Perma Sharp Süper Jilet
@Wolfskin komşum gilette permasharp ı seviyorum. bana nacet e yakın gibi geliyor karakteri. tabi burada benim sakal yapım ve cildimi gözönünde bulundurmak lazım. ya sahtesine falan denk geldiniz ya da cildinize sakalınıza uymadı.
ayreten nadir de olsa kutudan kutuya yada aynı kutudaki 5 jiletten mesela 1 i biraz farklı çıkabiliyor(bu sadece permasharp a özel değil)
ben sıfır jileti kullanmadan avuç içinde bileylemeyi mutlaka yapıyorum, bu da genel bir tavsiyem olsun, faydalı oluyor bence
Perma'nın sahtesinin olabileceğini pek sanmıyorum. Jilet uymamış olabilir. Ayrıca tıraş öncesi jileti elinizde var ise bir deri parçasında veya dikkatli olarak elinizin etli kısmına bileme yapıyormuş gibi bir kaç defa sürebilirsiniz. Diğer bir yöntem de şişe mantarına çok bastırmadan bir iki tur kesiyormuş gibi üstünden geçmek. Hem olası bir çapak da yüzünüze hoş olmayan bir çizgi atmayı önlemiş olursunuz hemde jiletinizin ucu daha pürüzsüz ve açılmış olur. Bazı jiletler kestikçe açılır. Bu nedenle bahsettiğim uygulamalar size daha konforlu tıraş sunacaktır. Bunları da Permanın özelinde söylemiyorum. Her yeni açtığım jileti ilk kullanımdan önce böyle bir işleme tabi tutuyorum. Bir kaç kez daha kullanacaksanız her kullanımda yapmaya gerek yok. İlk kullanımda yapmanız yeterli. (yanılmıyorsam honlama diye geçiyor adı).
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Tıraş olmaya başladığım da ilk kullandığım jilet olmasına rağmen çok sevmediğim bir jilettir. Bir türlü anlaşamamışımdır. Muhakkak bir badirem olurdu. Ama çesit çok fazla değil iken gayet güzel kullanıyordum.
Her ne kadar saçma gibi gelse de perma sharplar arasında fark varmış gibi geliyor bana da. Bazı jiletler 2-3 tıraşa izin verirken ve hatta baya konforsuz kesim yaparken, bazılarıyla çok daha uzun süre ve konforlu tıraş olabiliyorum.
Mürekkep baskılı ile lazer baskılı Perma Sharp jiletler arasında ciddi bir konfor ve keskinlik farkının var olduğunu düşünüyorum.
Ben şahsen lazer baskılı jiletleri konfor açısından çok daha başarılı buluyorum. Lazer baskılı jiletleri denememiş olan komşularım varsa mutlaka denemesini tavsiye ederim.
(02/07/2020, Saat: 11:03)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mürekkep baskılı ile lazer baskılı Perma Sharp jiletler arasında ciddi bir konfor ve keskinlik farkının var olduğunu düşünüyorum.
Ben şahsen lazer baskılı jiletleri konfor açısından çok daha başarılı buluyorum. Lazer baskılı jiletleri denememiş olan komşularım varsa mutlaka denemesini tavsiye ederim.

Mürekkep baskılı olanları bilmiyorum..lazer baskılı olan favori jiletlerimden...bana göre 70clock yeşil-sarı,nacet,platinum,rubi lerden çok daha iyi...hepsini denedim bir daha almayacağım..
LaZer baskılı parmakla ve silver blue favorim..sonra mavi astta
(02/07/2020, Saat: 09:14)KCL41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her ne kadar saçma gibi gelse de perma sharplar arasında fark varmış gibi geliyor bana da. Bazı jiletler 2-3 tıraşa izin verirken ve hatta baya konforsuz kesim yaparken, bazılarıyla çok daha uzun süre ve konforlu tıraş olabiliyorum.

saçma değil doğru bu. Sırf bu yüzden permasharp'ı bıraktım. Üstelik 100 e yakın jilet almıştım işte aradıgım jilet budur diyip.

1 paket cıkıyor dünyanın en iyi jileti, bir paket çıkıyor rezalet kalite. Kalite standardı yakalayamamış adamlar. Nacet'e ve rapira swedish'e döndüm sırf bundan dolayı.
Komşum bende Ingiliz jentilmeni lafına aldanıp Maket aldım. Aynı duyguları yaşıyorum şimdi.
(02/07/2020, Saat: 18:54)Wolfskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende Ingiliz jentilmeni lafına aldanıp Maket aldım. Aynı duyguları yaşıyorum şimdi.
Komşum nacetle benimde pek anlaştığım söylenemez noktasal küçük kanamalar oluşuyor, galiba çok keskin geliyor bana.Ama anlaşmama ihtimal bile veremeyeceğim 7 oclock yesil ile gc84 aletle müthiş uyum yakaladım.Alet jilet uyumu çok farklı bişey.elinizde farklı alet varsa şans verin derim Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
St. Petesburg üretimi ne varsa hepsini denedim. Aşağı yukarı aynı geldi bana. Bu günlerde eskilere sardım. Ne varsa eskilerde var.

Gillette bilimum eski seriler 1960 öncesi yaramaz
Rotbart yeni modeller
Wilkinson eski üretim
Nelson
Persona eski üretim
Schick 1. sırayı alır herhalde

Saygılar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,739 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 157,001 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,254 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,413 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 830 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,631 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,979 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,198 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,901 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,422 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: