Merhaba
Herkese selamlar ve keyifli tıraşlar.
Yaklaşık yarım saat önce rimei tıraş aleti, proraso beyaz tıraş öncesi krem ve tıraş sabunu, deneme amacıyla astra yeşil ve mavi, permasharp, personna yaprak jiletler (rapira pembe daha önceden denendi, derby usta denenmeyi bekliyor), semogue 1520 domuz kılı fırça, iha cilt şapı ve kantaşı ile geleneksel tıraşa tam anlamıyla başladığımı düşünerek sizlere merhaba diyorum. Birkaç aydır her sabah tıraşa mecbur eden bir iş değişikliği yaptım ve hemen "en iyisi" olsun diyerek 5 bıçaklı bir alet aldım. Aslında ondan memnundum ancak tıraş olmaya alışkın bir insan olmadığımdan tıraş ile ilgili videolar yazılar okurken geleneksel tıraş ile tanıştım. E madem sürekli tıraş olacağım bunu neden daha sofistike bir hale getirmeyeyim diyerek, diğer yandan "ya alışamazsam" endişesiyle en ucuzundan yuma alet, arko çubuk sabun, rapira pembe ve derby usta yaprak jilet, lider büyük boy fırça, markasız metal bir kase ve nivea balsam alarak ilk tıraşımı oldum. Cilt şapı için " bu da tuz en nihayetinde" diye düşünüp himalaya tuz bloğu aldım (büyük hataymış). İlk traşımı jileti yamuk tutan bir alete rağmen bıyık bölgesinde birkaç çizik ve çene dönümünde hafif tahriş ile atlattım. Tuz bloğu burada devreye girdi ve tam anlamıyla cildimi kavurdu. Fakat nihayetinde 2 perde olduğum tıraşım büyük keyif verdi. Yanağımı tersten okşarken elime sakal gelmemesi ve pürüzsüzlük hissi aşık etti. Oğlumu öperken sakalım sürtecek canını yakacak korkusu olmadan yüzünü yüzüme yapıştırabiliyordum  Wink Hemen gidip wilkinson tıraş aleti aldım. Bir önceki tıraşımda da aynı markayı kullandığımdan yine rapirayı taktim ve bu sefer cildimin tamamını tahriş ettim  Tongue sanırım bunda 3 perde için ısrar etmem ve köpüğü iyi hazırlayamamam büyük etken oldu. Belki farkında olmadan jileti bastırmış da olabilirim. Fakat anladım ki ben bu işi seveceğim. Forumla daha önceki araştırmalarımda karşılaşmışmıştım ve burada sevilen ekonomik ürünleri aklıma yazdım. Bugüne kısmetmiş alışverişimi yaptım ve eve gidip tıraş olmak için sabırsızlanıyorum. Sanıyorum ki geleneksel tıraş ile güzel bir dostluğumuz olacak ve kendimi alamayıp koleksiyon yapmaya başlayacağım. Elektronik sigara tecrübemden yola çıkarak koleksiyon olayına eşimin çok kızacağını şimdiden söyleyebilirim  Big Grin
Herkese saygı ve selamlarımla
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar dilerim.
(21/09/2019, Saat: 15:31)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar dilerim.

Teşekkür ederim.
Hoşgeldiniz,
Keyifli tıraşlar dilerim...
Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraslariniz olsun.
Voskhod  Jilet adamdır!
Foruma hoş geldiniz, keyifli tıraşlar dilerim.
Hoş geldiniz

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Hoş geldiniz komşum
.
Hoşgeldiniz Komşum, gecmis olsun simdiden Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Hoş geldiniz aramıza, keyifli tıraşlar.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58