Jiletlerin Paslanması !
Dostlar,
Bir jilet kaç kere kullanıldıktan, kaç tıraş sonra paslanmaya başlamalıdır, en az 3 ya da 5 tıraş sonra diyebilir miyiz, ya da iyi bir jilet paslanmadan kaç tıraş çıkarmalı ?

örnek verirsem benim kullanımımda rapira 3 tıraşdan fazla dayanmadı, ancak wilkinson sword 6-7 tıraş dahi zerre pas yapmıyor, astra maalesef daha hızlı gidiyor.

Biliyorum birçok kişi jiletleri tek kullanıp atıyor ama, ben de hala iyi tıraş çıkaran bir jileti sadece paslandığı için atınca da iyi hissetmiyorum.

Konunun birçok bileşene bağlı olduğunu düşünüyorum, kullandığımız sabun/krem'in asiditesi yada suyun sertliği özellikleri ve makinelerimiz gibi

Sizlerin deneyimleri nasıl acaba ?

iki yüz ...
bende jiletleri korelinceye kadar kullanirim. fakat hicbir jiletde paslanma sorunu yasamadim sizin soyledikleriniz dahil. duvara yapistirdigim bir miknatis ustunde sakliyorum ben kullandigim jileti. makinede birakmamanizi oneririm.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(28/06/2012, Saat: 16:44)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bende jiletleri korelinceye kadar kullanirim. fakat hicbir jiletde paslanma sorunu yasamadim sizin soyledikleriniz dahil. duvara yapistirdigim bir miknatis ustunde sakliyorum ben kullandigim jileti. makinede birakmamanizi oneririm.

hocam jiletler açıktayken tehlike teşkil etmesin dikkat edin kendinize kör de olsa yere bile düşse toplaması dert Sad

Ben şunu kullanıyorum. Herkese tavsiye ederim.

hp-sci-fea106.jpg
tıraşdan sonra jileti yıkayıp ayrı bir yerde kuru saklarsanız daha iyi ,yaprak jiletler oksitlenmeye fazla dirençli değildir.kullandığı jileti yağ içinde saklayan arkadaşlar var,bir çok marka kullandım 2.tıraşımda bir çok jilet hafif çekme ve takılma yapmaya başlıyor bu yüzden 2 tıraş sonra atıyorum
saygılar

(28/06/2012, Saat: 16:11)ErolBöğrek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostlar,
Bir jilet kaç kere kullanıldıktan, kaç tıraş sonra paslanmaya başlamalıdır, en az 3 ya da 5 tıraş sonra diyebilir miyiz, ya da iyi bir jilet paslanmadan kaç tıraş çıkarmalı ?

örnek verirsem benim kullanımımda rapira 3 tıraşdan fazla dayanmadı, ancak wilkinson sword 6-7 tıraş dahi zerre pas yapmıyor, astra maalesef daha hızlı gidiyor.

Biliyorum birçok kişi jiletleri tek kullanıp atıyor ama, ben de hala iyi tıraş çıkaran bir jileti sadece paslandığı için atınca da iyi hissetmiyorum.

Konunun birçok bileşene bağlı olduğunu düşünüyorum, kullandığımız sabun/krem'in asiditesi yada suyun sertliği özellikleri ve makinelerimiz gibi

Sizlerin deneyimleri nasıl acaba ?
Bunun bir sabiti yoktur. Ortama, kullanıma ve jiletni içerisindeki alaşım elemanları yani dolayısıyla çeliğinin tipine göre değişir. Daha ilk tıraş sonrası tüm jiletlerde mikroskobik paslanmalar başlar. Ama gözle görülür hale gelmişse mutlaka atmak gerekir. Fazla uzatmaya gerek yok bence. 2-3 tıraş yeterli.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bende ikinci tıraştan sonra atıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaprak Jiletlerin Yüzeyindeki Numaralar? Kendineözgü 53 50,078 15/02/2018, Saat: 14:19
Son Yorum: protti

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: