HomeLikeShaving Start
(13/05/2020, Saat: 18:27)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece kafa ile giriş yapsam iyiydi ama olmadı, 1.18 set geldi. Big Grin
rMTuYt.jpg

@DenizKSK komşum hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın. Türkiyeden kredi kartları ile sipariş verilemiyordu en son. Siz nasıl temin ettiniz acaba?
(13/05/2020, Saat: 20:05)Sui Generis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @DenizKSK komşum hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın. Türkiyeden kredi kartları ile sipariş verilemiyordu en son. Siz nasıl temin ettiniz acaba?

+1

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
feb669f074b39330687b4db96321775a.jpg

(13/05/2020, Saat: 22:52)-mali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...

Ne güzel manzaralar bunlar Smile komşum kredi kartıyla mı aldınız? Sanal kart mı kullandınız? Gelirken gümrük süreci nasıl oluyor?

@Sui Generis ve @shaving nick komşularım teşekkür ederim.
Start'ların lojistik ve temin işlerini Cenk Bey ve @batmanforever Volkan abilerimiz sayesinde yaptık. Varolsunlar. Sayelerinde ulaştık.
"A Samurai always wears two swords."
Nasıl olmuş da severek kullandığım Start hakkında değerlendirme yazmamışım Smile Akşam bir ayar çekmeye çalışalım Smile
(14/05/2020, Saat: 12:43)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasıl olmuş da severek kullandığım Start hakkında değerlendirme yazmamışım Smile Akşam bir ayar çekmeye çalışalım Smile
Bencede @dr_green Selman hocam bekliyoruz

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aDHYaX.jpg
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(14/05/2020, Saat: 12:43)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasıl olmuş da severek kullandığım Start hakkında değerlendirme yazmamışım Smile Akşam bir ayar çekmeye çalışalım Smile

Video çekme zamanın geldi artık
Az önce bu makine ilk tıraşımı oldum.

Yaklaşık 5-6 tıraş sonra daha detaylı bir yorum yazarım. Şimdilik okuyacaklarınız premature yorumlarımı içerecek. Ayrıca aynı fiyat skalasında oldukları için rocca ve game changer ile de kıyaslamalarım yer alacak.

Öncelikle makine çok şık mukavva bir kutunun içinde geliyor. Kutu içinde yer alan süngerde kullanıcının ilave sipaişleri için yer alabilecek başlık yuvalarıda ön kesime uğramış vaziyette. Mukavva kutunun kapanışını karşılıklı gizli vaziyette iki mıknatıs sağlıyor. Ayrıca daha önce hiç bir çelik makine kutu içeriğinde görmediğim küçük plastik bir conta da yer alıyor. Bu conta base plate i handle tarafından çizilmesini engelliyor. Rus aklı işte. Şeytan ne de olsa ayrıntıda gizli.

Gelelim görüntü itibari ile ilk izlenimlerime:

Makine oldukça tok. Parlatılmış bir çelik. Muhtemelen 316 ama bu bilgiyi size hiçbir araştırma yapmadan yazıyorum. (Sonradan edit: Sitelerinde yazıyormuş 316 imiş) Görüntü itibari ile base plate kalın ve ağır. Ama upper plate iyi bir taşlamadan geçmiş ve yekpare. Rocca da ki (bence) saçma yapıştırma mevzuu burada yok. Gönlümüz rahat.

Handle baklava deseni ile çizilmiş ama sanki baklavalar az gelmiş daha fazla olsa imiş daha iyi miymiş acaba bilemedim. Handle da ağırlık dengesi aşağıya doğru. Başlık ta açılan delik için denge düşünülmemiş.

Base plate de yer alan çıkıntılar çok ama çok kaliteli işçilik eseri. Tahliye kanalları geniş ve simetrik. Yine rocca örneğini vereceğim. Rocca da yaşadığımız tıkanma sorununun burada yaşamayacağımızı daha tıraş olmadan söyleyebilirim.

Neyse gelelim ilk tıraş yorumlarıma:

Saponificio ve Gilette Platinum ile ilk deneyimimi aktarmaya çalışayım. MAkine dengesini beğenmedim. Ağırlık base plate in baskın dolgunluğu ve ağırlığı sebebiyle yukarı kayıyor. Handle da yer alan aşağıda doğru olan dengesizlik burda etkisiz kalıyor çünkü base plate ve upper plate gayet kallaviler. Bu nedenle ister istemez tıraş olurken makineyi her zamanki tuttuğum yerden 1-1,5 parmak yukarıdan kavrıyorsunuz.

MAkine jileti harika tutuyor. Tekrar yazayım harika tutuyor. Game changer daki iyi tutamama sorunu bu makinede çok ama çok iyi bir şekilde halledilmiş. Ben bunu çok iyi cnc işçiliğine bağlıyorum. MAkine kararlı ve tok bir tutum sergiliyor. BEn usta işi bir mühendisin elinden ve usta bir cnc işçiliğinden çıktım diye size bağırıyor.

Ama burada yine bir sorun var. Upper plate jileti yeterince eğemiyor. Bu nedenle 1.18 gibi oldukça yüksek bir gap ile agresiflik sağlanmaya çalışılıyor. 1.18 gap ilk başta korkutucu gelebilir ama aslında makine uysal bir agresiflik sergiliyor. Orta agresifliğin az biraz agresif tarafına bakıyor. Karşılaştırmak amaçlı olarak ilk izlenimim doğrultusunda rocca ile aynı aralıkta olduğunu, game changer dan ise 1 tık daha agresif olduğunu söyleyebilirim.

Başka bir eleştirim ise handle a yönelik. HAndle kayıyor. HAndle ıslak ve köpüklü elde kayıyor. Yukarıda da yazmıştım. Biraz daha baklavalı felan olsa imiş daha güvenli bir tutuş sergilenir idi. Ama bu durum alacak arkadaşları korkutmasın o kadar kötü de değil yani.

Onun dışında köpük tahliyesi muhteşem kesim hissi muhteşem. Açıyı tutturduktan sonra kesim hissi muhteşem.

Burun altında biraz sıkıntılı. Onun nedeni de iki plakanın da çok kalın olması. Manevra kabiliyeti burun altında biraz düşüyor. Uğraşmak gerekiyor.

MAkine yukarıda da yazdım. Tok bir agresifliği var. Bana rakipleri rocca ve game changer yerine ATT R1 plakayı hatırlatan bir agresiflik bu. YAni günlük kullanıma çok uygun olduğunu düşünmüyorum. Daha çok hafta sonu keyif tıraşlarının vazgeçilmezi olabilir diye düşünüyorum.

Son cümlelerimi de yazayım.

MAkineyi çok ama çok beğendim. Bir rocca bir game changer almak yerine aynı fiyat skalasındaki bu makineyi almak daha efektif olacaktır. Rocca ve game changer da yer alan ve yukarıda yazmaya çalıştığım hatalar bu makine de yer almıyor. Ama dediğim gibi bu makine de mükemmel değil ama Rus arkadaşların doğru yolda olduklarını söyleyebilirim. Yeni çıkaracakları makinelerin ve/veya bu makinelerin yeni versiyonlarının sıkı birer takipçisi olacağım.

Yazım hatalarım olmuş olabilir. Affeyleyiniz.

Syg & Svg.

Murat A. Ankara 2020 Mayıs

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  HomelikeShaving Taiga CK89 28 16,684 08/10/2020, Saat: 10:56
Son Yorum: İsmetaltan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: