Logona Bio Ginko Krem
İnternette rastlayıp hakkında pek bir bilgi göremeyince merak edip kısa süre önce aldığım bir krem Logona.

Önce en zor kısmından başlayım anlatmaya kremin, kokusundan. Altta, tıraş sırasında cildinizde de etkisini az da olsa hissettiğiniz, ferah, naneye benzer hafif bir keskinlik barındıran, erkeksi ve ambalajı gibi karanlık bir kokusu var kremin. Hatta @hlkkzn Komşum günün tıraşı başlığında sorduğunda şöyle demişim:

"Tabac (sabun) kokusundan daha erkeksi, koyu ve karanlık bir kokusu var kremin. Bir ara kendimi vahşi batıda kahvenin kaynamasını beklerken alaca karanlıkta tıraş olmaya çalışan kovboy gibi hissettim. Koku her ne kadar nevi şahsına münhasır olsa da tabac gibi banyoya her girdiğinizde tüpün kapağını açıp koklayacağınız karakterde değil"

1118full-shotgun-screenshot.jpg

Bu fikrim değişmemiş olmakla beraber Tabac after shave kokusunu andırdığını da ekleyebilirim. Onun kadar keskin ve sert değil ancak bu kremden sonra Tabac AS tıraşı çok iyi tamamlıyor. Gene Tabac AS herkesin sevebileceği bir koku olmamakla beraber Logona daha "herkese hitap Edebilecek" bir mülayimlikte.

Koku işi subjektif olduğu için çok uzatmayayım ama neticede ne kendine aşık edecek ne de kendinden nefret ettirecek bir karakteri var kokunun. Ayrıca adına ve içeriğindeki kafein bitkisine aldanmamak lazım, krem kahve kokmuyor.

Kremin zayıf bulduğum tek yönü kayganlığı oldu. İlk kullanımda yüzde çabuk kurulduğunu sandım ama asıl eksikliği kayganlığı, kuruma veya sönme gibi bir sıkıntısı yok. Eğer benim köpük kıvamında bir sıkıntı yoksa kayganlığı pek başarılı değil. Ben genelde tıraşta kesik, çizik, kanama yaşamadığım için koruma hususunda sıkıntı yaşamadım ama kayganlığı yetersiz hissettirmesi nedeniyle jiletin dalacağından korkup biraz daha dikkat göstermem gerekti tıraşlarda.

Ürün biraz geç köpürüp efor istese de fırçada 3 perdeyi rahat çıkartacak köpük kalıyor yüklemede. Bu konuda sıkıntısı yok, suyla arası iyi ve memnun ediyor. Gene uygulamalarda köpükte sönme yaşamadığımı da ekleyeyim. Aşağıdaki fotoğrafta ilk perde sonunda fırçada kalan köpük gözüküyor.

IMG-20191030-232909.jpg

Geleyim kremin alametifarikasına ve kremi anlatmak istememe yol açan kısmına; tıraş sonrası. Tek kelimeyle müthiş. Benim tıraşta en sevmediğim nokta tıraş sonrası cildimin kuruması ve gereksiz gerginliği. Bu kremin bıraktığı gerginlik rahatsız etmemekle beraber en önemlisi kuruma yaşamadım uygulamalardan sonra ve hani jilet kaşıntı falan yapmıyorsa tıraş sonrası ürün kullanma ihtiyacı bile olmayabilir. Benim cildim yağlı sayılır, bu nedenle özellikle sabun kullandıktan sonra yaşadığım kuruluk rahatsız ediyor beni tıraşta. Logona rahatsız edici bir kuruluğa neden olmadığı gibi after shave de kullandıktan sonra cildimin normal yumuşaklığına dönme hızı kullandığım tüm ürünler arasında (çok yok aslında: tobs, tabac, mühle, arko, proraso, nivea) en hızlısı oldu. Beni bu açıdan baya baya mutlu etti Logona. Bu konuda 10/10 diyebilirim hatta kendi adıma.

Alınabilirlik açısından karşılaştırma yapmam gerekirse, ürünle aynı gramajda ama yarı fiyatta olan Nivea kremden çok büyük bir artısı yok. Nivea kremin sağladığı kayganlık göz önüne alınırsa tıraş sırasındaki performansı daha iyi hatta. Proraso mesela hemen hemen aynı fiyatta ancak iki katı gramajda ve o iki kat fiyat farkına değecek bir performans gene yok Logona lehine. Bu noktada ürünün fiyatının bir tık daha aşağıda olması gerektiğini söyleyebilirim rahatlıkla. Gene de ürünün tıraş sonrası rahatlığı beni o kadar mutlu etti ki fiyatını göz ardı edebiliyorum kendi adıma. Tabi her cilt tipinde aynı etkiyi gösterir mi bilemiyorum ama hem konforu hem karanlık kokusu hem de muadillerine göre fiyat performans skalasında pahalı gözükse bile nispeten uygun fiyatı nedeniyle değişiklik isteyenlerin rotasyona sokabileceği bir krem diye düşünüyorum.

Ekran-Al-nt-s.jpg
IMG-20191030-235942.jpg
IMG-20191031-000000.jpg
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
@onur7 komşu bu güzel inceleme için çok teşekkür ediyorum.
İnceleme için teşekkürler komşum, eline sağlık.
Güzel bir inceleme yazısı olmuş komşum. Emeğinize sağlık.
Elinize sağlık, inceleme için teşekkürler.
Paylaşımınız için teşekkürler.
So far so good..
İnceleme için teşekkürler komşum. Nereden ve kaç paraya aldığınıza dair bir bilgiye rastlayamadım. Bu bilgileri de paylaşabilir misiniz?
İnceleme için teşekkürler
Keyifle okudum
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(31/10/2019, Saat: 16:56)ibrahimbayram Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler komşum. Nereden ve kaç paraya aldığınıza dair bir bilgiye rastlayamadım. Bu bilgileri de paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler hocam, ürünü hepsiburada üzerinden almışım. Kremin fiyatı 39tl imiş.

@Sh@dow, @Değer, @Mehmet_G, @ahbap, @MetsGo, @hlkkzn komşularım herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Big Grin

IMG-20191103-110610.jpg

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Merhabalar hem traş kremini hem de organik after shave balsamı kullandım. Traş kremi vasat . Traş sonrası balsam harika. Krem den daha sıvı halde orjinal ambalajında basımlık olarak kullanılıyor kokusu eh işte fakat koruyuculuk ve ciltte bıraktığı hissiyat çok güzel. Özellikle yağlı cilt ler için biçilmiş kaftan . Sadece fiyatı pahalı . Şimdiye kadar kullandığım traş sonrası için en iyisi diyebilirim....

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Lanolin içerikli tıraş krem ve sabunlari ynspektas 4 7,040 21/01/2019, Saat: 00:53
Son Yorum: FearOfATG
  En Performanslı Krem ? ynspektas 38 34,178 11/02/2018, Saat: 01:24
Son Yorum: ckeskin
  krem tüplerindeki renk kodları korgunv 4 8,530 11/07/2015, Saat: 12:06
Son Yorum: korgunv
  Kullandıklarım / Favorilerim (Krem) eggman 8 9,969 18/05/2015, Saat: 04:44
Son Yorum: ozgun41
  gül tras kremi (kokulu deil sadece, gül iceren krem, rose of Bulgaria gibi) evengr 7 13,092 01/08/2013, Saat: 23:44
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: