Akıllı Saat Önerisi
@connect

Komsum merhabalar. Konu hakkında yazmak istedim. Amaç çocuğu ebeveyn koruma içgüdüsü ile takip anladığım.

Simdi yurtdışında özellikle bu 5G ile cok alevlenen bir mevzu var, bu cep telefonlarının hem yetişkinler ama özellikle çocuklar için zararları nedir diye. Hem Gps baz istasyonlarının yaydığı hem üstümüzde devamlı yapışık halde taşıdığımız bu cihazların beyne, kalbe zararları ve yaydığı radyasyon ile turlu hücre değişimlerine yol açıp kotu sonuçlar doğurduğu üzerine bilim çevrelerinde şiddetli şekilde tartışılıyor. Amerika’da 5G için herhangi bir sağlık onayı araştırması vs. yapılmadığı için bu sesler çoğaldı.

Bir anne baba olarak çocuğum güvenli şekilde nerede sorgulamanızı anlıyorum. Ama bir ebeveyn olarak bu istek sonucu çocuğun koluna çin malı, düzgün kontrolleri yapılmamış, sertifikasyonları alınmamış, Sar değeri kalibre bir yerde ölçülmemiş bir cihazı çocuğunuzun koluna takıyor olduğunuzu da düşünmenizi isterim. Ayrıca içinde televizyonlarda telefon patladı, esigara patladı dedikleri gibi benzer bir lithium pil var. Markasını bilmedigimiz çin ürününü bırakın, Samsung Note 7 miydi neydi piyasadan toplatıldı kaç tane patlama vakası yasandı diye. Pili aldıkları toptancının ufak bir hatası yanlış hesabı, o pile uygunsuz kaçan 0.5usd lık şarj modülü gibi küçücük bir parçanın hatasına bakar.

Sim kart takılan saatlerin pil ömrü çok uzun değildir, cep telefonu gibi günlük veya 2 günde bir şarj ister. Aldık, çocuğun koluna taktık belki ilk 1 hafta 10 gün üstüne titredik eve gelir gelmez kolundan çıkardık ama bu çocuk bizden hızlı öğreniyor, 20 gün sonra oynayarak öğrenerek kendi şarja takmaya başlayacak. Uyurken başucu kenarında acık, zararlı sinyal yayan bir urun, şarjda pil tehlikesi vs. hani düşündükçe turlu tehlikeli yanları var bu aletlerin. Getiri götürü risk faktorlerini iyi dusunmeliyiz.

Eğer amaç buysa çözüme yönelik çocuğun çantasına atabileceğiniz küçük ekransız vs. basit takip cihazları var bildiğim. O tarz bir urun öneririm en azından çocuğun koluna bağlı olmasın çantasında taşısın. Onları araştırırken SAR değeri, urun sertifikaları, distribütör güvenilirliği vs. gibi konuları da araştırarak en uygun urunu secin derim.

İlk onume cıkan basit bir ornek: https://www.youtube.com/watch?v=A4lLEo6P...kipSistemi
Tişikkirlir Sipirmin.
Komşum ayrıntılı bilgilendirmeniz bu işi düşünenler için yeterince açıklayıcı olmuş. Açıkçası yaptığığım kısa araştırmalar sonucu sizinle hemfikirim, böyle bir ürün almayacağım. Kızım heves etmiş bir bakayım dedim. Belki diğer arkadaşların paylaştığı hatsız basit bir akıllı saatle işi bitirebilirim. Teşekkür ederim.
(25/01/2020, Saat: 23:11)connect Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ayrıntılı bilgilendirmeniz bu işi düşünenler için yeterince açıklayıcı olmuş. Açıkçası yaptığığım kısa araştırmalar sonucu sizinle hemfikirim, böyle bir ürün almayacağım. Kızım heves etmiş bir bakayım dedim. Belki diğer arkadaşların paylaştığı hatsız basit bir akıllı saatle işi bitirebilirim. Teşekkür ederim.
2 yıldır S9 ile hediye gelen Galaxy Sport 3 kullanıyorum. Çok memnunum. Şarjı 2 gün gidiyor. Çocuk takip için uygun fonksiyonu var mı bilmiyorum ama akıllı saat + telefon kombinasyonu olarak gayet uyumlu.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Başlığı ben de takipteyim. Benim de çocuk takip için aynı bilgilere ihtiyacım var. Serdar bey 'in mesajı dışında bir bilgi alamadım. Neden herkes normal bileklik tavsiye ediyor ısrarla? Konu açık değil mi?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Wiky çocuk saatlerinde D&R’da indirim varmış afişini gördüm camında ama girip fiyat sorma vaktim olmadı. İlgilenen komşularım için belki faydalı olur kayda değer bir indirim oranı varsa
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Saat meraklısı var mı? Lord Sparhawk 796 898,434 17/01/2024, Saat: 22:38
Son Yorum: Birole
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,253 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Bugün kolunuzda hangi saat var corpus36 561 233,137 08/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: nikitherat
  Valiz önerisi puukko 11 23,710 23/12/2021, Saat: 15:52
Son Yorum: nedimkratas23
  Akıllı saat sorunsalı taka 14 4,897 08/12/2021, Saat: 02:32
Son Yorum: BitikEfsane
  Saat Restorasyonu yaptırılabilecek yerler kerimovic 41 34,124 23/05/2021, Saat: 23:56
Son Yorum: Razorlazer
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 281,556 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
Bug El Dezenfektanı Önerisi KRAL 8 3,545 29/12/2020, Saat: 20:12
Son Yorum: Kecelan
  Yazı için rahat, aydınlatmalı klavye önerisi Lord Sparhawk 25 14,335 28/08/2020, Saat: 10:22
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Kaliteli tshirt ve sweatshirt önerisi Lord Sparhawk 34 11,997 10/08/2019, Saat: 11:10
Son Yorum: osaka23

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: