Mikroskop Altında Jiletler
BB'de gördüm hemen paylaşayım dedim.

Konu burada ; http://badgerandblade.com/vb/showthread....ures/page2

7 o'clock Super Platinium Siyah

7oclock1.jpg
7oclock2.jpg

Crystal

crystalplatinum.jpg
crystalplatinum2.jpg
crystalplatinum3.jpg

Derby

derby1.jpg
derby2y.jpg
derby3e.jpg
derby4.jpg

Feather

feather1.jpg
feather2.jpg
feather3.jpg
feather4.jpg

Personna

personna1.jpg
personna2.jpg
personna3.jpg
personna4.jpg

Wade & Butcher Ustura

wb101.jpg
wb2d0.jpg

Iridium Super

iridium3.jpg
largercropped.jpg

Permasharp

35i9ms0.jpg
2ldvvxk.jpg
33y1cgx.jpg
wkr12e.jpg
guzel fotograflar. ancak uzun zamandir inceliyorum gercek keskin kisim isik yansitmadigi icin tam bir kaniya varilamiyor bunlar bevel denilen kismin fotograflari. keskin kisimda capak catlak var mi uc duzgun bir hat mi diye fikir veriyor sadece. keskinlik ve komfor hakkinda net bilgi vermiyor.
ben soyle bir test yapiyorum. ustura ile ya da jileti takilmis aletle suyla islatilmis sakal uzerinde kesmeye calismaksizin bir iki cm ilerliyorum. takilma yada cekme yapiyor mu yoksa kayiyor mu diye. sonra bicaga bakiyorum. killarla beraber ne kadar deri goturmus. kepek goruntusunde oluyor deri. ne kadar az deri parcasi ve ne kadar cok kil parcasi varsa o kadar iyi oluyor.
aslinda hepsi bir sekilde sakali kesiyor ama ciltle uyumlu olmasi lazim genelde bu konu atlaniyor.
permanın maşallahı var dalga dalga
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(17/06/2012, Saat: 01:57)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: permanın maşallahı var dalga dalga

ama bu düzensiz hatta rağmen affetmeden kesiyor. Shark mikriskop altında ne tür geometrik şekil çıkarırdı merak ediyorum eğer perma bu şekildeyse Big Grin
Bu mikroskop fotoları tıraş kalitesi hakkında bir fikir vermiyor. Zamanında ben de çok ilgilenirdim bu konularla ama gereksiz olduğunu anladım. Deneyimli kullanıcıların da dediği gibi en iyi ve kesin test yöntemi tıraş olmaktır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(17/06/2012, Saat: 10:13)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu mikroskop fotoları tıraş kalitesi hakkında bir fikir vermiyor. Zamanında ben de çok ilgilenirdim bu konularla ama gereksiz olduğunu anladım. Deneyimli kullanıcıların da dediği gibi en iyi ve kesin test yöntemi tıraş olmaktır.

Bence de kesinlikle en guzel test yontemi tıraş olmaktir. Tavsiyem ise diğer herşeyi sabit tutup jileti degistirmek. Yani aynı yuz hazırlığı ayni sabun veya krem, ayni makinada ayni aciyla ve ayni teknikle kullanilan farkli jilet. Sonrasinda yine ayni aftershave ya da balm. Tabi bir de ayni uzunlukta sakal ile yapilan test jiletin size uyup uymadığı hakkinda en kesin bilgiyi verecektir.
(17/06/2012, Saat: 07:55)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17/06/2012, Saat: 01:57)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: permanın maşallahı var dalga dalga

ama bu düzensiz hatta rağmen affetmeden kesiyor. Shark mikriskop altında ne tür geometrik şekil çıkarırdı merak ediyorum eğer perma bu şekildeyse Big Grin
o utanmış ondan çekememişler zaten
"çekmeyin beni çekmeyin beniii" Big Grin
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(17/06/2012, Saat: 21:26)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

fotojenik değil shark'ımız Big Grin
jiletle ustura agzini kiyaslayan guzel bir konu acmistim. orada usturanin daha duzgun oldugu yaziyordu ozetle.
(17/06/2012, Saat: 21:30)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17/06/2012, Saat: 21:26)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

fotojenik değil shark'ımız Big Grin

inceleme için jiletleri seçmişler,jilet görünümlü keskin çelik yada sac parçalarını değil Smile
shark jilet ; cam parçaları,şise parçaları ve kenarları keskin konserve kutuları kategorisinde incelenecektir Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Farklı jiletler-cilt kuruluğu cirzini62 3 3,719 30/08/2016, Saat: 14:57
Son Yorum: rewolwer_
  Boyun Altında Küçük Sakal Kalfa 3 6,148 29/05/2015, Saat: 00:34
Son Yorum: adamentium
  Jiletler üzerine bir araştırma eggman 4 9,278 15/02/2012, Saat: 01:24
Son Yorum: Prometheus

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: