İlk Deneyim
Herkese selamlar , iyi haftasonları diliyorum. Blush 16 yaşındayım ve geleneksel tıraşa başlayalı 3 ay oldu. Geleneksel tıraş öncesi Mach3 kullanıyordum , yaklaşık 2-3 ay kadar kartuşlu makineyle ilk tecrübemi yaşadım. Youtube'da geleneksel tıraşı keşfettim , fazlasıyla ilgimi çekti. Ustura ve safety razor aletleri gördüm. Mach3'le tıraş olmayı sürdürürken bu videolara iyice sardım. Sonra forumu keşfettim. Kendi kendime ''Ulan bu kadar keyifli bir şey mi ? Binlerce konu var.'' Neyse bir gün dedim ki deneyeceğim ben bu işi. Ustura, safety razora göre ilgimi çok daha fazla çekiyordu. İnternetten fiyatlara baktım Dovo'lar Feather'lar fiyatlar uçuyor. Bu kadar parayı kim öder dedim. Ekonomik olabileceğini de öğrendim forumdan vs. Babamın tanıdığı bir berber vardı , rica ettim babamdan ''Bana ustura alır mısın?'' diye . Sadece jilet için fikir söyledim. ''Feather varsa Feather al yoksa Perma Sharp al.'' Tabi ne bileyim o zamanlar malzemecide Feather olacağını. Annem bir yerini kesersin vs. dedi , ama ben kararlıyım ''Yok anne bişey olmaz'' dedim . O da dedemden biliyormuş usturayı , keşke yaşasaydı da tıraş konuşabilseydim onunla. Akşam babam eve geldi , iki mavi tas almış, bir Arko sabun, bir beyaz Sedef ustura,Lider at kılı fırça ve Derby Extra. Oyuncak alınmış çocuk gibi sevindim. Big Grin Sabunu tasa bastım akşam , ertesi gün tıraş olmayı bekliyorum. Malzemeleri hazırladım jiletimi taktım usturama , fırçamı koydum sıcak suya . 100 ustura tıraşı videosu izlemişimdir ama tıraştan öncede izleyip teknik öğreneyim dedim. Arko'yu güzel bir köpürttüm (nostaljik kokuyu bilirsiniz) fırçayla yüze masaj yapmak çok keyifli geldi. Buraya kadar herşey çok güzel sıra geldi ele usturayı almaya , çok farklı bir alet. (İzlediğim herkes sakın bastırmayın sadece köpüğü almaya çalışın diyordu , öyle yaptım) Yüzle ilk ustura teması başarılı , ikinci çekiş yanakta yüzeysel kesik (elim titriyor kesikten sonra), boyun başarılı kesik 0 , çene 2 kesik , bıyıkta 1 sıyrık. Köpükle karışık kan , hemen soğuk suyla yüzümü yıkadım. Hemen krem sürdüm . Kanama azalıyordu. Malzemeleri toplamaya gittim tekrar banyoya. Kesiklere rağmen rahatlamış hissediyordum kendimi. Mach3'te tahriş yaşıyordum usturada öyle birşey olmadı. Cidden keyifliymiş bu iş dedim. İlk tıraştan sonraki günlerde tıraş olacağım günleri iple çekmeye başladım . Şimdiyse okul sabahları saat 6'da tıraş olmaya uyanıyorum.Teşekkürler Geltir . İyi ki böyle bir forum var Smile Cool
(21/09/2019, Saat: 12:19)Emirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese selamlar , iyi haftasonları diliyorum. Blush  16 yaşındayım ve geleneksel tıraşa başlayalı 3 ay oldu. Geleneksel tıraş öncesi Mach3 kullanıyordum , yaklaşık 2-3 ay kadar kartuşlu makineyle ilk tecrübemi yaşadım. Youtube'da geleneksel tıraşı keşfettim , fazlasıyla ilgimi çekti. Ustura ve safety razor aletleri gördüm. Mach3'le tıraş olmayı sürdürürken bu videolara iyice sardım. Sonra forumu keşfettim. Kendi kendime ''Ulan bu kadar keyifli bir şey mi ? Binlerce konu var.'' Neyse bir gün dedim ki deneyeceğim ben bu işi. Ustura, safety razora göre ilgimi çok daha fazla çekiyordu. İnternetten fiyatlara baktım Dovo'lar  Feather'lar fiyatlar uçuyor. Bu kadar parayı kim öder dedim. Ekonomik olabileceğini de öğrendim forumdan vs.  Babamın tanıdığı bir berber vardı , rica ettim babamdan ''Bana ustura alır mısın?'' diye . Sadece jilet için fikir söyledim. ''Feather varsa Feather al yoksa Perma Sharp al.'' Tabi ne bileyim o zamanlar malzemecide Feather olacağını. Annem bir yerini kesersin vs. dedi , ama ben kararlıyım  ''Yok anne bişey olmaz'' dedim . O da dedemden biliyormuş usturayı , keşke yaşasaydı da tıraş konuşabilseydim onunla.  Akşam babam eve geldi , iki mavi tas almış, bir Arko sabun, bir beyaz Sedef ustura,Lider at kılı fırça ve Derby Extra. Oyuncak alınmış çocuk gibi sevindim. Big Grin Sabunu tasa bastım akşam , ertesi gün tıraş olmayı bekliyorum. Malzemeleri hazırladım jiletimi taktım usturama , fırçamı koydum sıcak suya . 100 ustura tıraşı videosu izlemişimdir ama tıraştan öncede izleyip teknik öğreneyim dedim. Arko'yu güzel bir köpürttüm (nostaljik kokuyu bilirsiniz) fırçayla yüze masaj yapmak çok keyifli geldi. Buraya kadar herşey çok güzel sıra geldi ele usturayı almaya , çok farklı bir alet. (İzlediğim herkes sakın bastırmayın sadece köpüğü almaya çalışın diyordu , öyle yaptım) Yüzle ilk ustura teması başarılı , ikinci çekiş yanakta yüzeysel kesik (elim titriyor kesikten sonra), boyun başarılı kesik 0 , çene 2 kesik , bıyıkta 1 sıyrık.  Köpükle karışık kan , hemen soğuk suyla yüzümü yıkadım. Hemen krem sürdüm . Kanama azalıyordu. Malzemeleri toplamaya gittim tekrar banyoya. Kesiklere rağmen rahatlamış hissediyordum kendimi. Mach3'te tahriş yaşıyordum usturada öyle birşey olmadı. Cidden keyifliymiş bu iş dedim. İlk tıraştan sonraki günlerde tıraş olacağım günleri iple çekmeye başladım . Şimdiyse okul sabahları saat 6'da tıraş olmaya uyanıyorum.Teşekkürler Geltir . İyi ki böyle bir forum var  Smile  Cool
Hoşgeldiniz,
Geleneksel tıraşa ustura ile başlamışsınız tebrikler.
Zamanla el beceriniz gelişecek ve rahat tıraşlar olacaksınız.
Keyifli tıraşlar...
(21/09/2019, Saat: 12:24)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz,
Geleneksel tıraşa ustura ile başlamışsınız tebrikler.
Zamanla el beceriniz gelişecek ve rahat tıraşlar olacaksınız.
Keyifli tıraşlar...
Hoşbuldum , 3. ayımdayım ve genelde kesiksiz , tahrişsiz tıraş oluyorum eminim ki ilerleyen zamanlarda daha da gelişecektir .
Teşekkürler Smile
Keyifli Tıraşlar
Tebrik ederim sizi jiletli ustura ile geleneksel tıraşa adım atmışsınız. Eğer şuanda tıraşı severek oluyorsanız ilerde de kolay kolay bırakmazsınız. Keyifli tıraşlar dilerim.
Hoş geldiniz komşum. Bu genç yaşınızda Geleneksel tıraşla tanışmanıza sevindim. Ustura ile tıraş olurken zaman içerisinde ustura tutuşunuz,usturayı doğru açıda kullanma ve ilk tıraş olurken yaşananlar Smile sizin tecrübenizi artıracak elinizin titremesi ve acemiliğiniz geçicektir. Fakat ustura kullanırken en dikkat etmemiz gereken husus Dalgın olmamak. Gerisi sular seller gibi gelir.Tekrar hoş geldin Emirhan keyifli tıraşlar dilerim.
Foruma hoşgeldiniz. Nacizane tavsiyem bir safety razorla biraz zaman geçirin. Açıyı ve baskıyı ayarlama konusunda elinizi daha güvenli bir yoldan eğitir.
(21/09/2019, Saat: 12:58)Gentleman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz. Nacizane tavsiyem bir safety razorla biraz zaman geçirin. Açıyı ve baskıyı ayarlama konusunda elinizi daha güvenli bir yoldan eğitir.
Ucuza bir makine buldum ve aldım . Ağırlığı güzel . Bir kere denedim güzel fakat ustura ayrı bir keyif veriyor . Teşekkürler

(21/09/2019, Saat: 12:57)Değer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoş geldiniz komşum. Bu genç yaşınızda Geleneksel tıraşla tanışmanıza sevindim. Ustura ile tıraş olurken zaman içerisinde ustura tutuşunuz,usturayı doğru açıda kullanma ve ilk tıraş olurken yaşananlar Smile sizin tecrübenizi artıracak elinizin titremesi ve acemiliğiniz geçicektir. Fakat ustura kullanırken en dikkat etmemiz gereken husus Dalgın olmamak. Gerisi sular seller gibi gelir.Tekrar hoş geldin Emirhan keyifli tıraşlar dilerim.

Hoşbuldum ,
Teşekkür ederim yorumunuz için . Dikkatli olmak çok önemli bir husus haklısınız .
Keyifli tıraşlar
Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraslariniz olsun.
Voskhod  Jilet adamdır!
(21/09/2019, Saat: 14:07)Ayhandulgar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraslariniz olsun.

Teşekkürler . Keyifli tıraşlarınız olsun
En rahat nereyi tıraş ediyorsanız bir süre orada pratik kazanın. Hoşgeldiniz. Ustura keyiflidir..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Sad Enzo ustura ilk deneyim (yardım) Gkhn93 29 28,355 27/06/2015, Saat: 07:50
Son Yorum: Gkhn93

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: