Personna Lab Blue
Iki defa tıraş oldum ikincisi ilkine göre daha iyiydi fakat çok garipsediğim voskhoddan daha vasat geldi bana . Bunun da stok hayali gerçek olmadı Smile
Yumuşak bir jilet ama nedense sakallar çıkmaya başlayınca yüzümde kaşıntı yapıyor. Uzun süre denememe rağmen geçmedi. Teflon yapısı mı yapıyor anlayamadım. Aynısını astra yeşilde de yaşamıştım. Bir de sakallar diken diken çıkıyor. Bana uymadı bu jilet.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bugün yaqi klasik ile kullandım beğenmedim fazla kanamalı ve tahrişli bir tıraş oldu. R89 ilede aynı sıkıntıyı yaşarsam direkt kullanılmayacakların yanına gidecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Komşu R89 ile benimde bol kanamali ve tahrişli geçmişti. Ben tekniğimin tam oturmadığına verdim. Mühle ve Voskhod daha konforlu jiletler olduğu için rahat tıraşlar çıkartıyor ama keskinlikleri azalıyor. Sizin denemenizide merak ediyorum paylaşırsınız lütfen. Ilerleyen zamanlarda tekrar denemek üzere kenara kaldırdım.
İmpa ticarette satışta olan jiletlerin birkaç tanesi hariç hepsini kullandım. Aralarında Personna Lab Blu (Comfort Coated) bana en konforlusu gibi geldi. Keskinliği ve konforu tam tadında diyebilirim. Tahrişsiz bir tıraş için köpüğün kıvamı çok önemli. Güzel hazırlanmış bir tıraş köpüğüyle tekrar şans vermenizi öneriyorum.
(08/06/2019, Saat: 13:56)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İmpa ticarette satışta olan jiletlerin birkaç tanesi hariç hepsini kullandım. Aralarında Personna Lab Blu (Comfort Coated) bana en konforlusu gibi geldi. Keskinliği ve konforu tam tadında diyebilirim. Tahrişsiz bir tıraş için köpüğün kıvamı çok önemli. Güzel hazırlanmış bir tıraş köpüğüyle tekrar şans vermenizi öneriyorum.

Voskhod denemelerini tamamlayıp tekrar geri dönüş yapıcam. Köpük konusunda da daha dikkatli hazırlık yaparım. Deneme ilk zamanlarımdaydı o yüzden tecrübe eksikliği olabilir. Bakalım uyum yakalayabilecek miyim... Öneri için teşekkürler...
(08/06/2019, Saat: 12:48)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşu R89 ile benimde bol kanamali ve tahrişli geçmişti. Ben tekniğimin tam oturmadığına verdim. Mühle ve Voskhod daha konforlu jiletler olduğu için rahat tıraşlar çıkartıyor ama keskinlikleri azalıyor. Sizin denemenizide merak ediyorum paylaşırsınız lütfen. Ilerleyen zamanlarda tekrar denemek üzere kenara kaldırdım.

İlk iki sırada mühle ve voshkod benim için. 3. Sırada Sharp edge. Şimdilik denemeye devam ediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
genel olarak makine jilet uyumu onemi hep konusulan konusulan konu ama birde joker jiletler var sharp edge polsilver(ben anladamiyorum zaatalileri ile hangi makinede omursa olsun tutmadi yildizimiz ya beklenti yuksakti yada uymadi bana) pherma sharp vs gibi degisken olsada bu jileti severek kullaniyorum fiyati iyidir konforu ortalama ustudur uzmez.
Bu jileti impadan poşet içerisinde aldım 100lük olarak satılıyormuş kutusu. Hiç akıcı gelmedi bana, sürekli takılma yaptı ve çok kötü tahriş yaşadım.Tıraştan 2 saat sonra bile yanma yaşıyordum ki yoğun bir sakalım da yok. Merkür progress 1,2 ayar ve WS Classic ile 3 kere denedim hepsinde sonuç hüsran oldu benim için.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Yıllardır severek kullandığım jilettir. Forumdaki üstadların tavsiyesiyle yurtiçi temini mümkün olmadığı için yurtdışından getirtmiştim ilk denemelerimde hayalkırıklığı oldu, sakalı kesmiyor gibi geliyordu,(r89,34c vs aletlerle) sonunda progress 3.5 ayarda sabitleyip diğer ekipmanları da sabit tutarak bir süre istikrarlı biçimde kullandım ve geleneksel tıraş öncesinde yıllardır uğraştığım batık sorununu en etkili çözen jilet oldu, mevcut keskinliğini uzun süre koruyor ama ben 2 kullanımda atıyorum. Onlarca jilet denedim ama hiçbiri bunun yerini tutmuyor. Batık sakal sorunu yaşayan arkadaşlara biraz uğraş ile iyi bir alternatif olabilir,

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Personna Platinum Chrome totan35 69 69,435 02/11/2021, Saat: 23:46
Son Yorum: taka
  Gillette Silver Blue mriza1 193 142,753 23/09/2021, Saat: 14:29
Son Yorum: Yasuo3817
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,189 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Personna Platinum Chrome Kırmızı eggman 5 7,158 12/06/2020, Saat: 22:35
Son Yorum: smltrpn
  Gilette blue blades Legend 15 8,363 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe