"Mahir2387" Tanışma Başlığı
Her gelen sakalım sert diyor Smile Bunu diğer kıllarıyla mı karşılaştırıp söylüyorlar yoksa diğer erkeklerin sakallarıyla mı? Evvela bunu netleştirmek lazım, malum sakalım yumuşak diye konu açan yok. Big Grin

Let's Encrypt - Free SSL/TLS Certificates

https://letsencrypt.org/
(15/10/2019, Saat: 22:24)HTTPSEvrywhre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her gelen sakalım sert diyor Smile Bunu diğer kıllarıyla mı karşılaştırıp söylüyorlar yoksa diğer erkeklerin sakallarıyla mı? Evvela bunu netleştirmek lazım, malum sakalım yumuşak diye konu açan yok. Big Grin

Farklı bir bakış açısı Smile
(15/10/2019, Saat: 22:25)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Farklı bir bakış açısı Smile

Uzunlukta önemli. Zira günlük veya birkaç günde bir sakalını kesen adam elini yüzüne sürdüğünde, cilt üzerine az miktarda çıkmış sağa sola yatmayan o dikenli tele benzeyen kıl haliyle sert intibası uyandırıyor. Biraz uzayıp sağa sola yatabilir hale gelip esneklik kazanınca haliyle aynı etkiyi vermez. Aynı şey kafada olan kıllar içinde geçerli. Berberde saçını iki-üç numaraya vurduğunda kafandaki kıllarda sert gelebilir biraz uzayınca o sertlikten eser kalmaz. Halbuki uzakdıkca uçlar ince, dipler kalın kalıyor. Smile Erkeklerinde başka erkeklerin sakallarını okşayıp, "senin sakalların ne kadar sermiş öyle" veya tam tersi demesi pek olası bir durum olmadığı için yukarıda yazdığım ilk sebep, sakallarım sert demek için pek bir olası kalıyor. Smile

Gillette reklamında Türk erkeklerin sakalları bakır teli kadar serttir der Smile
(15/10/2019, Saat: 23:00)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette reklamında Türk erkeklerin sakalları bakır teli kadar serttir der Smile

Üstad, adı üstünde reklam. O reklam Gilette Türkiye'nin çektiği reklamda değil üstelik. Gilette'in çektiği bir reklam filminde kullandığı animasyonlar daha sonra yayınlanacağı ülkelere göre seslendiriliyor, kırpılıyor vs.
Bak burada aynı reklam filmi Vietnam için yayınlanmış mesela Big Grin Ne tesadüf ki aynı görsel bizde "Türkiye'de erkeklerin sakalı bakır teli kadar sert olarak" yüz bulmuş Big Grin

Yani bu bildiğinin bir reklamcının yapması gereken şey. Algılar üzerinden hareket edip onların ruhunu okşamak, duymak istedikleri şeyi söylemek.
Kılın sert olması algı olarak o kişinin daha "ERKEKSİ" olduğuna işaret ettiği için(tekrar söylüyorum "ALGI OLARAK" ) Gillette tüm dünya ülkelerindeki erkeklerin, erkekliğini okşamaya kalkmış bu reklam filmiyle. Big Grin

(15/10/2019, Saat: 23:18)HTTPSEvrywhre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad, adı üstünde reklam. O reklam Gilette Türkiye'nin çektiği reklamda değil üstelik. Gilette'in çektiği bir reklam filminde kullandığı animasyonlar daha sonra yayınlanacağı ülkelere göre seslendiriliyor, kırpılıyor vs.
Bak burada aynı reklam filmi Vietnam için yayınlanmış mesela Big Grin Ne tesadüf ki aynı görsel bizde "Türkiye'de erkeklerin sakalı bakır teli kadar sert olarak" yüz bulmuş Big Grin

Yani bu bildiğinin bir reklamcının yapması gereken şey. Algılar üzerinden hareket edip onların ruhunu okşamak, duymak istedikleri şeyi söylemek.
Kılın sert olması algı olarak o kişinin daha "ERKEKSİ" olduğuna işaret ettiği için(tekrar söylüyorum "ALGI OLARAK" ) Gillette tüm dünya ülkelerindeki erkeklerin, erkekliğini okşamaya kalkmış bu reklam filmiyle. Big Grin

Aynı şeyi söyledik komşum aslında Smile

Ancak forumda kabul edilen bir görüş de var derby extra nin yurt dışında sevilmesi sakalın bizden yumuşak olmasından dolayı
Neyse, Mahir'in konusunu hiç etmeyelim. Smile Önce farklı konuydu ama sonra birleştirilmiş tanışma başlığıyla.
Bu vesileyle hoş geldin Mahir. Smile

Sizde de tanışma başlığı yokmuş bekliyoruz
(15/10/2019, Saat: 23:28)HTTPSEvrywhre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neyse, Mahir'in konusunu hiç etmeyelim. Smile Önce farklı konuydu ama sonra birleştirilmiş tanışma başlığıyla.
Bu vesileyle hoş geldin Mahir. Smile

Hoşbuldum abim sakalım 4 günde siyahlaşıyor mach 3 ile kesmekte oldukça zorlanıyorum permatik de kullansam bu sefer hem tahriş oluyor hemde sivilce çıkarıyor mach 3 sensetive bıçağını aldım bakalım onda nasıl sonuç alacağım aslında orta agresif bir tıraş bıçağı ve makinesi alırsam benim için yeterli olur diye düşünüyorum yaşımdan dolayı da her gün tıraş olmak istemiyorum tahriş sivilce vs gibi sebeplerden dolayı
Öncelikle herkese merhabalar sakallarımın çabuk uzamasından ve Tıraşta beni yaklaşık 2 saat uğraştırmasından dolayı tıraş makinesi almaya karar verdim cildin dinlenmesi için 5-6 günde bir permatik ile veya mach 3 turbo ile tıraş olmaktayım hem düzeltici şeklinde kullanabileceğim hemde sinek kaydı tıraş olabileceğim bir makine önerir misiniz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,568 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,467 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 6,033 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,502 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog
  Tanışma: Çağrı Artan artan09 13 4,501 25/04/2021, Saat: 12:38
Son Yorum: artan09