Perma Sharp Süper Jilet
Permasharp benim sakalı da çok çekiştiriyor. @efra komşumun hediyesi olan eski Permasharplar su gibi akıyor ama yeni nesil Permasharplar çok kötü.

Zaten P&G nereye elini attıysa bozdu. Sputnik için de geçerli bende iki farklı Sputnik var P&G ürettiği Sputnikler beş para etmez ama Emre komşumun Ukrayna getirdiği Sputnikler süper P&G'nin daha el atmadan önce üretilen seriler.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(26/02/2019, Saat: 22:51)BuraKaya55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşbulduk komşum
Tıraş öncesi hazırlığımı gayet güzel yaptım sahte olacağına ihtimal vermiyorum komşum extrashaving den aldım. Permasharpn son üretimlerinde keskiliğinin eskiye göre azaldığını yazmış bazı arkadaşlar aynı durumla bende bariz bir şekilde karşılaştım.
Anladım komşum, o zaman sahte değil. Kullandığınız alet de mild o da tamam. Tıraş öncesi de güzel olmuş. Son seçenek kalıyor o da jilet seçimi: sizin cildiniz de benim gibi çok keskin jiletleri seviyor olabilir. Permasharp dışında daha keskin jiletler sizi memnun eder diye düşünüyorum.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

(26/02/2019, Saat: 22:57)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Permasharp benim sakalı da çok çekiştiriyor. @efra komşumun hediyesi olan eski Permasharplar su gibi akıyor ama yeni nesil Permasharplar çok kötü.

Zaten P&G nereye elini attıysa bozdu. Sputnik için de geçerli bende iki farklı Sputnik var P&G ürettiği Sputnikler beş para etmez ama Emre komşumun Ukrayna getirdiği Sputnikler süper P&G'nin daha el atmadan önce üretilen seriler.
Kesinlikle @Efrasyab komşum. Emre Beyin getirdiği Sputnik oldukça keskin. Ben de memnun kaldım. Yeni perma da artık keskin değil.

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Smile a little be
Bizim Kırşehir mahrumiyet bolgesi olduğndan piyasa da her çeşit jilet bulunmuyor. Derby Rapira Shark ve yeni Perma Sharp tan baska jilet bulamiyoruz. Bulunabilirlik ve konfor açısından ekseriyatla Perma Sharpı tercih ediyorum
(27/02/2019, Saat: 02:00)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizim Kırşehir mahrumiyet bolgesi olduğndan piyasa da her çeşit jilet bulunmuyor. Derby Rapira Shark ve yeni Perma Sharp tan baska jilet bulamiyoruz. Bulunabilirlik ve konfor açısından ekseriyatla Perma Sharpı tercih ediyorum

Ben Bursa'da yaşıyorum, bulunabilirlik sizinkinden farklı değil. Bir dükkana girip yaprak jilet var mı dedim. Önce o da ne dedi. Biraz düşündü ha sen perma sharp diyorsun dedi bana. Perma sharp tan başka jilet yoktu. O da bitsin bir daha satmam böyle şeyler dedi.
Tıraş oluyorum, o halde varım.
Ah ah guzelim yillarin permasharpi neydi ne oldu,uzerindeki o belirgin yazi bile gitti.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Şoyle girdiğimizde Sputniklerin sari gilettelerin polsilverin olacagi zamanlar gelir mi acaba
İlk defa denedim.1 traş biraz tahrişli geçerken ikinci traş daha iyi oldu.Ws jilet aynısı olmuştu.Anlaşılan benim için biraz daha kör jiletler iyi. Rapira mavi pembe siyah ve derby usta ile daha rahat mesela özellikle rapira daha tahrişsiz.
Eski perma sharp super (gilette ibaresi bulunmayan kağıt kutulu, tek kağıtlı) jiletten Ankara ulus alsancak hanının 2.katında yer alan işyerinde (adını hatırlamıyorum) binlerce mevcut. Stok yapmışlar, oradan temin edebilirsiniz. 2.5-3 tl gibi bir fiyatı var.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
(09/03/2019, Saat: 20:31)Zeyes Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eski perma sharp super (gilette ibaresi bulunmayan kağıt kutulu, tek kağıtlı) jiletten Ankara ulus alsancak hanının 2.katında yer alan işyerinde (adını hatırlamıyorum) binlerce mevcut. Stok yapmışlar, oradan temin edebilirsiniz. 2.5-3 tl gibi bir fiyatı var.

———————
Nice and clean.
Komşum bugün Alsancak çarşısına gittim, dediğiniz yerin adı Han Hırdavat. 2 paket eski üretim Permasharp aldım, lakin satıcı arkadaş durumdan habersizdi. Yeni üretim eski üretim muhabbeti açmaya çalıştım, bilmiyorum her zamanki Permasharp işte dedi Smile Gillette firması aldıktan sonra değişti falan dedim ama pek oralı olmadı Big Grin

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(26/02/2019, Saat: 21:32)BuraKaya55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün permasharp ile çok keyifsiz bir tıraş oldu. Kullandığım makine mühle r89 günlük tıraş olan biriyim. Bir jilette keskinlik bu kadar mı kötü olur. Birinci perdede o kadar çok sakal bıraktı ki sanki tek bıçaklı kullan at ile tıraş oldum. Tahrişsiz bir tıraş oldu lakin keskin olmayışı sebebiyle keyif vermedi. Geleneksel tıraşın farkına geç varmış olmam sebebiyle permasharp ın eski üretimlerini kullanma şansım olmadı. Yeni üretimlerle kalitesini iyice düşürmüşe benziyor.

Hiç işim olmadığı halde son zamanlarda jiletli ustura da çeşitli jiletleri deneyerek tıraş oluyorum.
Eğer bulabilirseniz(en azından online satış yapılan yerlerden) Derby Premium modelini de deneyebilirsiniz.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,843 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 158,023 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,268 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,494 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 849 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,730 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,064 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,262 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,373 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,678 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: