Hem Merhaba hemde fikir danışma.
(15/07/2019, Saat: 23:35)eyvallah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu açıdan hiç düşünmedim olabilir ben hata yapıyor olabilirim. Bir süre daha böyle devam etmekte fayda var o zaman. Biraz araştırma yapayım köpük üzerine komşum teşekkür ederim. Umarım bu eksik yönümü bir an önce çözerimde artık benim tıraşlarımda istediğim gibi olur gerçekten tekrar kartuşluya dönül yapmak istemiyorum. İşim gereği hergün olmasada 2 günde bir tıraş olmak zorundayım. Kartuşlu sistem ekonomimi sarstı resmen. 5-6 bıçaklı kartuşlar bu sert sakallara dayanamayıp hemen köreliyor.

Komşum bizler klasik tirasa yeni basladigimizda sagolsun üstadlarimiz her turlu yardimci oldular. Size tavsiyem forumu bol bol okuyarak ( Özellikle teknik bolümünü) Klasik tirasin tadina varana kadar sabretmeniz.
(15/07/2019, Saat: 23:05)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum öncelike hoş geldiniz. Sakalları çok sert ve sık bolan biri olarak bir öneride de ben bulunmak isterim. Ye i başlayan komşularımız genellille kopük yaparken köpük-su oraninı tutturamamakta. Kopük yaparken suyu az verirseniz jilet ciltte kaymaz. Ya da cok sulu olursa koruyuculugu azalir buda tahrise meylettirir. Yoksa hem Rimei ile hem de WS ile cok guzel tıraşlar cikaran komşularimız var.

Bu açıdan hiç düşünmedim olabilir ben hata yapıyor olabilirim. Bir süre daha böyle devam etmekte fayda var o zaman. Biraz araştırma yapayım köpük üzerine komşum teşekkür ederim. Umarım bu eksik yönümü bir an önce çözerimde artık benim tıraşlarımda istediğim gibi olur gerçekten tekrar kartuşluya dönül yapmak istemiyorum. İşim gereği hergün olmasada 2 günde bir tıraş olmak zorundayım. Kartuşlu sistem ekonomimi sarstı resmen. 5-6 bıçaklı kartuşlar bu sert sakallara dayanamayıp hemen köreliyor. Lavabonun kenarına vura vura temizleme çabamı hiç söylemiyorum bile Big Grin
En agresifi gelsin lütfen Tıraş aleti
Komşum aramıza hoşgeldinz. Benim sakallar da çok sıkı ve sert sanki 2. Dunya savaşından kalma dikenli tel gibi. DE alette çok alternatif kullanmadım ama 34c bana çok iyi geliyor. Fiyatı uygun, kalitesi cok iyi tam bir görev adamı. Ayarlı alet ise sizi asla üzme, ister progress ister variant olsun. Butçeniz varsa ayarlı alet, bütçe kısıtlı ise 34c, bütçe çok kısıtlı ise Rimei derim.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Hoş geldiniz keyifli tıraşlarınız olsun.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Hoş geldiniz,
iyi hazırlanmış bir köpük, mümkünse Feather jilet ve elinizdeki Rimei alet ile yavaş yavaş 3 perde tıraş olmayı deneyin lütfen. Muhtemelen iyi bir sonuç alacaksınız.
Aramıza hoş geldiniz, üstatlar doğru ve güzel şeyler söylemiş, ben de altına denden koyuyorum Smile Keyifli tıraşlarınız olsun..
So far so good..
Ömrümde bir Bayburtlu ile ilk temasım siz oldunuz Big Grin Hoşgeldiniz @eyvallah komşum.

Günlük tıraş olmuyorsanız ve agresif alet ile yakın tıraş olmak istiyorsanız, ayrıca çok para harcamadan ortalamanın üstünde kaliteye sahip alet düşünüyorsanız Parker ve Yaqi'nin kapalı taraklı modellerini tavsiye ederim. Günlük tıraş oluyorsanız R89 ve Merkur kapalı taraklı modeller gayet iyidir.
Hoş geldiniz.
Foruma hoş geldiniz. Sert ve yoğun sakallı birisi için tek perdede yakın tıraş elde etmek çok zor diye düşünüyorum. 2-3 perde veya 2 perde+rötuşlarla ancak istediğiniz şekilde yakın tıraş elde edebilirsiniz. Arkadaşların da önerdiği Progress sizin için uygun olabilir. Ayarlı olması büyük avantaj. Bir de cilt tipinize uygun jilet buldunuz mu bu iş tamamdır Big Grin
Hoş geldiniz

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 692 01/05/2023, Saat: 15:49