Sıcak fırsatlar köşesi
(14/07/2014, Saat: 21:59)anarche Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnsan yazılıma neden para verir?

Neden vermesin? "Yazılım ürünlerinin" diğer ürünlerden veya "fikir eserlerinden" ne farkı var?

"Yazılım" derken özgür olup olmaması fark ediyor mu? Yeri gelmişken belirteyim:

özgür yazılım != ücretsiz yazılım

Ayrıca bazı özgür yazılımlara direk para vermeseniz dahi dolaylı yoldan giderleri vardır (abonelik, destek, eğitim vs..).
Haydi hayırlı tıraşlar...
(14/07/2014, Saat: 22:19)anarche Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkimizde bunun sorumlusunun özgür yazılım olmadığını, kodları paylaşmayanların suçu olduğunu biliyoruz. :-)

baskaldırmak cozum degıl
boyun egmek bedava degıl Big Grin
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Ticari,iş ve kurumsal yazılımların amacı belli ücretli olsun.
Bireysel ve ev kullanımı için ücret alınması doğru değil.
Windows her zaman tam işletim sistemi olarak adından söz ettirdi ama Zip,media oynatma,office için pamuk eller cebe dendi.

Windows İşletim sistemli PC almaya çalışırım.Gerektiğinde windows ve office için para vermeyi gereksiz bulurum.Oyun kurallarını,pazarı,yazılım,interneti reklam dünyası haline getiren Windows kazandıklarına saysın.

Google para istiyor mu ?
@McOrco, güzel bir fırsat; ancak kutu içeriğinden DVD çıkmaması bence bir eksiklik.
makınesınde deneme surumu kurulu olanlar ıcın denılsede
ben baska bır kampanyadan aynı urunu aldım
ındırılıp kurulup aktıve edılebılıyor
Benim anlayışıma göre yazilimla para kazaniyorsan işini kolayliyor kasana,cebine para koyuyorsan yazilimciyada para kazandiracaksin emeğinin karşılığını vereceksin. Bunun dışında eğlence amaciyla amatörce kullanilan genel işlevli yazilimlarin Ücretli olmasinada karşıyım.
Kutulu olan 3 bilgisayara kurulabiliyor. Sadece lisans olarak satılanlar bir bilgisayar için. Ben lisansı 120 TL ye almıştım, o yüzden cidden çok iyi fiyat. Ama ben alırken kutulu diye almıştım, lisans çıktı. Yani pazarlama politikası sonucu kandırıldım resmen. Ürün kutulu olarak pazarlanıyordu, böylece bu kandırmaca satıcıya yaramış oldu. Etik değil ama etiği bilen satıcı bulmakla uğraşacaksak şu an Türkiye'de bayağı dolaşmak lazım ne yazık ki.

Sent from my iPad using Tapatalk
kutulu tek bılgısayar bu hocam medıa yok ıcınde
ıcınden sadece tek pc kurulabılır key cıkıyor

soyle bır kutu

avupytu2.jpg
Bendeki de bundan üstadım, internetten bir yerden veya direk Microsoft sitesinden deneme sürümü tedarik edilebilirse lisans anahtarı onu aktif hale getiriyor, paket full paket olsa bile sadece öğrenci sürümünü aktif ediyor diğerleri kullanılamıyor.

Sent from my iPad using Tapatalk
evet hocam bendede deneme surumu yoktu sıstemde netten ındırıp aktıve ettım sorunsuz kullanıyorum

tek eksısı baska makıneye tasınamıyor lısans tek makınede aktıve edıldıgı makınede kalıyor

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanat ve Edebiyat Köşesi ahraz 62 18,526 07/10/2020, Saat: 10:31
Son Yorum: İsmetaltan
  Ekonomi Köşesi ihtilaf 751 657,563 03/03/2020, Saat: 14:43
Son Yorum: dikdik_s
  Kışın sıcak tutacak, kaymayacak bot tavsiyesi Lord Sparhawk 54 198,544 26/01/2013, Saat: 23:48
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: