayısı bugün de 2 katına ve üzücü bir şekilde 61 yaşında bir kaybımız daha oldu .

Ciddiye alın

Bilinçli olun bilinçlendirin

Dokunmayın Elle sarılarak öpüşerek selamlaşmayın

Ellerinizi yıkayın

Yaşı büyüklerimize dikkat edin ihtiyarçlarını temasa geçmeden halledin

Dikkatli olun dostlar
Bu durum gösteriyor ki dışarı çıkmamak izole olmak çok önemli, her geçen gün katlanarak vaka sayısı artıyor. Biz ne kadar dikkat edersek sayılar o kadar düşük olacaktır. Ama malesef ki dışarıda ki izlenimim kimsenin işin ciddiyetinde olmadığı Sad

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dostlar internetten soyle bir tablo buldum. Corona virusunun çesitli yuzeylerdeki dayanım surelerini gosteriyor. Bu tablo dogrumudur, bu sekilde yapılmıs bir arastırma varmıdır, aramızda Dr arkadaslardan bir yorum alabilirsek cok sevinirim. Çok yanıltıcı paylasımlar oldugu icin medyada sormak istedim, kaynagı ben bilemiyorum guvenilirmidir.
https://www.journalofhospitalinfection.c...3/fulltext

49674110621_ac349c8e15_o.jpg
Tişikkirlir Sipirmin.
Araştırma Medscape'e ait. DSÖ kadar bağlayıcı ve güvenilir olmasa da doğruluk payı yüksektir.
Yarın için sabah erken saatte sahil yürüyüşü yapmayı planlıyordum. Temiz hava kimse olmaz problem olmaz düşüncesiyle. Bu gün bir Dr. arkadaşımız uyardı. Virüsün havada asılı kalma olasılığı dahi varmış. Sizden önce oradan geçen enfekte olmuş bir insandan aksırma vb. durumlar neticesi kopan partiküller havada bir süre asılı kalabiliyormuş. Arkadan gelen birinin göz, burun, ağız, açık yara vb. noktalarına yapışarak yeni bireyi enfekte edebilme ihtimali oldukça yüksek olduğunu öğretmesi üzerine planım uzunca bir süre iptal oldu.

(19/03/2020, Saat: 02:07)Dr.TomFord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarın için sabah erken saatte sahil yürüyüşü yapmayı planlıyordum. Temiz hava kimse olmaz problem olmaz düşüncesiyle. Bu gün bir Dr. arkadaşımız uyardı. Virüsün havada asılı kalma olasılığı dahi varmış. Sizden önce oradan geçen enfekte olmuş bir insandan aksırma vb. durumlar neticesi kopan partiküller havada bir süre asılı kalabiliyormuş. Arkadan gelen birinin göz, burun, ağız, açık yara vb. noktalarına yapışarak yeni bireyi enfekte edebilme ihtimali oldukça yüksek olduğunu öğretmesi üzerine planım uzunca bir süre iptal oldu.

Hocam hava da 3 saat kadar asılı kalabiliyor, zeminde ise daha fazla.
Dikkatli olalım.
(19/03/2020, Saat: 02:16)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam havada 3 saat kadar asılı kalıyor, zeminde ise daha fazla.
Dikkatli olalım.
Aynen hocam, tüm komşularımız eşi dostu bilgilendirsin. 3-5 gün sonra hikaye daha farklı olabilir.

(19/03/2020, Saat: 01:29)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar internetten soyle bir tablo buldum. Corona virusunun çesitli yuzeylerdeki dayanım surelerini gosteriyor. Bu tablo dogrumudur, bu sekilde yapılmıs bir arastırma varmıdır, aramızda Dr arkadaslardan bir yorum alabilirsek cok sevinirim. Çok yanıltıcı paylasımlar oldugu icin medyada sormak istedim, kaynagı ben bilemiyorum guvenilirmidir.
https://www.journalofhospitalinfection.c...3/fulltext

49674110621_ac349c8e15_o.jpg

Bende gördüm ama mantığını çözemedim. Alüminyumda 8 saat kalan, çelikte nasıl 48 saat oluyor. Metallerin ya da maddelerin ısınma, soğuma özelliğinden desem plastik ile cerrahi eldiven farkı nereden kaynaklanıyor? Bilen birisi açıklarsa iyi olur.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
İstanbuldan bir santiye ornegi. Bu sekilde gidersek bu gostermelik onlemlerde devam edersek, italya ornegini veya hasta sayılarını katlayarak geceriz diye korkarak icimden geciriyorum dostlar.

Onlem olarak kolonya maske diyoruz dua diyoruz ama, gercekci olarak hastanelerimizde bu hastalıgın tedavisi icin en onemli madde olan solunum cihazlarının sayısı veya tuketim malzemeleri hakkında bir stok calısması yapılıyormu bilemiyoruz. Bu tarz onemli maddeleri cozmeden, daha sifa icin gece gunduz hastalıgın icinde calıstırılan doktorlarımıza yeterli maske tedarik edemezken korkarım bu sekilde ilerleyisle ne doktor kalır ne hastane yatagı.
Tişikkirlir Sipirmin.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: