Asylum evolution (darwin) inceleme
Merhaba arkadaşlar

Öncelikle evrim teorisini benimsemiş biri olarak Darwin i saygıyla anarak başlayalım. 1 dk ayağa lütfen

Kısa bilgiler gelsin bakalım...
Asylum evolution (evrim) adından da anlaşılacağı gibi aslında eski bir de olan darwin in yeni üretimi.
İlk üretimleri oldukça mild olduğundan eleştirilmiş durumda
2. Üretimlerde daha agresif plaka kullanılmış.
2 modeli var daha kısa saplı olan stainless steel üretim ve bugün inceleyeceğimiz uzun sap, daha ağır ve bakırdan yapılma xl brass modeli.

af24d6c776d0b5a8a56cac87318fcb36.jpg

Bu ürün özel bir ürün onun için teknik detaylardan çok kullanıma bakalım derim, dikdik HOcam önemli olan işlevi Smile

Asylum shaveworks bu yeni üretime nasıl becerdi ise eski bir hava vermiş. Elime aldığımda sanki geçmişten birşey kullanıyor gibiyim. Tutuş hissi, kokusu, ağırlığı tamamen vintage havasında.

b5a2326dda7c294acd9b55a4ebb27ca0.jpg

Ürün klasik 3 parça makine. Söküp takması basit ve eğlenceli. Tepeden çıkan vida da ayrı bir hava katıyor

30361174d231e48f164616fa47d30572.jpg

Makine agresif bir makine. Jileti suratta çok hissediyorsunuz. Ben agresif makine keskin jilet kombinasyonunu sevdiğimden feather, usta gibi jiletler iyi oluyor. Ama muhle voshkod gibi jiletlerde hiç beğenmedim.

7c7131bd10f6acaaeba8edf355d7af8a.jpg

Alet aynı zamanda efektif. Tek perde ve rötuş ile temiz bir traş elde edebiliyorsunuz. Kesimi de sesli.

Alet Arada kararabiliyor, metal cilası ile eski haline basitçe geliyor

0850ec7bf21bafba0663304a109baaa8.jpg

15c05cf36ffee3dc61494f5ee934492a.jpg

9278b4e13517e865cd0c369671688262.jpg

Gelelim nasıl alırız kısmına. Ne yazık ki 0 olarak stoğu yok. Peki 250 usd civarı fiyatına değer mi? Bence hayır. O fiyat aralığında çok daha iyi makineler var.

Ama bütçeniz müsait ise, vintage ürünler seviyorsanız, agresif makineler hoşunuza gidiyorsa, tavsiye ederim.

Herkese iyi Traşlar

ce5e2a59b810d7f73d1c40536825db6f.jpg

89e49ea96c46405c14aa72d47f8ad726.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
İnceleme kısa ve öz olmuş. Aleti görüyordum ama hakkında bilgim yoktu bu yönden de arşiv açısından da oldukça iyi bir katkı.

Ek olarak Darwin’in teorisi benimsenecek veya benimsenmeyecek bir şey değildir. Bir gerçeği ifade ediyor. Toplumda da sık sık duyduğum ve rahatsız olduğum bir şey bu, Darwin’e ya da evrime inanmak ? benimsemek ? Ağız alışkanlığından kullanıldığını düşünüyorum. Muhalefet amaçlı yazılmamıştır. Saygılar
(05/12/2019, Saat: 00:53)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme kısa ve öz olmuş. Aleti görüyordum ama hakkında bilgim yoktu bu yönden de arşiv açısından da oldukça iyi bir katkı.

Ek olarak Darwin’in teorisi benimsenecek veya benimsenmeyecek bir şey değildir. Bir gerçeği ifade ediyor. Toplumda da sık sık duyduğum ve rahatsız olduğum bir şey bu, Darwin’e ya da evrime inanmak ? benimsemek ? Ağız alışkanlığından kullanıldığını düşünüyorum. Muhalefet amaçlı yazılmamıştır. Saygılar

Üstadım ben pek dini inanışları olan biri değilim. Ondan yaratılışı bilimle açıklamaya çalışıyorum hep. Fakat sonuçta darwininki de bir teori. Evet akla en yatkını ama bir teori. Ondan benimsemek dedim.

Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Forumda eksik olan ve guzel bir inceleme olmus dostum. Darwin ozel ve guzel aletlerden birisi. Bu pirincin kararma olayının sevdalıları vardır ayrı olarak, aslında 2k vernikleme yapılarak onune gecilir ama orjinal hali daha bir nostaljik bence de.
Sagolsun GartBnx Burak kardesim vasıtası ile denedigim bir makinaydı. Gonul ister eski orjinalini bulabilmeyi ama Amerika kıtası harici yasayanlar icin zor is. Eski vintage olanları da aynı bu alet gibi, donup tekrar bir fotolara bakın. O iscilik o ozgunluk bugun ki makinelerde dahi yok. Zamanında adamlar ne guzel tasarlamıslar ne guzel yapmıslar sasırmamak mumkun degil.
Zevkli tırasların olsun kardesim.
Tişikkirlir Sipirmin.
(05/12/2019, Saat: 01:10)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım ben pek dini inanışları olan biri değilim. Ondan yaratılışı bilimle açıklamaya çalışıyorum hep. Fakat sonuçta darwininki de bir teori. Evet akla en yatkını ama bir teori. Ondan benimsemek dedim.

Evrim bir yasadır üstadım. Teorinin tanımında maalesef bir yanlışlık yapılıyor. Uzun uzadıya yazmak isterdim ama kısaca bir video bırakayım saat malum.

https://youtu.be/XwvymHqnNQg
Turler arası gecisin, onlarca-yuzlerce jenerasyon surmesi gereken bazı degisimleri acık gosteren kalıntılar bulunamadıgı icin teori olarak adlandırılıyor hala sebebi o dur.

Nelerden eminiz, neler yasa olarak kabul edilebilir onu da sorgulamak lazım aslında,
Dinazorlar 65milyon yıl once yok oldu diye biliyoruz. Mary Schweitzer isimli bilim insanı dinazor fosilide yarı yıl omru yaklasık birkac bin yıl olan kırmızı kan hucresi buldu. Testi 17 kere tekrar etti, sonuc aynıydı. Dinazorlar bildigimiz kadar eskimiydi yoksa bizlerin fosillesme sureci hakkında eksik bilgimiz mi vardı hala soru isareti.

Mısır Piramitlerini arastırmak icin hukumetler onayıyla, doneminin en basarılı bilim insanlarından bir ekip gonderildi. Yapılan incelemede piramit ve sfenks ustundeki yagmur erozyonu inanılmaz duzeydeydi, boyle birsey ancak buyuk tufan dedigimiz olaylar silsilerinde Mısır bolgesinin yagıs aldıgı donemlerde olabilirdi. Ekip buyuk sevincle 10-12 bin yıllık olabilir diye rapor hazırladı. Ne mi oldu, afaroz edildiler. Universite gorevlerinden alındılar. Zahi Hawass denilen Mısır muzeler muduru (sonra dolandırıcılık suclaması yedi) boyle birsey olamaz dedi. Biz 3000-3500 yıllık olduguna eminiz dedi. Bizdeki gobekli tepeyi ornek gosteren bilim insanlarına bile o kadar eski olduguna itiraz etti inanmadı. Hala bilim insanları arasında piramidlerin yası tartısma konusudur.

Amerika kıtasını biz kesvettik, bizden once birkac "indian" vardı diye okullarda ogretildi. Hemen dibi meksika sınırları icinde Olmecler denilen ne oldugunu hala bilmedigimiz bir milletin, kalıntıları devasa heykelleri vardı. Onlar oradan burdan gelen azteclerin oncesidir dediler, adamların heykeline bakıyorsun bildigin basık burunlu zenci tipli amcalar. Okullarda tarih kitaplarında hala gecmez kimdir, nedir nereden geldiler.

Dön bize, piri reis haritası antartikanın buzsuz kıyı seridini nasıl cizmistir, kaynagı nedir, 10bin yıldır buzullarla kaplı oldugu bilinen bir bolgenin haritasına nereden ulasmıstır. Dogru oldugu uydu radarları ile neredeyse belirlenmis olan o haritanın, harita bilgisi topografik cizim teknigi kac yıldır vardır.

1610 da Galileo Jupiteri kesvetti diye biliyoruz, 1500 lerde amator teleskop kesvedildi diye biliyoruz, peki sumerler 10bin yıl once tum gezegenleri (12 degil 13 nedense ) nasıl cizdi.

Yani eski insanlık tarihi ve yapıları hakkında bildigimiz denizde kum tanesi. Mevzu uzar gider, ama cay esliginde hos sohbeti fikir alısverisi olur.
Tişikkirlir Sipirmin.
İnceleme ve fotoğraflar için teşekkürler. Aletin isminden kaynaklı konu dağılmış ama şahsen keyifle okudum dağılanları. Bilime saygıyla diye cümlemi bitireyim.
Herkese keyifli traşlar dilerim.
Merak ettiğim bir aletti, inceleme için teşekkürler komşum.
Güzel ve keyifli bir inceleme yazısı olmuş. Ellerine sağlık @Aedan Emre.
İnceleme yazınız için teşekkürler, elinize sağlık komşum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,314 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
  İNCELEME: Baili BD176 Legend 54 35,971 04/04/2023, Saat: 02:03
Son Yorum: Mecanica
Thumbs Up İNCELEME: Pearl Shaving SSH-05 Close Comb Tayyare Pilotu 15 6,183 09/01/2023, Saat: 21:26
Son Yorum: layken
  İnceleme: Razorock Game Changer 84 marv 6 3,572 09/11/2021, Saat: 19:53
Son Yorum: marv
Information İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! ahraz 118 81,691 17/01/2021, Saat: 22:09
Son Yorum: Yilmazde
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 32,741 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,355 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv
  Paradlgm Titanium II inceleme Nani Kuş 38 15,464 04/06/2020, Saat: 13:06
Son Yorum: -mali
  İnceleme: Gillette New Type Short Comb dr_green 13 4,713 11/05/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: rating
  Darwin DE Tıraş Aleti marek 7 2,528 28/03/2019, Saat: 20:32
Son Yorum: MetsGo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: