Derby tıraş kremleri
(11/06/2019, Saat: 11:16)Kepo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki yeni kremlerde, özellikle limonlu, eskiye göre ne fark var? Değişiklik sadece dış tasarımdan mı ibaret komşularım? Elimde eski üretim limon stoğu var, fark yoksa yeniye lüzum yok. Smile
Bence içerikte değişiklik varsa bile çok ufak tefektir. Genelde ambalaj değişiyor bizde, içerik aynı..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Traştan sonra fırçada kalan kısmı yüzümü yıkayarak degerlendirdim sanki cildi beyazlatıyor gibi.Traş fırçası ile yüzünüzü yıkamak güzel oluyor.
İçindeki paraben maddesine rağmen köpürme bakımından severim derbi kremleri.
Normal olanın kokusu hoşuma gidiyor.
Yeni kremlerin içeriğinde pek bir değişiklik olduğunu sanmıyorum.
Derby limonlu ilk defa kullandım. Bu güne kadar kullandığım en kötü tıraş kremi. Çok erken kuruyor.Köpürmenin haricinde işe yarar bir tarafı yok. Kıyaslama yaptığım sabun ve kremler:Tabac,proraso,nivea,arko ve derby. En kötüsü derby.
Merak ederek almıştım Derby Limon'nu (Yeni tasarım tüpte olanı) ilk kez kullandım. Kremin tek iyi yanı galiba köpürmesi. Geleneksel tıraş dünyasında kabul görmüş krem ve sabunları tüketmeye başladıktan ve geleneksel tıraşta deneyim kazandıktan sonra hangi ürün iyi-kötü yavaş yavaş anlamaya başladığımı farkettim.

Fiyat olarak ve muadili az olan bir aroma olarak birlikte değerlendirildiğinde belki alınabilir (ki ben de o sebeple almıştım) ancak bir daha kullanmayı düşünmüyorum.

Geleneksel tıraşa ilk başladığımda bir heves aldığım Arko Kremleri ve Nivea Kremi epeydir kullanmıyorum ancak galiba onlarda da kalite konsusunda aynı hissiyatı yaşayacağım Smile
Ben derby kremlerini seviyorum,mentollusu ve limonlusu guzel digerlerini denemedim.Hafif ama hos kokulari var,keske birde paraben olmasaydi o zaman tadindan yenmezdi iste Big Grin

Arkoya kiyasla derby nin pazarlamasi daha zayif gordugum uzere.Arko her markette varken ,derby kremleri bir milyoncu,pazardaki tezgahlar zincir olmayan hipermarketler harici gormedim malesef.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
Yeni fırçalardaki hayvansal kokuyu geçirirken yapacağım köpürtme için aldım bugün milyoncudan. 4 lira.!

Limonlusunu aldım. Kokusu bence keskin olmuş biraz da, evde aldığım tepki "buharlı ütü mi yaptın" oldu kokusu yüzünden???

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Keşke paraben olmasaydı o zaman bulundurulup kullanılırdı. Özellikle koku bakımından avantajları da var bence. Belki bir formül değişikliğine giderler kim bilir?
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..
Arko, Dalan ve Nivea'dan sonraki yerli kremim olan Derby'nin Nisan 2019 üretimi normal olanını bugün ilk defa alıp kullandım.
4 TL gibi bir fiyatı var.
Köpük yapmada Nivea ve Arko'nun biraz gerisinde kalmasına rağmen tıraş sonrasında koruyuculuk faktörünün yüksek olduğunu gördüm. Tıraş sonrası kullandığım balsamı eğer tıraş biraz sorunlu geçtiyse bir defa daha sürerdim ama bunda yalnızca bir defa kullanmam yetti ve sonrasında da cildimde hiç bir tahriş belirtisi olmadı. Jilet, 2. kullanımda olan Gillette 7 O C'lock yeşil, alet ise Yuma ..
Köpük oluşturmada belki de ben su oranını ayarlayamamış olabilirim. Çok dolgun bir köpük bekledim ama gözüme az göründe doğrusu. Buna rağmen bence koruyuculuk bakımından başarılı bir ürün. Koku olayı da zaten tamamen kişisel bir konu olduğundan benim açımdan sorun olmadı, kokusu çok az denilebilir ..
Yalnızca tıraş olmak üretilmiş .. Koku ve dolgunluk aramayın ..
İyi yanı cilt tıraş sonrası çok rahat ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
derby mentollüyü bugün deneme fırsatım oldu. bundan önce proraso yeşili denemiştim hiç alakası yok. pek beğenmedim derby yi. proraso da koku süperdi ve yüzünüzü duruladıktan sonra bi ferahlama hissediyorsunuz. derby de bunları bulamadım. bir daha da almam. gerçi biri 7 tl biri 40 tl. bizim yerli firmalar neden yapamıyor acep. ama arko başka tabi.
ne mutlu türküm diyene !

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 552,602 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 199,179 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,011 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa
  L'Occitane Cade Tıraş Kremi mancho 33 37,077 20/12/2022, Saat: 23:12
Son Yorum: wolf737
  "PERMATİK" Tıraş Kremi mancho 22 33,127 30/07/2022, Saat: 14:56