test
(22/06/2012, Saat: 17:07)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22/06/2012, Saat: 17:04)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tamamiyle tercih meselesi.
Fırçada aranan özellikler şeklinin düzgün olması kıl dökmemesi ve kılların kaliteli olması. Onun haricinde sap kıl boyu çap kişiye kalmış bence

ben fırçanın yüzde yayılmasından rahatsız oluyorum
ama elime yayılmayan bi fırça hiç geçmedi oyüzden bi karşılaştırma yapamadım

benim iki türde hoşuma gidiyor. Domuz fırçalar pek yayılmıyor. Best badger fırçalarım orta halli bastırmazsam yayılmaz. İrem porsuk tam anlamıyla yayılıyordu kıl dökmesin diye dibine yapıştırıcı döktüm artık öyle aşırı yayılmıyor. Teknikle de ilgili olabilir. Yuvarlatma yerine süpürme hareketi deneyebilirsiniz. Ama zannederim size best badger iyi gider.
(22/06/2012, Saat: 17:13)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22/06/2012, Saat: 17:04)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tamamiyle tercih meselesi.
Fırçada aranan özellikler şeklinin düzgün olması kıl dökmemesi ve kılların kaliteli olması. Onun haricinde sap kıl boyu çap kişiye kalmış bence

Hangi fırçaları denedin ona göre aşı yapalım ..kimisi var chubby veya plisson kullanıyor ona da kalkıp budur dersek ayıp olur Smile

jaguar wilkinsin banat irem bunları denedim şuan domuz kılı bir rodeo kullanıyorum ahşap saplı en sevdiğim fırça bu oldu
(22/06/2012, Saat: 17:15)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

benim iki türde hoşuma gidiyor. Domuz fırçalar pek yayılmıyor. Best badger fırçalarım orta halli bastırmazsam yayılmaz. İrem porsuk tam anlamıyla yayılıyordu kıl dökmesin diye dibine yapıştırıcı döktüm artık öyle aşırı yayılmıyor. Teknikle de ilgili olabilir. Yuvarlatma yerine süpürme hareketi deneyebilirsiniz. Ama zannederim size best badger iyi gider.

şuan süpürme dediğiniz teknik le idare ediyorum zaten yoksa fırçam istediğim etkiyi yaratmıyor
(22/06/2012, Saat: 17:30)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22/06/2012, Saat: 17:20)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(22/06/2012, Saat: 17:13)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Hangi fırçaları denedin ona göre aşı yapalım ..kimisi var chubby veya plisson kullanıyor ona da kalkıp budur dersek ayıp olur Smile

jaguar wilkinsin banat irem bunları denedim şuan domuz kılı bir rodeo kullanıyorum ahşap saplı en sevdiğim fırça bu oldu

o zaman ilk yapılması gereken FS 24 -28mm arası bir finest fırça seçmek . ve bunu elden geliyorsa knot sap ayrı alıp 50mm civarına loft boyu ayarlayarak yapıştırmak ..o zaman fark ortaya çıkacaktır. Çok pahalı fırça almadan bunu denersin olmadı başka önerilerimde olabilir aklına takılan olursa sorabilirsin çünkü sendeki fırçalar ölçü değil azıcık açılman gerek Smile

hocam forumda fs baya tutuluyor anladığım kadarı ile en iyisi
bir tane edinmek bendekiler zaten piyasa malı ucuz fıtçalar şu rodeo biraz iyi çıktı oda kötünün iyisi diyelim ben yayılmayan set bir fırça almalıyım ama
açılınca sapıyla köpük sürüyomuşum gibi oluyorBig Grin
(22/06/2012, Saat: 17:48)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: FS Bu fiyatlara göre en iyisi .. Birde lijun amca var onunda son fırçalarıda güzel daha ucuz kullandıkça yumuşuyorlar.. daha sert yapılı hayatta yayılmaz eğer yayılma tek sorunsa..
Satılık FS var ilanlar bölümünde Smile beklemeden deneyebilirsin.

ofırça için biraz uzun yayılıyor tarzı yorumlar duymuştum
24 daha uygun olur diye düşünüyorum
ama eminde değilim tecrübem hiç yok fırça konusunda
dibe gömme gerçekten fırçanın karakterini çok değiştiriyor

irem fırçayı demonte ettim

sarı halkayı cıkardım
içini temizledim biraz daha oydum

şefaf olup içi gözüktüğü için

mahkaba takip 1000 lik zımparayla mat sapa çevirdim

oldukça derine yapıştırdım

karakteri tamamı ile değişti fırçanın

orjinali: