Perma Sharp Süper Jilet
Son seri yarım permasharp aldım bendeki seri ile farklı ambalaj farkı eski seri mayıs 2016 gibi ondan alın çok iyi seri
Babamın stokundan kullandım. Üst üste 4 tıraş oldum, 4. Tıraş bir miktar zor geçti. Bence güzel bir jilet, ne bir kesik, Ne bir tahriş, ne de bir çekme hissi. Hıc biri olmadı.
Yaw arkadaşlar bu permasharp alman türk rus malı mı? Bazlrının üstünde çeliksanayi yazıyo. İnternette bazı ilanlarda alman malı yazıyor. Bazı arkadaşlarda kutunun rus olduğunu yazıyor. Anlamadım gitti.
Perma Sharp jiletler Türk şirketi Permatik Çelik Sanayi tarafından Türkiye'de üretilirken, Gillette firması bu Türk şirketini alarak Jilet üretimini Rusya'nın St. Petersburg şehrindeki fabrikasına kaydırdı.

Dünyada Rusya'daki Gillette fabrikasında üretilen jiletlerinin çok daha iyi olduğu konusunda bir algı var.

Sent from my iPad using Tapatalk
Peki ustadım o zaman artık türk markası değil. Peki Gillette 7 clock larla aynı fabrikadan mı çıkıyor bu perma sharp?

Peki perma sharpta her seri aynı kalitede çıkmıyor. Bir standart yok. Aynı durum gillette 7 clockta da mı aynı?
(Bir yazıdan) Gillette'in St. Petersburg'daki fabrikasında (Perma Sharp dışında) üretilen diğer jiletler:

Gillette Super Stainless

Gillette Platinum

Iridium Super

Astra. Superior Platinum, Super Stainless and Keramik.

Sputnik

Polsilver

Gillette 7 O’Clock Super Stainless Yeşil

Gillette 7 O’Clock SharpEdge Sarı

Rotbart

Nacet

Tiger

Sent from my iPad using Tapatalk
Ustam maaşallah bu nasıl fabrikaymış böyle. Yok yok yani. Eğer perma sharpta standart yoksa diğer ürünlerde de standart yok kalitesinde?
Bugün bir dükkanda permasharp fiyatını sordum. Demez mi 4 TL diye 5li kutusuna. Hemen elimi yaktı bıraktım yerine Smile
Permasharpa 4 TL vereceğime Astrayı alırım.
Perma sharp jilet ile barışmam 6 ay sürdü.Fırça-sabun ikilisini belirli bir standarda yükselttikten sonra bu jiletten çok tatminkar sonuçlar alabildim.İlk hevesle saldırdığımız bütün ürünler teknik ve bilgi arttıkça daha objektif sonuçlar veriyor.Perma sharp ile ilgili anlamadığım şey ise 2. tıraşının gerçekten ilkinden nasıl daha iyi olduğu. Dodgy
Selamlar,
Bende epey ara verdim eski dostum perma sharpa.Farklı dükkanlardan temin ettiğim permaları yarından itibaren tekrar kullanıma alacağım ama Rusya üretimi çift kağıtlı gibi çıkacaklarını hiç zannetmiyorum.Tek kağıtlı üretim kullandım memnun etmedi beni.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,289 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,712 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,191 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,938 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 799 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,532 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,496 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,786 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 380,178 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,107 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: