R R Tarih Kodlu Gilette Black Beauty
Yeni edindiğim R R Tarih Kodlu Gilette Black Beauty.Tarih kodunun ilginçliği dikkatimi çekti.
gilletteadjustable.com sayfasından edindiğim bilgi bu.

Gillette Super-109'un tarih kodlarıyla ilgili garip bir anomali var. Görünüşe göre Gillette "Q" yılı tarih kodunu atlamaya karar verdi. Teori, "O" yılına çok benziyordu, bu yüzden kullanmayacaklarıydı. Böylece 1970 için P-1, P-2, P-3, P-4 ve sonra 1971 için R-1, R-2, R-3 ve R-4'ü ürettiler. Süper 109'lar için Q-1 ve RR tarih kodları! Q-1, RR'den daha yaygındır. Öyle ki, Q-1 jiletleri için prim yoktur, ancak daha kısıtlı olmaları nedeniyle RR jiletleri için bir prim olabilir. Gillette çalışanlarının jiletleri tüketicilere salıvermeyeceklerini keşfettiğinde yeterince önemli olmadığını düşündükleri bu hatalar. Robert K Bekleyişe Göre, Bir Güvenlik Razoru Özeti: Kitap Sayfa 447,

Whats-App-Image-2019-10-09-at-20-11-59-1.jpg

Whats-App-Image-2019-10-09-at-20-11-59-3.jpg

Whats-App-Image-2019-10-09-at-20-11-59.jpg
Değerli Komşum orjinal metini eklerseniz, Google translate den hiç bir şey anlaşılmıyor

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(09/10/2019, Saat: 21:15)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli Komşum orjinal metini eklerseniz, Google translate den hiç bir şey anlaşılmıyor

Tabiki

Date Code Anomalies: The R-R "Black Beauty" and the Missing Year

There is a strange anomaly with the date codes for the Gillette Super-109 . It seems that Gillette decided to skip the date code for the year "Q". The theory is that it looked too much like the year "O" so they wouldn't use it. So they produced P-1, P-2, P-3, P-4 for 1970 and then R-1, R-2, R-3 and R-4 for 1971. But it seems this decision caused problems because there are Q-1 and R-R date codes for the Super-109s too! The Q-1 is more common than the R-R. Such that there is no premium for Q-1 razors but there maybe a premium for R-R razors due to their more limited availability. These maybe errors made by Gillette employees that they considered not important enough when discovered not to release the razors to consumers. As per Robert K Waits , A Safety Razor Compendium: The Book Page 447, The Q date code was mistakenly used in the first quarter of 1971
@erfa Fatih abi öncelikle hayırlı olsun güzel günlerde kullan. Black Beauty (RR) kodlusunu ilk defa gördüm Smile Benim elimdeki Black Beauty 1974 (U-4) kodlu. İnternette bir arkadaşın RR kodlu Black Beauty aslında R1 olduğu Gillettenin 1971 çok az sayıda yapmış olduğu bir hata olduğunu söylemiş ve RR kodlu Black Beauty çok nadir bulunduğunu belirtmiş.
Bir Çin Atasözü Der ki...
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
RR ler limitli üretilmiş
Acaba kaç adet ürettiler
Ben de ki Black Beauty kaç model acaba Ayhan Ağabey den almıştım, merak ettim şimdi
Canlı tarih bu makineler...

kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
Teşekkür ederim.Fazla bir bilgim yok kod hakkında açıkcası.Satılığa koyacaktım tarih koduna bakayım derken dikkatimi çekti paylaşmak istedim.Belki nadirdir belkide çok nadir değillerdir ama en azında forumda bu makinenin bilgisi olsun.
Vintage aletleri seviyorum bu yüzden hep bir sürprizleri oluyor.
Yeni bir vintage incelemesi daha elinize sağlık @erfa Fatih bey iyi günlerde kullanın, özel seri Gillette Black Beauty ile keyifli tıraşlarınız olsun.
İyi günlerde kullanın
Sürpriz bir ürün ele geçirmişsiniz .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Benim Rex ile bir problemim oldugu zamanda, Razoremporiumdan Matt ile konusmustum.
Konusmanin bir yerinde, bu ornegi vermisti.
Gillettenin en bilinen seri numarasi hatasinin: Superspeedlerin 1971 yilindaki, RR seri oldugunu soylemisti.
Hatta bu hatadan dolayi, RR serisinin koleksiyon degerinin cok fazla oldugunu soylemisti.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette Adjustable Black Long Handle / Super Adjustable _Olgun_ 259 190,185 09/08/2019, Saat: 19:29
Son Yorum: burakergun
Star Gilette Slim Adjustable eggman 369 260,542 06/08/2019, Saat: 13:12
Son Yorum: Rigbie
  gilette slim twist temizleme fettah304 14 8,769 29/11/2015, Saat: 00:08
Son Yorum: fettah304
  Ideal идеал Adjustable Black Soviet USSR CCCP 1970 BigHillMe 44 58,467 24/10/2015, Saat: 23:18
Son Yorum: hknz
  Ebay'da rus malı Gilette adjustable klonu kazimdikici 4 6,914 17/04/2013, Saat: 15:00
Son Yorum: kazimdikici
  Gilette slim bozuk mu? abismo 5 6,190 04/02/2013, Saat: 18:18
Son Yorum: BigHillMe
  Sadece Futur Progres Fatboy Slim ve Black mi var ayarlı olarak? BigHillMe 11 14,905 20/10/2012, Saat: 13:50
Son Yorum: Wilkinson

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi