Personna Lab Blue
@Köse123 Komşum akşam akşam yüzümde bir tebessüm uyandırdınız, teşekkür ederim. Smile
(06/11/2018, Saat: 19:22)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parker 87R gibi gayet mild bir alet ve Personna Comfor Coated jilet kullanarak az önce tıraş oldum. Komşularım gülmeyin, 5 yerden kesik attım ve boyun bölgesi tahriş oluştu. Ben ki R41 ile Feather jileti günlük tıraşta kullanan ve tek 1 kesik dahi atmayan bir tıraş sever olarak nasıl Parker 87R gibi gayet mild bir alet ile Personna Comfort Coated jilet kullanarak 5 kesik attım hala şaşkınım. İlk TTO tıraş aletim ile ilk tıraşımı gerçekleştirdim. Acaba ona mı bağlı diyeceğim ama geleneksel tıraşa yeni başlayanlar bu kadar kesik atamaz kendine...

Kesik olayı için bir şey diyemem ama mild alete mild jilet kombinasyonu tahrişe zemin hazırlamış olabilir mi? Daha çok baskı isteğine yol açması, daha kısa ve sık çekişler vs...
Parker 87R'yi zevkle kullanıyorum ve bence bu alet ortalamanın üzerinde bir agresifliğe sahip. Ayrıca alet ağır olduğu için bastırmamak gerekiyor. Diğer forumlarda da bu aleti bazıları mild bazıları ise agresif buluyor. Belki de tüm üretimler standart değil. Bastırmadan tekrar denemenizi tavsiye ederim.
https://youtube.com/channel/UCD-HX8qdZx__yv3jmHY6TFg
(06/11/2018, Saat: 23:39)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesik olayı için bir şey diyemem ama mild alete mild jilet kombinasyonu tahrişe zemin hazırlamış olabilir mi? Daha çok baskı isteğine yol açması, daha kısa ve sık çekişler vs...

(06/11/2018, Saat: 23:57)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parker 87R'yi zevkle kullanıyorum ve bence bu alet ortalamanın üzerinde bir agresifliğe sahip. Ayrıca alet ağır olduğu için bastırmamak gerekiyor. Diğer forumlarda da bu aleti bazıları mild bazıları ise agresif buluyor. Belki de tüm üretimler standart değil. Bastırmadan tekrar denemenizi tavsiye ederim.

Aslında bastırma yapmadığımı düşünüyorum. Elimdeki diğer aletleri hangi tekniklerler kullandıysam bunu da öyle kullandım. Zaten ilk kesikten sonra çok ama çok az yaptığım baskıyı tamamiyle kestim. Buna rağmen sonraki 4 kesikten kurtulamadım. Acaba bu mild aletlerin veya bu 87R'nin bir tutuş açısı var ve ben onu yakalayamadım diye düşünmeye başladım.
@ziyanınjileti belki benim gibi tto sevipte bir türlü verim alamayanlardansındır. Mild tto denedim tahriş yaşadım, agresif tto denedim tahriş+kesik... hiç bir tto'da nedense tat alamadım. Anlamlandıramadığım bir durum!
(07/11/2018, Saat: 10:05)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ziyanınjileti belki benim gibi tto sevipte bir türlü verim alamayanlardansındır. Mild tto denedim tahriş yaşadım, agresif tto denedim tahriş+kesik... hiç bir tto'da nedense tat alamadım. Anlamlandıramadığım bir durum!

Komşum eğer öyle ise çok üzülürüm. Zira en azından bu Parker 87r çok temiz tıraş veriyor. Çok sevdim, çok hınzır bir şey. Gel gelelim ilk deneyimde böyle talihsizlik yaşadım. Umarım ilk olarak böyle kalır. Zira TTO aletler çok zevkli.

Not: Her tıraştan sonra tıraş aletimi temizleyen, parlatan biriyim. Bunların temizliği de zor yahu. Neyse, gülü seven dikenine katlanır. Smile
Temizlik icin tıras sonrası ılık bir su altında, eski bir dis fırcası ile hafifce fırcalasanız yeter dostlar. Cok detaya girmenize gerek yok, senede 1-2 isterseniz detaylı temizlik yaparsınız makinalara sıradan. Bu metal parlatıcılar vs. kaplamaları inceltiyor cok sık kullanmayın bilgisi vermek icin yazdım.

TTO lar veya diger makinalar icin hem bastırmama hemde tutus acısını dogru bulmak icin kolay bir puf noktası, emel sayının mikron tutusu   Cool
Üstad, temizlik için dediğinizi yapıyorum sadece. Detaylı temizliğim sirke ve kaynar sudan oluşmakta.
(07/11/2018, Saat: 12:43)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad, temizlik için dediğinizi yapıyorum sadece. Detaylı temizliğim sirke ve kaynar sudan oluşmakta.

Sirkenin makinenin kaplamasına zarar verebileceği düşüncesindeyim. Onun yerine diş fırçası, çok az bulaşık deterjanı ve ılık su ile çok iyi sonuç alacağınız kanaatindeyim.
Sirkeyi sıcak uygulamalarda(sıcak su vs) kullanmayın dostlar karartma yapabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Personna Platinum Chrome totan35 69 70,081 02/11/2021, Saat: 23:46
Son Yorum: taka
  Gillette Silver Blue mriza1 193 143,825 23/09/2021, Saat: 14:29
Son Yorum: Yasuo3817
  Lord Blue Sword Zayn 0 1,198 17/08/2021, Saat: 00:32
Son Yorum: Zayn
  Personna Platinum Chrome Kırmızı eggman 5 7,197 12/06/2020, Saat: 22:35
Son Yorum: smltrpn
  Gilette blue blades Legend 15 8,435 11/02/2020, Saat: 11:01
Son Yorum: mustbe