Herkese Merhaba
Herkese merhaba.
Ben de yeni işim dolayısıyla artık traş sıklığımı arttıracağım. Yaklaşık 10 gündür bu geleneksel traş olayını araştırıyorum.
Açıkçası kafa karışıklığı çok oluyor Smile Ben normal koşullarda traş olmayı çok sevmeyen mecbur kalmadıkça berbere gitmeyen bir yapıdayım. Ama sanırım artık haftada en az 2-3 kere traş olmak zorunda kalıcam onun için kendime keyifli ve kolay bir hale getirmek istiyorum.
Bana başlangıç olarak -kendimi kesebileceğimi de göze alarak- önerebileceğiniz makinalar nelerdir acaba? Edwin Jagger DE89LBL ve Feather Popular 800-1B gözüme çok çarpanlardan oldu. sizin başka f/p olarak önerebileceğiniz var mıdır?

Ayrıca fırçalarda da Semogue 830 ve nom marka olanlar gözüme çok takıldı. bu konuda da önerilerinize çok açığım.

herkese tekrar merhaba diyorum Smile
Hoşgeldiniz. Merak ettiğiniz ürünlerin konularını bol bol okumanızı tavsiye ederim. Buna rağmen denemeden anlamak zor maalesef. Düşük bütçeli ürünler ile merhaba derseniz sizin için daha sağlıklı olabilir. Wilkinson Sword mesela. Hem ulaşılması kolay hem ekonomik. Komşular da fikir yazacaktır illa ki ama dediğim gibi sizin için şu an en iyisi bol bol okumak.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Selam,

Baslangic olarak EJ 89 veya Merkur 34c guzel aletler.
Eger biraz daha ekleyebilirseniz ayarli Merkur Progress veya Parker Variant alabilirsiniz.
Yuzunuzu ve sakalinizi daha iyi tanirsiniz.

Semogue 830 benim severek kullandigim domuz firca, Yaqi Porsukta alabilirsiniz.

Sabun olarak Tabac, Proraso, Cella vb.
Aslinda satilik bolumunde deneme sabunlari gonderen bir arkadasimiz var, ondan cesit cesit deneme sabunlari ve deneme jiletleri alabilirsiniz.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10660

Hayirli olsun, tiras keyfiniz daim olsun....
Foruma hoşgeldiniz, öncelikle yeni işinizin hayırlı olmasını dilerim. EJ 89 ile kardeş olan Muhle D89 ve yine üst yorumlarda geçen Siyah Wilkinson ve ayarlı kategorisinden Parker Variant sahibi olarak sizlere, ilk olarak Siyah Wilkinson'u öneriyorum. Eğer geleneksel tıraşa devam etmekte karar kılar iseniz, öncelike Muhle D89 tavsiyesi ile birlikte EJ 89'u da tavsiye ederim. Ayarlı aletler ise 400 TL civarında, tercih bütçenize bağlı.

Fırça konusunda ise Semogue 830 gayet tercih edilen ve başarılı bir modeldir. Nom'u hiç düşünmeyin derim hazır bulmuşken güzel fırçayı. İki ürün arasındaki kalite farkı epey fazladır.
Komşum hoş geldiniz. Sakal yapınız (sert-gür-yatık-karışık gibi ) cilt yapınız(hassas-yağlı gibi) biraz daha ayrıntı verseniz daha rahat olurdu tavsiye verecek arkadaşlar için.
Wilkinson ve Rimei başlangıç için idealdir. Neden derseniz geleneksel yöntemi sevmeme veya yumuşak-agresif alet isteme gibi durumlarda ilk yatırımı daha iyi değerlendirmiş olursunuz.
En önemli tavsiye okumak okumak okumak. Hemen hemen her ekipman için onlarca yorum mevcut. Mümkünse jilet sabun/krem konusunda sample ürün denemeniz maddi açıdan yararınıza olacaktır.
Keyifli forumlar dilerim Smile
.
Aramıza hoş geldiniz komşum keyifli forumlar
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Hoşgeldiniz
Hosgeldiniz komsum keyifli tiraslariniz olsun
Hoşgeldiniz keyifli forumlar...
Hoşgeldiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 771 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan