Proraso Tıraş Sabunu - Eucalyptus & Menthol
Yeni formul cok methediliyor, umarim kirmizisini da getirir impa.
Selam arkadalsar bugun tahtakaleden aldigim proraso geldi yalniz goruntu asagidaki gibi delikli bir sert sunger kivaminda bu normal mi?

Syg2e8ebape.jpg
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Normal komşum. Proraso'nun standart formu böyledir Korkmayın.

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(24/10/2013, Saat: 13:46)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normal komşum. Proraso'nun standart formu böyledir Korkmayın.

Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

çok teşekkür ederim
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Çoktandır yazılmamış Proraso hakkında. Aklıma gelmişken bir kullanım önerisi sunayım:

Sıcak suda bekletilen (tercihen domuz kılı) fırçayı birazcık silkeleyerek (sulu bırakarak), azıcık suyla yumuşattığınız Proraso'nun üzerinde 30 saniye filan yavaşça çevirin. Sulu, cıvık bir köpük olacak. Ardından yüzde direk köpürtün. Çok gerekli olmayacak ama köpüğün kıvamı için arada su ekleyin. İtalyan tipi yumuşak sabunlarda (Cella gibi) çok işe yarayan bir yöntem bu. "Marco's Method" olarak da geçiyor.

MWF ve L'Occitane Cade gibi sert sabunlarda daha kuru fırça ile başlayıp, yüzde köpürtürken yavaş yavaş su ekliyorum. Çubuk sabunlar ve kremlerde de.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Bu sabunu bir süredir kullanıyorum. Sabuna oldukça önyargılı yaklaştım. Tallovsuz ve otsu bir sabun olduğu için seveceğimi sanmıyordum fakat beklediğimden oldukça iyi çıktı. Favori sabunum olan tabac ile kıyaslanacak gibi bir sabun değil tabiki ama farklı bir hissiyat olduğu kesin. Havalar ısındığından beri sıklıkla kullanıyorum. Kokusu ve serinlik hissi güzel. Benim en beğendiğim özelliği köpüğünün tampon etkisi oldu. R89 ile R41 ile denedim edindiğim kanaat bu yönde. Köpük oluşturmak çok kolay yada benim elim alıştı bilmiyorum ama kısa sürede yoğun köpük oluşturabiliyorum . Ilık su ile kısa sürede yaz tıraşı olmak mümkün. Köpük koruyuculuğunu arko ile kıyaslarsam arko ile daha kalın köpük oluşturabilmeme rağmen proraso ile çok daha az tahriş yaşadığımı farkettim, arkonun köpüğü bunun yanında sahte bir koruyuculuk sağlıyor ve yanıltıyor gibi. Proraso ile oluşan köpükte kalın yapılı ve cilde pek nüfuz etmiyor gibi. Yani tıraş kremi kullanan yada ince ama kaygan köpük seven arkadaşlar pek beğenmeyecektir. Tıraş sonrası nemlendiriciliği orta seviyede ama ferahlığı güzel. En zayıf bulduğum yönü sakal yumuşatma özelliği. Sakallarım sert olduğu için jiletin körelmesinden kolayca farkediyorum. Proraso kullanmaya başladığımdan beri 1 jilet ile 1 tıraş olabiliyorum. Polsilverlarım hızla tükeniyor Smile ama bu sıcak havalarda hissiyatını sevdiğim için tabac ı rafa kaldırdım, serin serin takılıyorum.
(24/10/2013, Saat: 13:42)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadalsar bugun tahtakaleden aldigim proraso geldi yalniz goruntu asagidaki gibi delikli bir sert sunger kivaminda bu normal mi?

Syg2e8ebape.jpg

benim aldığım proraso böyle gelmedi gayet düzgün ve deliksizdi hatta anafor gibiydi diyebilirim
(24/10/2013, Saat: 13:42)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadalsar bugun tahtakaleden aldigim proraso geldi yalniz goruntu asagidaki gibi delikli bir sert sunger kivaminda bu normal mi?

Syg2e8ebape.jpg

Benim ispanya'dan getirttiğim de bunun gibi değil. Sert, yekpare bir yapısı var. Delikli bir görünüşü yok.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr
Sabun oldukça normal arkadaşlar elinden 40 fazla proraso geçmiş biri olarak söylüyorum.
e mail adresim tipsol@me.com
Bu sabunun sakal yumuşatmadığını düşündüğümü yazmıştım. Bir süre daha kullandıktan sonra şunu söyleyebilirim bu sabun hazırlanırken sakalı yumuşatmak yerine sakalı kaldırarak tıraşa hazırlaması düşünülmüş gibi.
Bir süredir bunu hissediyorum ama bugün emin oldum bu sabun yatık sakalları kullandığım diğer ürünlere göre daha iyi kaldırıyor. Bugün sabahtan tobs j.s krem kullanarak tıraş oldum. tıraş sonrası elimi yüzümde gezdirdiğimde sinekkaydı gibi hissediyordum. Akşam çene altında ve boyunda elime sakal kalıntıları gelmeye başladı. emin olmak için proraso ile tek perde tıraş oldum.
makinenin ucuna baktığımda çeşitli boylarda birçok sakal kalntısı gördüm.
proraso ile tıraş olduğumda bu sahte sinekkaydı hissiyatı olmuyor,sakal kesilmemişse anında hissedip müdahale edebiliyorum. fakat başka ürünler denediğimde (tobs krem,valobra badem,haslinger aloevera vs) benzer şeyler oluyor. Kısacası sabunu sakalları yatık olan arkadaşlar düşünebilirler.
Daha önce de yazdığım gibi diğer sabunlardan alışkın olduğumuz kaliteli tıraş sabunu hissiyatı bu sabunda bence pek yok ama kendine göre avantajları var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 246 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,061,520 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,798 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 847 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,000 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,088 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,466 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,552 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,461 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,760 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: