Celik Ustura Oneri
(10/09/2019, Saat: 20:59)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim hic bilgim yok, bir tane Thiers Issard usturam var, bir de feather artist club. Feather celik usturalar kadar keyifli degil. Elden cikaracagim onu. Onun yerine istiyorum.
Ustura ile tiras olmaktan korkmaya gerek yok, ilk baslarda WTG yaparsiniz. XTG veya ATG yi aletle kesebilirsiniz, tecrube kazanmak icin.
Inanin gorundugunden cok daha kolay. Bastirmazsaniz bir riski yok, zaten aciyi tuturmaniz cok kolay.
Sadece tiras aletine gore 3 kat zaman harcamaniz gerekiyor baslarda. Haftada bir haftasonlari usturayla tiras olmak cok keyifli.

Elinizde ki Feather dursun, satmayın veya elden çıkarmayın.
İleri de tıraş düzeninizde farklılık olsun diye kullanmak isteyebilirsiniz.
Bazen tıraş şeklinde veya tıraşta kullanılan aletlerde değişiklik güzel oluyor.
Ya da tatile gittiğinizde de çok işe yarıyor. Ben yakın zamanlarda değişiklik yaptım, 1 hafta çelik usturalarla, diğer hafta ise jiletli usturalarla tıraş olmaya başladım.
Tatile veya iş gezisine çıktığımda ise jiletli ustura kullanıyorum. ( @turkoglum13 ve @Sofistike sağolsun.)

Diğer usturalarla ilgili seçim ise size uygun bir görüş bildirmemin faydası olacağını sanmıyorum. Smile)
Aslında hepsini alın derim. Smile)
Hiç bir ön yargı olmadan illa ki görüşünüz olsa daha iyi olur derseniz, "ERN veya Puma" ilerde keşke elimde olsaydı diyebileceğiniz usturalardandır.

E n v i r o n m e n t a l i s t

(11/09/2019, Saat: 14:10)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinizde ki Feather dursun, satmayın veya elden çıkarmayın.
İleri de tıraş düzeninizde farklılık olsun diye kullanmak isteyebilirsiniz.
Bazen tıraş şeklinde veya tıraşta kullanılan aletlerde değişiklik güzel oluyor.
Ya da tatile gittiğinizde de çok işe yarıyor. Ben yakın zamanlarda değişiklik yaptım, 1 hafta çelik usturalarla, diğer hafta ise jiletli usturalarla tıraş olmaya başladım.
Tatile veya iş gezisine çıktığımda ise jiletli ustura kullanıyorum.  ( @turkoglum13  ve @Sofistike sağolsun.)

Diğer usturalarla ilgili seçim ise size uygun bir görüş bildirmemin faydası olacağını sanmıyorum. Smile)
Aslında hepsini alın derim. Smile)
Hiç bir ön yargı olmadan illa ki görüşünüz olsa daha iyi olur derseniz, "ERN veya Puma" ilerde keşke elimde olsaydı diyebileceğiniz usturalardandır.

Tesekkurler
@CK89 üstadım, verdiğiniz linkleri inceledim, puma 89 elimde var tıraşı gayet iyi, Ern usturalarında tıraşı gayet konforlu ve iyidir, flarmonicalar hakkında pek bilgim yok, dorco da aynı şekilde, bana soracak olursan le grelot hospital usturanın eski modellerinin tıraşı efsane, thiers issard da öyle, wade and butcher, george wostenholm, joseph smith vs  gibi sheffield çeliği usturaları da merak etmekle birlikte tecrübem yok, kısacası fransız çeliği bana göre almanlardan iyi, konforlu ve bulunabilir ustura arıyorsanız ern ustura gayet iş görür. Son olarak ebaydan nasıl alışveriş yapıyorsunuz merak ettim.
(12/09/2019, Saat: 20:19)rewolwer_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CK89 üstadım, verdiğiniz linkleri inceledim, puma 89 elimde var tıraşı gayet iyi, Ern usturalarında tıraşı gayet konforlu ve iyidir, flarmonicalar hakkında pek bilgim yok, dorco da aynı şekilde, bana soracak olursan le grelot hospital usturanın eski modellerinin tıraşı efsane, thiers issard da öyle, wade and butcher, george wostenholm, joseph smith vs  gibi sheffield çeliği usturaları da merak etmekle birlikte tecrübem yok, kısacası fransız çeliği bana göre almanlardan iyi, konforlu ve bulunabilir ustura arıyorsanız ern ustura gayet iş görür. Son olarak ebaydan nasıl alışveriş yapıyorsunuz merak ettim.

@rewolwer_

le Grelot bir kac tane buldum ama lotus yaziyor uzerlerinde, ayni midir bilmiyorum:

https://www.ebay.fr/itm/rasoir-coupe-cho...%7Ciid%3A1

https://www.ebay.fr/itm/Coupe-Choux-LE-G...%7Ciid%3A1
(12/09/2019, Saat: 21:46)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rewolwer_

le Grelot bir kac tane buldum ama lotus yaziyor uzerlerinde, ayni midir bilmiyorum:

https://www.ebay.fr/itm/rasoir-coupe-cho...%7Ciid%3A1

https://www.ebay.fr/itm/Coupe-Choux-LE-G...%7Ciid%3A1

Çeliğinin çok farkedeceğini sanmam ama linkteki usturalar bence çok iyi değil, o kadar para verilecekse minimum 8/6 ölçülerinde olmalı,  bende vardı ama talihsiz bir kaza sonucu lavaboya düşüp kırıldı,

https://images.app.goo.gl/RdcLcPXVZ3jr3Xfk7
(13/09/2019, Saat: 00:01)rewolwer_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çeliğinin çok farkedeceğini sanmam ama linkteki usturalar bence çok iyi değil, o kadar para verilecekse minimum 8/6 ölçülerinde olmalı,  bende vardı ama talihsiz bir kaza sonucu lavaboya düşüp kırıldı,

https://images.app.goo.gl/RdcLcPXVZ3jr3Xfk7

Bu sifir heralde...
Cok guzelmis. Umarim ben de benzer bulabilirim, cok tesekkurler.
@CK89 üstadım ustura alımını çok aceleye getirmeyin, takipte kalırsanız iyi usturalar satışa çıkabiliyor, le grelot veya thiers issard usturalar fransız kökenli olduğu için, ebay.fr üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz, bu arada ebaydan nasıl alışveriş yapıyorsunuz.
(13/09/2019, Saat: 00:19)rewolwer_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @CK89 üstadım ustura alımını çok aceleye getirmeyin, takipte kalırsanız iyi usturalar satışa çıkabiliyor, le grelot veya thiers issard usturalar fransız kökenli olduğu için, ebay.fr üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz, bu arada ebaydan nasıl alışveriş yapıyorsunuz.

Yurtdisindayim. Cok tesekkurler
Sifir Filarmonica 14 aldim, umarim memnun kalirim:
s-l1600.jpg
Hayırlı olsun Komşum. Pek güzel bir alet.

~SB

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 642 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,088 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,161 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,648 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,332 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,092 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,244 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,000 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,547 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,246 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: