Çalgı Çengi Konusu Hakkında
Konu ile ilğili fikrimi belirtmemişim .

Bana göre gereksiz bir başlık idi . Konularda ikili üçlü muhabbet dönmesi beni rahatsız etmiyor sadece birbirlerine lafı sokucu rahatsız edici aşğılacyıcı hakaret edici yorumlar olmadığı sürece silinmesini doğru bulmuyorum . Aksine hem konuyu okuyup bilği sahibi oluyorum hemde konu dışı yorumlardan dolayı komşuların arasındaki takdire sayan üsluplarını ve mizahlarını keyifle okuyorum . Konu ile ilğisi olmaması önemli değil yani . Ayırca formda o noktada yazdıkları ile düşünce yapıları ile ilğili fikir sahibinde oluyorsunuz . Bir forum toplanma buluşma organizasyonu olduğunda hiç yabancılık çekmeden sohbetiniz keyifli gelişiyor .

Son olarak üstadı muhterem @AKadir üstadın bir sözünü paylaşmak isterim .

Baktım bir dosya hazırlıyor.
-Bu ne dosyası Hülya?
-"Lüzumsuz evrak dosyası" abi.
-Lüzumsuzsa niye dosyalıyoruz?
Bazı yorumlarda ve yine bu başliktaki yorumlarda "site sahibi" nden bahsedliliyor. Kim bu site sahibi merak ettim dogrusu. Ben sadece uyeleri ve onlarin sectigi moderatorleri olan bir forum olarak biliyordum. Bir sahibi oldugunu bilmiyordum.
@acoma Komşum düzenli olarak sunucu ücretini ödeyerek domain hizmeti almaya devam eden bir sahibi muhakkak vardır sitelerin.
http://geltir.com/showthread.php?tid=232 ilk mesaj.

@dikdik_s ve @onurcakmak üstadlarım haddim olmasa da şunu söylemek istiyorum. Moderasyon ile ilgili bir konuyu yönetim ekibi olarak keşke özelden konuşmuş olsaydınız ve üyelere bu yansımasaydı. Yapılan yorumlara bakınca da iki taraflı bir ayrışmaya gittiğini seziyorum bu konunun. (istemsizce de olsa) Bu sebeple bu başlığın da kaldırılarak yönetim ile ilgili konuyu kendi aranızda müzakere etmenizin uygun olacağını düşünüyorum. Yönetimin vereceği karar sonrasında bizlere bildirilen kural ne ise onu uygularız.

Çalgı Çengi'nin kalkması konusun da bir fikir beyan etmeyeceğim ama konu başlığı içerisinde yapılan konuşmalar bir süre sonra başlığın ötesinde apayrı yerlere gidebiliyor. İnsanlık hali olarak hayatımızda da bu böyle değil mi. Spor konuşmaya başladıktan sonra siyaset konuşmaya geçmemiz kaç dakikamızı alıyor vb.

Başlıkların temiz kalması adına moderasyonun devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu yönetimin vereceği karar doğrultusunda mesajların taşınması olsa da kabülüm silinmesi de olsa kabülüm.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Çalgı cengi konusu bence amacına hizmet eden forumu düzenleyen bir başlıktı. Forumu yaklaşık bir yıldır takip ediyorum. Bazı konuları baştan sona okudum. O başlıklarda konu ile alakasız mesajlar yoktu dolayısıyla. Ama o konu ile alakası olmayan mesajlarda muhabbetten doğuyor. Şimdiki haliyle tamamen o mesajları ortadan kaldırmak doğru olmayacaktır. Siz bu başlıkta işi muhabbette ceviremezsiniz mesajınız silindi mi olacak ? Yoksa silinmeyip o başlıkta karmaşa mi olacak ? Forumu baştan okumaya başlayan yeni üye bir yaprak jilet yorumu okurken 50 tane muhabbet mesajı mi okuyacak ?

Sorduğum soruları çalgı cengi ortadan kaldırıyordu. Üyenin mesajı silinmeyip çalgı cengiye taşınıp muhabbet devam ediyordu ve sonradan başlığı okuyan kişi o mesajları görmüyordu.
Çalgı çengiye buradan devam ediyoruz sanırım Confused
Smile
yazılan mesajları filtreleme hakkımız olabilir mi acaba? jilet konusunda muhabbet goygoya döndü diyelim. mod arkadaş jiletle ilgili kısımlara dokunmayıp çalgı çelgiye taşınması gerektiğini düşündüğü mesajları gizle 'ye bassa. başka bir zaman gelip forumu okumaya başlayan kişiye de filtrelenmiş mesajları da gör ya da görme diye bir seçenek sunulsa. daha somut olması açısından engellenen üyelerin mesajları görülmüyor ancak okumak istediğimiz zaman bu mesajı gör ya da engeli kaldır diyoruz. hayata geçirilebilir mi bu sistem?
Onur kardeşim, kızdın sinirlendin belki de. Çoğunlukla senin uygulama yaptığın bir konu olduğu için sözlerim belki sana karsı söylenmiş gibi algılanıyor, ama olay sadece seni değil hepimizi ilgilendiriyor. Her ne kadar sözde açıklama yapılıyor mesaj sahibine bilgi veriliyor dense dahi, çoğu mesaj tek kişinin kararı (sen, ben, o, bu fark etmez) ile bu cöpleşmiş konu içine atılarak kaderine terkediliyor. Mesaj direk silinse, sahibi belki konu bütünlüğü içinde kendi mesajının yokluğunun farkına varıp hatası neydi onu öğrenmek isteyecek. Ben bu noktada biraz eşitsizlik olduğuna dikkat çekmek istedim.
Değerli dostum, OnurCakmak bir markadır derim boşuna demem, sen bu forumun çok değerli kardeşlerinden birisin. Geri çekilirim gibi anlık sinirle söylenmiş lafları bizler görmedik duymadık, sende söylememiş ol.
Dostlar biz daha önce aramızda konuşmuştuk, ben birkaç kere bu abuk konuya taşınan mesajlarda yanlış gördüklerimi söylemiştim. Zaman içinde benzer uygulamalar olduğu için, hepimizi ilgilendiren ama aslında sizlerin hakkını koruma amaçlı kökten bir çözüm olarak böyle bir deneme yaptım ve sizlerle de bunu açık olarak paylaştım. Belki yanlıştı bilemiyorum ama en azından, yöneticiler olarak dikkat etmemiz gerektiği olayına vurgu yapmayı basardım diye düşünüyorum.
Basta Onur kardeşim olarak kırdığım üzdüğüm yönetici veya üyeler olduysa özür dilerim, ama amacım daha iyi, düzenli ve adil bir forumdan başka bir şey değildir.
Kendimi ifade edebildim mi, konu işe yaradı mı bilemiyorum ama daha uzatmaya gerek yok. Sohbet Muhabbet konusu acar oradan devam edilir bu tarz benzer uygulamalar daha dikkatli şekilde diye umuyorum.

konu kapanmıstır.
Saygılar.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=11484
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kesinti Hakkında BigHillMe 38 11,640 21/01/2023, Saat: 01:18
Son Yorum: BigHillMe
  Mesaj değiştirme düzenleme silme hakkında BigHillMe 0 2,234 09/05/2020, Saat: 18:27
  Mesaj düzenleme fonksiyonu hakkında bilgilendirme BigHillMe 0 3,007 25/02/2018, Saat: 03:04

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: