Personna Lab Blue
Edwin jagger DE89 ile personna lab blue comfort coated 4-5 günlük sakalda çok akıcı tıraş olmamı sağlamıştı.Genel olarak beğendiğim bir jilet.
Cevapla
Değerli komşum, duştan sonra tıraş olmama rağmen bende müthiş bir yanma oluşturdu hemde öyle böyle değil hani limon kolonyasının yakma hissi var ya onun bir kaç saat sürdüğünü düşünün.
Cevapla
@newfel komşum, Personna Lab Blue'yu oldukça konforlu jilet olarak bilirim. Tıraştan sonra uzun süre yanma hissiyatı oluştuysa cildinizi tahriş etmiş olabilirsiniz. Tahrişe ne sebep olmuş olabilir diye soracak olursanız; 1- Tıraş aletini çok fazla bastırmak 2- Tıraş köpüğünün çok zayıf olması 3- Gereğinden fazla perde tıraş olmak 4- Tıraş öncesi yüzün temizlenmemiş olması 5- Sıcak suyla tıraş olmak (veya duştan sonra tıraş olmak)

Saygılarımla,
Cevapla
Değerli komşularım,yazımda yanlış kelime kullanmışım şimdi fark ettim.Cümle şu şekilde olacak ''4-5 günlük sakalda çok akıcı tıraş olmamı sağlamıştı''Bu yanlış bilgi için özür dilerim.

Bu jilet gerçekten severek kullandığım jiletler arasında.
(28/11/2018, Saat: 15:14)Ibra35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Edwin jagger DE89 ile personna lab blue comfort coated 4-5 günlük sakalda çok akıcı tıraş olmamamı sağlamıştı.Genel olarak beğendiğim bir jilet.
Cevapla
(28/11/2018, Saat: 17:51)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @newfel komşum, Personna Lab Blue'yu oldukça konforlu jilet olarak bilirim. Tıraştan sonra uzun süre yanma hissiyatı oluştuysa cildinizi tahriş etmiş olabilirsiniz. Tahrişe ne sebep olmuş olabilir diye soracak olursanız; 1- Tıraş aletini çok fazla bastırmak 2- Tıraş köpüğünün çok zayıf olması 3- Gereğinden fazla perde tıraş olmak 4- Tıraş öncesi yüzün temizlenmemiş olması 5- Sıcak suyla tıraş olmak (veya duştan sonra tıraş olmak)

Saygılarımla,

Komşum duştan sonra tıraş oldum ama jilet kendini ilk perdede belli etti zaten.
Bana hiç keskin bir jilet gibi gelmedi, astra ile böyle bir sorun yaşamadım, bir kere daha şans vereceğim belki kötüsüne denk gelmişimdir.
Cevapla
Bu jiletler 100'lük kutuda satılıyor. Sarılı olduğu yağlımsı kağıt tutkalsız, jilet boşta duruyor. Mustafa bey bu jiletleri gönderirken genelde dikine lastiklenmiş şekilde gönderiyor ama eğer yanlışlıkla keskin kenarların olduğu bölümden lastiklenmişse jileti bozmuş olabilir (bir arkadaşın payalışımında gözüme çarpmıştı bu durum). Bu jiletin 5'lik veya 10'luk kutularda satılmaması, buna ek olarak sarılı olduğu kağıda tutkalla tutturulmamış olması malesef büyük sıkıntı.

@newfel komşum sizin jiletlerde bu bahsettiğim hususlardan dolayı meydana gelen bir deformasyon olabilir. Normalde orta üst keskinlikle güzel jilettir. Ancak yeşil astraya nazaran pek akıcı gelmeyebilir. Bir de aklıma geldi, olur ya yeni üyesiniz malum, Personna Platinnium ile isim karışıklığı olmadı değil mi? Zira platinnium modeli daha az keskin jilettir.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Cevapla
Personna Platinnium ile isim karışıklığı olmadı değil mi? Zira platinnium modeli daha az keskin jilettir.


@onurcakmak üstat bu tezinize katılamayacağım . Platinum kaplı jiletler daha kesin . Örneğin Feather jilet platinum kaplıdır . Ayrıca Perssona şirketinin Kırmızı - Mavi dispanserli ve Crystal jiletleri de platinum kaplıdır . Personna lab jileti bana göre de orta düzeye yakın keskinlikte.
Cevapla
(29/11/2018, Saat: 17:08)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jiletler 100'lük kutuda satılıyor. Sarılı olduğu yağlımsı kağıt tutkalsız, jilet boşta duruyor. Mustafa bey bu jiletleri gönderirken genelde dikine lastiklenmiş şekilde gönderiyor ama eğer yanlışlıkla keskin kenarların olduğu bölümden lastiklenmişse jileti bozmuş olabilir (bir arkadaşın payalışımında gözüme çarpmıştı bu durum). Bu jiletin 5'lik veya 10'luk kutularda satılmaması, buna ek olarak sarılı olduğu kağıda tutkalla tutturulmamış olması malesef büyük sıkıntı.

@newfel komşum sizin jiletlerde bu bahsettiğim hususlardan dolayı meydana gelen bir deformasyon olabilir. Normalde orta üst keskinlikle güzel jilettir. Ancak yeşil astraya nazaran pek akıcı gelmeyebilir. Bir de aklıma geldi, olur ya yeni üyesiniz malum, Personna Platinnium ile isim karışıklığı olmadı değil mi? Zira platinnium modeli daha az keskin jilettir.

Değerli komşum EJ89 ile birlikte bir kaç markadan jilet siparişi de vermiştim, hangisi hoşuma giderse onunla devam ederim diye, şimdi nasıl lastiklendiği hatırımda değil ama personna comfort coated olduğuna eminim zaten başka çeşit yok sitede. Aydınlattığınız için teşekkür ederim.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette Silver Blue mriza1 76 42,056 19/11/2018, Saat: 00:09
Son Yorum: CtrlKML
Photo Personna umutuk 1 361 09/10/2018, Saat: 19:00
Son Yorum: George smiley
  Personna Platinum Chrome totan35 45 31,069 26/09/2018, Saat: 13:32
Son Yorum: abdussamedy
  Rimei-silver blue-rapira kiyaslama Saltuk 2 3,369 23/03/2016, Saat: 15:29
Son Yorum: Saltuk
  GILLETTE BLUE EXTRA martin 21 18,169 21/03/2015, Saat: 04:03
Son Yorum: ayha-al
  Supermax Blue Diamond Platinum sifujack 11 13,428 04/08/2014, Saat: 16:06
Son Yorum: 1912
  Personna Platinum Chrome Kırmızı eggman 0 3,387 23/05/2012, Saat: 20:49
Son Yorum: eggman

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi