Acı severler
Evet bakalım görelim kimler acı seviyor?

Ben şahsen çok severim, yıllardır kendi ithal ettiğim çili biberlerini yetiştirir bunlardan turşu ya da acı sos yaparım. Eşe dosta dağıtırım. Bunlar arasında bhut jolokia, red savina habanero, jalepeno, serrano, bulgarian wax vs var. Baya acı yabacı sosları da denemişliğim var.

Şu aralar pul bibere sardım, merak ediyorum arkadaşlar ülke genelinde bulabildiğiniz en acı pul biber nerede, ne kadar acı?

Benim bulabildiğim eski adıyla ucuzcular baharat, yeni adı hayfene.com olan istanbulda bir baharatçının exsta acı adıyla sattığı bul biber. Bir tabak yemeğe birazcık serpiyorsunuz ve işkence başlıyor. Ülke sınırları için çok üst düzey bir acılıkta. Başka çok pul biber aldım ama ona yakınını bulamadım daha.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Yüksek dozda acı hararet sebebi olduğu için bende jalapeno ile idare ediyorum. Acıyı seviyor düzenli tüketiyor da olsam fazla acı mideye inmeden alnımda ter damlası olarak beliriyor. Big Grin

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Acı dokanıyor azar azar yiyoruz .
Hocam pul biber olarak değil ama hatayda samandağı biberi var hatırı sayılır acıdır haa ama öyle uçuk düzeyde değil Smile
Beni de rahatsız ediyor o yüzden acıyla pek aram yok ama bildiğim kadarıyla Maraş biberi epey bir acıdır.

1:04    Big Grin

Urfa tarafından bidon bidon pul biber getirirdik. Diğer pul biberlere göre rengi daha koyuydu. Yemek tabağına bir çay kaşığı eklediğimde bir büyük sürahi ayranı bitirdiğimi bilirim. Ağlaya ağlaya ayran içerdim. Big Grin Tabi eskidendi, şimdi rahatsızlığım nedeni ile ancak tatlı pul biber yiyorum. Onu da çok kısıtlı ölçekte...
Acı severim, ama az az yoksa, Bödöööffff! Big Grin
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(19/07/2019, Saat: 18:44)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beni de rahatsız ediyor o yüzden acıyla pek aram yok ama bildiğim kadarıyla Maraş biberi epey bir acıdır.

1:04    Big Grin

Hah bu bizim orasi antakya Smile
(19/07/2019, Saat: 19:35)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hah bu bizim orasi antakya Smile

Evet komşum Uzun Çarşı  Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fotoğraf Severler Linq 314 142,407 03/05/2021, Saat: 01:03
Son Yorum: Ömer t. Katı
Wink K'nex Severler danjamem 33 30,955 05/10/2018, Saat: 21:19
Son Yorum: Soner
  Snooker Severler ohtararan 20 21,800 08/08/2015, Saat: 10:18
Son Yorum: Hellhound

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: