Perma Sharp Süper Jilet
Çok fark var iki perma sharp arasında plastik kutulu olan harika diğeri 100 lük olan çok vasat...
Hey adamım !!!!
Hep bic chromium kullanıyordum, geçenlerde bundan karton kutuda bir tane aldım bakalım nasılmış diye. İlk kullandığımda fena değildi, sonraki jilet tahriş etmeye başladı, üçüncüsünü kullandığımda suratım berbat bir hal aldı. her tıraş için yenisini kullanmama rağmen rezalet. şu an suratıma dokunsam bile yanıyor tıraş olmamın üzerinden 12 saatten fazla zaman geçti. son kalan iki jileti sinirden parçaladım, kutuya baktıkça sinirim bozuluyor. derby plastik kutudaki bile bundan daha iyiydi, kesmiyordu ama en azından tahriş falan bari etmiyordu. bak yine sinirim bozuldu, satan adam bir de şey diyordu; bundan daha iyi jilet yokmuş. peh peh peh.
Merhaba @homongolos. Geleneksel tıraşın en görece enstrümanı jilettir. Memnun kalmadığınız jilette ısrar etmeyin bence. Denenecek çok jilet var. Size uygun jileti bulana kadar biraz zaman geçecek. Sabırlı olursanız iki-üç farklı marka jiletten memnun kalacağınız muhakkak. Sonra onlarla devam edersiniz yolunuza. Şahsen PS benim de hiç hoşlanmadığım bir jilettir. Ama bu, PS jiletin kötü bir jilet olduğunu göstermez; benim sakal ve cilt yapıma uygun olmadığını gösterir. En beğendiğim jiletler sıralaması birkaç kez değişti ve şu an Gillette 7 o'clok (sarı), Rapira Super Stainless ve Rimei favori jiletlerim. Ve Feather. Sarı Gillette forumda en beğenilen jiletlerden biri, keza Feather'da öyle. Bu iki jilet de rüştünü ispatlamış, kalitesi yüksek ve standardı tutturmuş iki jilet. Ancak Rimei ve Rapira Super Stainless çok az kimsenin favorisine girse de benim en beğendiğim jiletlerden. Gerçi Rimei, hakkında oluşan önyargılardan yavaş yavaş kurtuluyor. Uzatmayayım; tekrar ediyorum, çokça jilet deneyin. Memnun kalmadığınız jilette de ısrar etmeyin, atın çöpe gitsin.
Selamlar.
haklısın @Niko. bugün ilk defa feather kullandım ve tahrişi, kesiği geçtim çizik bile görmedim. fiyatı da biraz uygun olsa 50 sene de geçse başka jilet kullanmazdım ama... şu 7 o'clock'u deneyeceğim bakalım nasıl olacak.
İstisnalar olsa da, genelde iki-üç jilette konfor ve keskinliği yakalayanların aynı jiletlerde hemfikir olduklarını gözlemledim @homongolos. Sarı Gillette'i de beğenirseniz ekonomik alternatiflerden Rapira Super Stainless ve Rapira'yı da denemenizi öneririm. Henüz denemedinizse tabii. "Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti" sözü özellikle jiletler konu olduğunda doğruluğunu yitiriyor çünkü.
Gillette 7 O'clock ve Feather jiletlerini beğenerek kullanıyorum. Gillette 7 O'Clock ile çok daha fazla keskin ve konforlu tıraşlar çıkartabiliyorum.
Jileti tecrübe etmenizde fayda vardır.

Perma-Sharp konusuna gelince bu jileti de beğenerek kullanıyorum. İlk başlarda benimde sizin gibi şikayetlerim oldu.
Büyük bir kitle tarafından keskin ve konforlu olduğu konuşulduğu için kullanmaya devam etme konusunda ısrarcı davrandım.
Yabancı bir forumda jiletin şişe mantarından geçirildikten sonra kullanılması yönünde bir yöntem okudum.
Bu yöntemi Perma-Sharp'ta denedim... Sonuç inanılmaz... Deneyin aradaki farkı görün, jiletin karakterini 180 derece değiştiriyor Smile
Bu yöntemi kullanarak Perma-Sharp'a yeniden şans vermenizi tavsiye ederim.

Keyifli tıraşlarınız olsun,
Şişe mantarından geçirme işlemini bende deniycem hıcam ama dediğiniz dogru başlarda hiç anlaşamadıgım jiletlerden di ama şimdi aramız fena sayılmaz arada bir kullanıyorum ve eskisi kadar da şikayet edemem hakkını yememek lazım...
(29/03/2018, Saat: 17:40)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şişe mantarından geçirme işlemini bende deniycem hıcam ama dediğiniz dogru başlarda hiç anlaşamadıgım jiletlerden di ama şimdi aramız fena sayılmaz arada bir kullanıyorum ve eskisi kadar da şikayet edemem hakkını yememek lazım...

(29/03/2018, Saat: 16:57)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette 7 O'clock ve Feather jiletlerini beğenerek kullanıyorum. Gillette 7 O'Clock ile çok daha fazla keskin ve konforlu tıraşlar çıkartabiliyorum.
Jileti tecrübe etmenizde fayda vardır.

Perma-Sharp konusuna gelince bu jileti de beğenerek kullanıyorum. İlk başlarda benimde sizin gibi şikayetlerim oldu.
Büyük bir kitle tarafından keskin ve konforlu olduğu konuşulduğu için kullanmaya devam etme konusunda ısrarcı davrandım.
Yabancı bir forumda jiletin şişe mantarından geçirildikten sonra kullanılması yönünde bir yöntem okudum.
Bu yöntemi Perma-Sharp'ta denedim... Sonuç inanılmaz... Deneyin aradaki farkı görün, jiletin karakterini 180 derece değiştiriyor Smile
Bu yöntemi kullanarak Perma-Sharp'a yeniden şans vermenizi tavsiye ederim.

Keyifli tıraşlarınız olsun,

hocam jileti şişe mantarından geçirmek nasıl bir işlem konusu var mı araştırdım ama bulamadım ben de perma sharp sipariş verdim bir de öyle denemek isterim
Sayın @İsmetaltan ve @Bilge_Kagan, jiletin iki yüzünü birer defa mantardan geçirmeniz yeterli.
Ben şu şekilde kullanıyorum; Jiletin ortasından tutarak yine jiletin kenar ucunu şişe mantarının kenarına bir miktar batırarak
yukardan aşağıya doğru çekiyorum. Bu kadar Smile
Uzun bir süre şişe mantarını bulmaya çalıştım ama bulamadım. Sonunda O bana geldi Smile
İkram edilen nikah şekeri şişesinin üzerindeki şişe mantarını görünce para bulmuş kadar sevindim. (Almışken 3 şişe aldım Smile )
Size bir fikir vermesi açısından paylaşıyorum.

Görsel temsilidir;

ixqqfs.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,843 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 157,996 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,268 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,477 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 849 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,722 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,058 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,252 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,345 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,650 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: