HomeLikeShaving Start
Cok guzel pre-inceleme olmus.

Basligi biraz daha ince yapsa, bence de daha iyi olurdu,
Hem agirlik dengesi daha sapa kayardi, hem de burunalti icin daha kullanisli olurdu.

Yurtdisinda genelde elestiriler sapin biraz kaygan olmasi idi.

Aletin 1.18 acikligi olan modelinin kesimini ben cok begendim.
Umarim alan herkes memnun olur.
Razorock Gamechanger almayı düşündüğüm bir DE fakat jileti iyi tutamama sorunu olduğunu belirtmişsiniz. Tıraşa olumsuz bir etkisi var mı acaba?
(15/05/2020, Saat: 01:55)Erdinç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Razorock Gamechanger almayı düşündüğüm bir DE fakat jileti iyi tutamama sorunu olduğunu belirtmişsiniz. Tıraşa olumsuz bir etkisi var mı acaba?

Yoktur komşum. İzbe üstadın değerlendirmesini biraz profesyonel açıdan değerlendirmek lazım Smile Ama tercih kriteriniz bu değil, agresiflik ve konfor yününden beklentileriniz olmalı. Gamechanger 0.84 günlük tıraşa daha uygun orta agresif denebilecek ama konforulu bir alettir.

@izbe Murat abi elinize sağlık teşekkürler güzel bir ön inceleme olmuş.
@dr_green Selman hocam harika ozetlemis. Kelime kelime katiliyorum. Game changer beklentilerinize cevap veriyorsa aliniz. Sonucta o da gayet basarili bir makine.
Yaklaşık 2 aydır severek kullanmakta olduğum Start 1.18 aletle ilgili her ne kadar @izbe Murat abi kadar teknik olmasa da, amatör değerlendirmemi halktan birisi olarak ben de paylaşmak istiyorum Big Grin

Değerlendirme esnasında son 3 tıraştır denemekte olduğum Tatara ile benzerliklerine farklılıklarına da değinmek istiyorum hissedebildiğim kadarıyla.

Not: Bu bilgiler teknik verilere dayanmayıp, sadece kendi tıraş hissiyatımdan kaynaklanarak yazılmıştır. Kesinlik ifade etmez Smile

1) Start 1.18 bana göre Tatara ile hemen hemen aynı yakınlıkta tıraş sağlıyor yani aynı agresiflikte diyebiliriz.

2) Ama Start bunu yaparken agresiflik düzeyiyle uyumlu bir geri bildirim veriyor. Hem jileti yüzde hissetme olarak, hem de sakalı kesişini hissetme olarak.

3) Tatara ise bunu yaparken agresiflik düzeyinin daha altında bir geri bildirim veriyor. Yani sanki daha mild bir alet gibi hissettiriyor. Yine hem jileti yüzde hissetme olarak, hem de sakalı kesişini hissetme olarak böyle. O yüzden Tatara yüzün bazı kısımlarında Start'a göre daha konforlu hissettiriyor. (Coşkun abi bunu kuzu kılığına girmiş kurt misali diye betimlemekte haklı bence Smile )

4) Çene kemiğinden yukarıdaki yüz bölgesinde her ikisi de benzer rahatlık sundu. Çene kemiği civarında Tatara daha rahattı. Daha aşağıda boyun kısmında ise sağda Start daha rahat gibiyken solda Tatara daha rahattı. Bunun sebebi benim sakallarımın saçma sapan çıkış yönlerine sahip olması Smile Sol tarafta bir girdap görüntüsü oluşturuyor mesela.

5) Bence her ikisi de ara sıra 1 günlük uzunluktaki sakalda tıraş olurken kullanılabilir. Ama her gün günlük tıraş olunursa zaman içinde her ikisi de yorar diye düşünüyorum. Kısaca her ikisi de en az 2 günlük sakalda daha rahat olur ama arada bir günlük sakalda da kullanılacak olsa rahat tıraş sunar diye düşünüyorum. Ben Start 1.18’i genelde 1,5 veya 2 günde bir aralıklarla olduğum tıraşlarda severek kullanabiliyorum.

6) Start 1.18 ve Tatara’nın jilet tutuşları arasındaki farkı aşağıdaki resimden görebilirsiniz. Start jileti Tatara’dan daha az büküyor. Jiletin orta kısmında yukarı kavislenen bölgeye ise Tatara gibi baskı uygulamıyor, jiletin kavisini ezmiyor, tabi benim görebildiğim kadarıyla. Görselde ortadaki iki aletten soldaki Start, sağdaki ise Tatara:

46dd53c63dbf1ce35eb25492533cf17d.plist

7) Start bu özellikte bir tıraş sunmasına göre fiyat olarak çok uygun diye düşünüyorum. Kesinlikle fiyat / performans aleti diyebilirim. Severek kullanmaya devam edeceğim

8) Aklıma geldi, Murat abi elden kayma konusundan bahsetmiş değerlendirmesinde. Bendeki Start satin denilen model. Yani parlatılmamış, ayrı bir dokusu var. Parlatma işlemi uygulanmış olanlar kadar göz alıcı değil belki ama ben 2 ay içinde hiç elden kayma, düşürme tehlikesi yaşamadım. Kullanım öncesi elime şap sürme ihtiyacı da duymadım. Belki bu yönden göz alıcılıktan vazgeçip satin modele yönelebilir komşular Smile

Şimdilik söyleyebileceklerim bu kadar, herkese keyifli tıraşlar dilerim.

(Düzenleme seçeneği kapalı olduğu için bir sonraki mesajda birkaç fotoğraf daha ekleyeceğim Tapatalk üzerinden)
e5905b0832830820a5874ee6d66c87c5.plist

91883ed900c0f7f4d3b4ea935b8308c2.plist

40eee4048fbd820a3a7641516f6d9c24.plist

d0770ab38bba771b0af7053c03514657.plist

"I can guarantee the closest shave you'll ever know"
Sweeney Todd
@dr_green Selman hocam incelemenizi çok beğendim emeğinize sağlık resimlerle konu çok daha iyi anlaşılıyor. Son zamanlarda yapılan en detaylı inceleme olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yeni Hummingbird 1.5 ve 1.3 plate resimlerini paylastilar DFS'de:
Haziran ayi icinde cikacakmis.

https://damnfineshave.com/thread-homelik...#pid325624
@dr_green Elinize sağlık Hocam. Güzel ve detaylı bir anlatım olmuş. Tanıtım için de teşekkürler @CK89
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
(20/05/2020, Saat: 16:31)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dr_green Elinize sağlık Hocam. Güzel ve detaylı bir anlatım olmuş. Tanıtım için de teşekkürler @CK89

Teşekkürler komşum Smile

@CK89 komşum görseller için teşekkürler. Taiga'nın standı pek sarmadı Big Grin bi de Taiga'yı üstünde görmek lazım

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  HomelikeShaving Taiga CK89 28 16,697 08/10/2020, Saat: 10:56
Son Yorum: İsmetaltan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: