Executive Shaving Porsuk Satmayacak
Sheepless Dostum adamlarla birlikte yemek mi yedin ,Löp löp et yediklerini nereden biliyorsun
Öte yandan Porsuk satmamayı tercih etmek için vegan olmaları şart değil .
Ki vegan iseler size ne kardeşim . Siz kendi hayatınızı yaşayın , başkalarının tercihlerine bu faşizan eleştiri neden ? Vegan düşmanı mısın ?

Mustbe , şu ‘duyar kasmak ‘ ifadesinden tiksiniyorum , bence kullanacak daha güzel kelimeler var Türkçemizde .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(27/11/2019, Saat: 21:40)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sheepless Dostum adamlarla birlikte yemek mi yedin ,Löp löp et yediklerini nereden biliyorsun
Öte yandan Porsuk satmamayı tercih etmek için vegan olmaları şart değil .
Ki vegan iseler size ne kardeşim . Siz kendi hayatınızı yaşayın , başkalarının tercihlerine bu faşizan eleştiri neden ? Vegan düşmanı mısın ?

Mustbe , şu ‘duyar kasmak ‘ ifadesinden tiksiniyorum , bence kullanacak daha güzel kelimeler var Türkçemizde .

(27/11/2019, Saat: 17:42)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diyelim ki tamamen vegan besleniyorsunuz bu halde bile hayvansal ürünlerden elde edilen vitamin ve besin takviyeleri (b12 omega 3-6) kullanmak zorundasınız. Aksi halde sağlığınız ciddi tehlikeye girer.

Veganlarla alakalı dediğim şey bu. Faşizan olan ya da vegan düşmanı olan kısım neresi söyleyebilir misin acaba ?
(27/11/2019, Saat: 16:13)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: The Executive Shaving Company has been told for many years by the Chinese manufactures of badger hair shaving brushes that the badgers were bred in captivity for their meat and the coat of the animal was a waste by-product of the meat. The PETA investigation has proved beyond a doubt that this is not the case. A quick search on the internet for the search term ‘badger killing for shaving brushes’ will reveal various horrific videos showing the appalling way these animals are bred and killed.WARNING, GRAPHIC SCENES OF BADGERS IN CAPTIVITY AND BEING KILLED

Ben olayi ilk baslarda oyle zannediyordum: Cinliler porsuklarin etlerini yiyor, artan kurkleri firca icin kullaniyorlar diye.
Ama isin asli oyle degil, Youtubeda olan PETA videosu:

(27/11/2019, Saat: 22:17)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben olayi ilk baslarda oyle zannediyordum: Cinliler porsuklarin etlerini yiyor, artan kurkleri firca icin kullaniyorlar diye.
Ama isin asli oyle degil, Youtubeda olan PETA videosu:

İnsanlığımdan tiksindim keşke izlemeseydim. Ne olurdu acı çekmeden öldürüp kıllarını kullansalardı. Bu şekilde yapmak zorunda değiller ki. Sad Düzgün yollardan knot yapan firma yok mu hepsi bu şekilde mi acaba ?
(27/11/2019, Saat: 21:40)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mustbe , şu ‘duyar kasmak ‘ ifadesinden tiksiniyorum , bence kullanacak daha güzel kelimeler var Türkçemizde .

Komsum en amiyane tabir ile bişeylerin ince yerinden tutup göze sokanlara karşı duyar kasmak tabiri kullanılır. Sizinle yiyip icmedigimiz için kimin neyden tiksindigini bilmem maalesef mümkün değil. Türkçe nin güzel ve doğru kullanılmasını ben de arzu ederim ancak her zaman olmuyor

Videoyu yeni izledim. Iyi ki sentetik kullanıyorum dedim

Click to edit
İcler acisi bi görüntü acikcasi cok cok üzüldüldüm suan .
uzun uzun yazacaktımda neyse,
Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu görüntüye bende çok üzüldüm, herşeyin bir adabı var içler acısı bir durum ama tüm firmalar bu şekilde mi elde ediyor porsuk kılını oda ayrı bir muamma!
Görüntüyü izlememeyi tercih ediyorum. Vegan değilim ama ıslak tıraşa başladığım zaman yüzüme kopuk süreceğim diye hayvan öldüremem diye düşünüp sadece sentetik fırçalar edinmiştim. Daha sonra dayanamayıp domuz ve porsuk fırça aldım. Açık ve net olarak hayvan kılı fırçalar sentetiklere göre çok üstün. Ama tüm bunlara rağmen yine de içimden bazen bir daha almayacağım diye söz veriyorum kendime. Bu çok kişisel bir şey. Bilmiyorum.
Dünya olarak bu zulme karşı koyabilecek bir çoğunluğa yakın zamanda ulaşılamayacağını düşünüyorum.

Çocuklarımız ya da torunlarımız bir ihtimal buna dur diyebilir ama biz asla...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk Kılı mı, Domuz Kılı mı? mancho 31 31,229 12/06/2020, Saat: 22:57
Son Yorum: safporsuk
  Edwin Jagger Travel Shaving Set Cesko 9 9,308 15/09/2015, Saat: 09:56
Son Yorum: Chinaski
  connaught shaving uyarı martin 7 8,694 25/06/2013, Saat: 00:27
Son Yorum: Delidumrul
  Science and Mechanics - Exploring the Science of Shaving (Feb, 1957) eggman 5 7,717 28/06/2012, Saat: 14:08
Son Yorum: totan35

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: