GSC FATGUY-FATBOY KLONU
Gobal Shave Club 1960 fatboyun birebir kopyasını krom kaplama olarak üretmiş..adını fatguy koymuşlar ve kısa süreliğine fiyatı da 149 yerine 99 dolar yapmışlar. ilk kullanımını bugün kensurfs yaptı ve firma web sitesinde bu videoyu yüklemiş..
gsc fatguy
Videoyu izledim komşum Ken amcam reklam olsun diye kasmis biraz ama çok beğendi gibi gelmedi bana. Videoda bile kafa kısmı fatboydan daha büyük görünüyor . Birebir kopyalamak çok doğru bi teknik olmuş üzerinde çalışılmış ama bana kullanışlı gelmedi .
Maalesef başlangıçta samimiyetleriyle sevilen geleneksel tıraş youtuber'larının ticari amaçlarla ürün tanıtımı ve reklama kaymalarına üzülürüm. Öyle gerekiyordur belki, haksız bir şey yapıyorlar diye düşünmüyorum. Paul H. bile 3one6'i ovecegim derken yüzünü 3-4 yerden kesmişti Smile
Gsc şirketi ile ilgili çok olumsuz yorum var. Şirket olarak sanırım biraz itibar kaybı yaşayacakları olaylar olmuş. Bu alete de bu kadar para vereceğime, gider 5.el orijinal Fatboy kovalarım şahsen.
Bence de bu model tutmaz gibi geliyor, 150 dolara çelikten imal edilmiş rockwell model t gibi makineler varken işi zor.
(18/10/2020, Saat: 15:47)Köse123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence de bu model tutmaz gibi geliyor, 150 dolara çelikten imal edilmiş rockwell model t gibi makineler varken işi zor.

Aklımda nedense çelik olarak kalmış ama malzeme hakkında birşey göremedim internette.
beni şaşırtan fayboyun birebir kopyalanması oldu.bu derece prestiji ve hayranı olan bir aletin patent yüzünden klonlanmadığını düşünürdüm. merkur futur klonlandı bunu çinli firmalar gillette firmasından çekidikleri için klonlamadılar diye düşünürdüm. bir amerikan firmasının klonlayacağını ise düşünemezdim. demek ki patent süresi doldu veya başka sebeplerle klonlnmadı şimdiye kadar.. demek istediğim 10-20 dolar bandında birebir çin klonu olsa alırdım..hatta çinli firmalar kutusu ve plastik jilet kutusu ile beraber klonlasalar çok yi satış rakamları yakalayacaklarını düşünüyorum..neden yapmıyorlar acaba..aslında bu sene ıslak traş aleti üretimne tekrar başlayan gillette firması neden bu klasiklerin üretimini yapmıyor. nede olsa orjinal kalıplar ellerinde olmalı. yani cidden birebir aynısını üretirler fatboy, slim, black beauty, aristocrat vs. isteseler..
(18/10/2020, Saat: 23:45)yeniden11 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: beni şaşırtan fayboyun birebir kopyalanması oldu.bu derece prestiji ve hayranı olan bir aletin patent yüzünden klonlanmadığını düşünürdüm. merkur futur klonlandı bunu çinli firmalar gillette firmasından çekidikleri için klonlamadılar diye düşünürdüm. bir amerikan firmasının klonlayacağını ise düşünemezdim. demek ki patent süresi doldu veya başka sebeplerle klonlnmadı şimdiye kadar.. demek istediğim 10-20 dolar bandında birebir çin klonu olsa alırdım..hatta çinli firmalar kutusu ve plastik jilet kutusu ile beraber klonlasalar çok yi satış rakamları yakalayacaklarını düşünüyorum..neden yapmıyorlar acaba..aslında bu sene ıslak traş aleti üretimne tekrar başlayan gillette firması neden bu klasiklerin üretimini yapmıyor. nede olsa orjinal kalıplar ellerinde olmalı. yani cidden birebir aynısını üretirler fatboy, slim, black beauty, aristocrat vs. isteseler..

üretime dair her şey ellerinde mevcut zaten ancak amaç yeniden eski makineleri şahlandırmak değil, amaç bu yönde bir trend var basit fason bir makine yaptıralım markayı basalım yapmadı demesinler diye düşünüyorum ben. 1910 ve 1978 yılları arasında onlarca makine geçti elime hiç bir güncel makine onlar kadar kullanışlı ve stabil gelmedi bana

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette Fatboy Adjustable BigHillMe 267 284,515 09/08/2019, Saat: 23:34
Son Yorum: burakergun
  Gillette Vintage Fatboy (1960 tarihli) SumNauta 20 15,756 07/12/2017, Saat: 15:09
Son Yorum: dikdik_s
  Fatboy, slim, popular vs. muratti 117 166,856 23/07/2015, Saat: 23:47
Son Yorum: recklesstr
Question Bu Fatboy'u aldım, iyi mi yaptım bilmiyorum? calexico 19 21,802 22/11/2014, Saat: 03:22
Son Yorum: calexico
  1961 G2 Fatboy Parçalama theunnamed 14 19,436 17/04/2014, Saat: 19:44
Son Yorum: theunnamed
  Ebay'da rus malı Gilette adjustable klonu kazimdikici 4 9,061 17/04/2013, Saat: 15:00
Son Yorum: kazimdikici
  Sadece Futur Progres Fatboy Slim ve Black mi var ayarlı olarak? BigHillMe 11 18,344 20/10/2012, Saat: 13:50
Son Yorum: Wilkinson

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: