Sessiz komşu :)
Star 
Herkese merhabalar. Sakallarımı kesme zorunluluğum yoktu ve genel olarak sakal uzatan biri olarak yaklaşık 1 ay kadar önce geleneksel tıraşa başladım. Zannedersem, elimde eski veya eskiye dair şeylerin olması bana zevk veriyor. aynı zamanda küçük ağır şeylere sahip olmak, onlarla vakit geçirmek de ayrı bir keyif oluyor. elektronik sigara içtiğim dönemde odamın içi elektronik sigara ürünlerinden geçilmiyordu Smile
Yaklaşık 1 ay kadar önce geleneksel tıraşa başladığımı söyledim. buna paralel olarak foruma da başladım tabi Smile öncelikle herkese teşekkür etmek istiyorum çünkü bu emek içeren güzel bilgileri keyifle edindim.
ilk olarak ''WS'' aldım. ilk tıraşımı kazasız belasız keyifle atlattım. ardından Yuma'nın ucuz, ulaşılabilir olması ve övülmesi sebebi ile 2 3 adet alıp onu da denedim. Jilet olarak da Usta, Perma-Sharp, WS kullandım. Tabi ki yuma'yı çok sevmedim ve WS ile yoluma devam ettim. Genel olarak çene ve boyun bölgesinde tahriş yaşıyordum ve sebebini bilmediğim bir şey canım keyif almamı engelliyordu. Daha sonra bu forumdaki bir komşumuz (@gartbnx) Vintage ürünleri ücretsiz olarak Bağış başlığı altında gönderdi ve bana da burdan bir Gillete 1936 New Tuckaway düştü. Bu alet bana ulaşana kadar yeni bir alet almaya karar vermiştim (Merkür 39c HD) ve yine @gartbnx hocamla anlaştık ve bugün almaya gideceğim. ancak anlaşmadan sonra vintage gillete ürünü geldi ve hemen tıraş oldum. Aman Allahım!!! nasıl bir keyif, nasıl bir haz anlatamam. ürün bildiğiniz yağ gibi kayıyor yüzde. WS gibi ucuz aletlerle kendime eziyet ettiğimi hissettim Smile
Benim hikayem kısaca böyleydi. bir soru sormak istiyorum. bu bahsettiğim vintage makine (1936 New Tuckaway) ne kadar agresif bir alet? bu konuda hala çok bilgili olmadığım için anlayamadım. ama bu soruyu yanıtladığınızda ne tür makinelerden hoşlandığımı daha iyi anlayacağım.
Link: http://www.mr-razor.com/Rasierer/The%20N...Nickel.JPG
ilginiz için tekrar teşekkürler.
Merhabalar komşum, aramıza ve geleneksel tıraş dünyasına hoş geldiniz. Vakit geçtikçe bu işten daha çok keyif alacaksınız Smile Bol köpüklü, tahrişsiz tıraşlarınız olsun.
So far so good..
Hoşgeldiniz. Keyifli sohbetleriniz ve tıraşlarınız olsun.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Hoşgeldiniz, aradığınız cevap alışveriş yaptığınız Burak Bey'de fazlasıyla mevcuttur.
Hoşgeldiniz Keyifli Tıraşlar.
Hoşgeldiniz
Hoş geldiniz komşum keyifli tıraşlar dilerim.
Foruma hoşgeldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun.
Hoş geldiniz keyifli tıraşlarınız olsun komşum.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraslariniz olsun.
Voskhod  Jilet adamdır!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çok yeni komşu guwenkaya 28 6,503 15/05/2019, Saat: 22:57
Son Yorum: Zeyes
  Bir komşu daha aranıza katıldı... ForrestGump 44 13,303 30/04/2019, Saat: 19:02
Son Yorum: ForrestGump
  Yeni Komşu bidon 15 14,136 23/10/2015, Saat: 21:23
Son Yorum: flame2013

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: