GSM Operatör tarifeleri
(25/07/2019, Saat: 11:13)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Turkcelliler dikkat edin, son donemde cokca kisiden duydum ve sonunda ben yasadım;
Hat sahibi benim, online isleme giriyorum, hat sahibi ismi Sevgi cıkıyor. Hattım kopyalandımı veya baskasına mı sattılar diye korkup aradım konustum. "Efendim sizi genc tarifelerinden veya kampanyalarından yararlandırmak icin sistem otomatik atamıstır, o sadece online islemde gozuken isim" denildi. Ustune 1.5 ay sonra senelik tarifem bitmis sanırsam, 1000dk konusmalı aylık 50liralık gariban bir tarifeden kendi kafalarına gore cıkarıp, Cem Yılmaz gosterisi gibi elite platinum plus gibi adında eksik olmayan 180 liralık tarifeye gectigimi fatura gelince ogrendim. Ne mesaj bildirimi ne birsey, fatura kesildigi icinde, 2 kızgın telefon konusması sonrası degisen birsey olmayacagını anlayınca da faturamı odeyip operator degistim.

Bu tarz profesyonellikten uzak uygulamalar, Turkcelin degil anlasmalı bayi veya cozum ortaklarının isi olabilir vs. detayını bilemem, ama yakısık almıyor. Ozellikle senelik tarife bitimlerinize yakın, mutlaka bir bayiden yeni bir tarifeye kendiniz gecin derim.
Serdar abi bayide durum nedir bilmiyorum ama Vodafone için konuşacak olursak müşteri hizmetleri de konuya çok hakim değil bence. 3 kez görüştüm son 1 hafta içinde ilk ikisi yanlış bilgi verdi. 3. daha tecrübeliydi sanırım detaylı bir şekilde konuyu açıklığa kavuşturdu.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(25/07/2019, Saat: 09:52)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: komşum 2gb o fiyata çok fazla geldi bana. iletişim alt yapıları teknik bir konu fakat çekim kuvvetti baz istasyonu ile de alakalı çoğu yerde baz istasyonu birinci faktör çekim kuvvetinde. ben askere gideceğim zaman nereye çıkacağımız belli değil diye turkcell e geçmiştim. bahtıma vodafone ve turktelekom çok iyi çekerken turkcell az çekiyorduSmile
Aynen komşum, biraz da şans işi. Ama fiyat artışları da çok fazla. Ses çıkarmasam 64 TL ödüyor olacaktım. Ama seneye mecburen 64 TL ödeyeceğim, şimdiden diğer operatörlerin tariflerine bakınıyorum. Birazdan Türk Telekom'a uğrayacağım. Umarım fiyatı 10 TL indirim yaptıkları için farkında olmadan sözleşmeye onay verdirtmemişlerdir. Yoksa 4-5 ay daha çıkmam mümkün olmayacak. Sad

(25/07/2019, Saat: 10:07)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni baktım 10GB+1000DK+1000SMS vergiler dahil aynı parayı ödüyorum Vodafone'da. Fiyat içeriğe göre yüksek gerçekten sizin Burak hocam.

Aynen Caner hocam. Bunu aynen Turkcell müşteri hizmetlerine söyledim. Rakip firma hakkında bir şey söyleyemeyeceklerini söyledi. Ayrıca Turkcell yan hizmetleri (BİP, Lifecell, dergilik vs.) sunduğu çin Vodafone ile karşılaştırılması doğru olmazmış. Hiçbir yan hizmetini, uygulamasını da kullandığım yok halbuki... Biraz daha konuştuğumuzda bir ara ağzından bu fiyatlandırma konusunu, devletin taban fiyatlandırma olarak belirlediği ile ilgili ağzından bir şeyler geveledi ama sonra hızlıca konuyu kapattı. Ama her ne olursa olsun, fiyat çok fazla. Birazdan dışarı çıkacağım, bakalım işim rast gider umarım. Rolleyes

(25/07/2019, Saat: 11:13)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Turkcelliler dikkat edin, son donemde cokca kisiden duydum ve sonunda ben yasadım;
Hat sahibi benim, online isleme giriyorum, hat sahibi ismi Sevgi cıkıyor. Hattım kopyalandımı veya baskasına mı sattılar diye korkup aradım konustum. "Efendim sizi genc tarifelerinden veya kampanyalarından yararlandırmak icin sistem otomatik atamıstır, o sadece online islemde gozuken isim" denildi. Ustune 1.5 ay sonra senelik tarifem bitmis sanırsam, 1000dk konusmalı aylık 50liralık gariban bir tarifeden kendi kafalarına gore cıkarıp,  Cem Yılmaz gosterisi gibi elite platinum plus gibi adında eksik olmayan 180 liralık tarifeye gectigimi fatura gelince ogrendim. Ne mesaj bildirimi ne birsey, fatura kesildigi icinde, 2 kızgın telefon konusması sonrası degisen birsey olmayacagını anlayınca da faturamı odeyip operator degistim.

Bu tarz profesyonellikten uzak uygulamalar, Turkcelin degil anlasmalı bayi veya cozum ortaklarının isi olabilir vs. detayını bilemem, ama yakısık almıyor. Ozellikle senelik tarife bitimlerinize yakın, mutlaka bir bayiden yeni bir tarifeye kendiniz gecin derim.
Aynen üstad. Ben de aynı durumu yaşadım. Sonra telefonla zor bela eski faturaya indirttim. Özellikle son 2 senedir böyle yapıyorlar. Müşterinin onay vermesine gerek bile duymadan tarifeyi değiştiriyorlar.
Musteri hizmetleri isi tum dunyada oyle be kardes; Amerikada Newyork tan, HP nin Houston daki call centerini bir arayıp sorayım diyorsun, telefonu hindistandan hintli kardesim acıyor. Biz burada et ithal edip, yerli araba uretelim hayalleri kurarken, hintli tum dunyadan milyar dolarlık call center isi baglıyor senelerdir. Bizde de yok degil yanlıs anlasılmasın (bknz ecoccs)
Kar payı artsın diye nereden kısarız en ucuz nasıl mal ederiz yolunun sonucu kaliteli elemandan, ucuz elemana gecisin Endustri 4.0 ın sonucu bunlar. Tavsiye yazı: https://www.mserdark.com/ne-olacak-bu-robotlarin-hali/
Ayrı konu gibi duruyor aslında cok benzer, nerede eski o urunler, kaliteli zamanlar diyoruz, 1 gomlek 10 sene giyilirdi diyoruz
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10711
Afedersin salak musteriye basit urun ver eline, ac kapa dugmesi olsun, soracak birseyi olmasın, tez zamanda elindekini bozup seneye yenisini alsın veya kendine uygun tarifeyi hizmeti vs. oyle cok arastırmasın, biz zati uygun gordugumuz tarifeyi, sadece size ozel buyuk kampanya yaptık kacırmayın diyerek ona yediririz.

He bizlerin farkı ne, biz sıradan ev tipi kullanıcıları olmayalım, onumuze konanı hemen yemeyelim, okuyalım arastıralım, daha iyisi daha kalitelisi varmı ogrenelim, aynı Geltiri bulup apayrı bir dunyanın var oldugunu ogrendigimiz gibi.
Simdi aklıma geldi hatırladın o arkadası, abi A serisi zippo en kalitelisi. Smile Sen diyorsan oyledir evlat oyledir.
Saygılar.
Tişikkirlir Sipirmin.
Turkcell kadar müşterisine yolunacak kaz gözüyle bakan başka firma yoktur. Her abonelik geçişimde sözleşme sonunda bir tokatlarını yemişimdir, tövbeler olsun. Algı oluşturmuşlar toplumun gözünde her yerde çeker, en hızlı, en kaliteli, en elit vs... oysa piyasanın en kuralsız, en yalancı ve en dolandırıcı firmasıdır. 3 tane firma var ve birinin kucağından kalkıp diğerinin kucağına oturuyoruz sırayla.
Şehir merkezlerinde yaşayanlar neden türkcell i tercih eder anlamıyorum zaten... şehir merkezlerinde diğer operatörlerde gayet güzel çekiyor ve tarifeleri gayet uygun...özellikle Türk Telekom 10gb 750dk 750sms 37 tl gibi bir ücret ödüyorum gayette memnunum.. tabi şehir merkezinden uzaklaşıp trekking piknik faliyetlerine katılınca durum değişiyor... yinede zamanının çoğunu şehir merkezlerinde geçirenler için turkcell in pahalı tarifeleri elzem değil.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: