Herkese Merhaba
Hoşgeldiniz
89 ve merkur 34c gayet uygun iyi aletler
Düşünürseniz vintage aletler bi nebze daha keyifli , slim adj , aristokrat gibi aletler .

Fırça konusunda bütçeniz varsa Porsuk (püre badger hariç ) finest , 2 band öneririm

Wilkinson plastik DE İ yeni başlayanlara önerme konusunu bence forumda tartışmalıyız , kullanana saygı duymakla beraber bana göre kullanılmayacak gereksiz bir ürün . Yeni başlayanı bu işten soğutabilir
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Hoşgeldiniz komşum, benim görüşüm imkan varsa R89 benzeri kaliteli bir aletle başlamak daha iyi. Hem geleneksel tıraşa özendiriyor, hemde kaliteli tıraş hissiyatını sağlıyor ben WS ile hiçbirini yaşamamıştım. Sabun/kremde proraso ve tabac iyi seçim olur. Fırça konusunda maalesef çok etkisini anlamadığım için detay yorum yapamasamda Yaqi sentetik fırçalar çok iyi. Yada proraso OMEGA gibi uygun fiyatlı domuz fırçalar olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
(14/07/2019, Saat: 14:14)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz
Düşünürseniz vintage aletler bi nebze daha keyifli , slim adj , aristokrat gibi aletler .

Fırça konusunda bütçeniz varsa Porsuk (püre badger hariç ) finest , 2 band öneririm

Wilkinson plastik DE İ yeni başlayanlara önerme konusunu bence forumda tartışmalıyız , kullanana saygı duymakla beraber bana göre kullanılmayacak gereksiz bir ürün . Yeni başlayanı bu işten soğutabilir

Bunu okumadan yazmışım yorumu evet komşum size katılıyorum WS beni soğutuyordu nerdeyse fırça ve sabun kullanırım ama tıraş aleti kullanmam diyordum. R89 aldım devam ettim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hoşgeldiniz.
Deden gibi tıraş ol.
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlarınız, bol sohbetleriniz olsun

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlarınız vede sohbetleriniz olsun. Yeni başlayanlar için Rimei biçilmiş kaftan, fırça Omega (uygun fiyatlılardan) seçebilirsiniz, jilet derby usta ve yeşil astra tavsiyem (bulunabilirliği açısından), sabun cella ve proraso, krem kullanmayı tercih ederseniz nivea tıraş kremi diyebilirim. Bu yukarıda yazdığım ürünler piyasada rahat ulaşılabilir ürünlerdir.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
ilk önce herkese çok teşekkür ederim. wilkinson'ı hiç düşünmemiştim açıkçası. genel olarak belki sık aralıklarla olmasa da dediğim gibi okul zamanları özellikle haftada 2-3 kere traş olacağım ve bu uzun yıllar sürecek. onun için sağlam ve kendimi kesmem zor olan bir traş makinası ile başlangıç olabilir diye düşünüyorum.

(14/07/2019, Saat: 01:46)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam,

Baslangic olarak EJ 89 veya Merkur 34c guzel aletler.
Eger biraz daha ekleyebilirseniz ayarli Merkur Progress veya Parker Variant alabilirsiniz.
Yuzunuzu ve sakalinizi daha iyi tanirsiniz.

Semogue 830 benim severek kullandigim domuz firca, Yaqi Porsukta alabilirsiniz.

Sabun olarak Tabac, Proraso, Cella vb.
Aslinda satilik bolumunde deneme sabunlari gonderen bir arkadasimiz var, ondan cesit cesit deneme sabunlari ve deneme jiletleri alabilirsiniz.
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10660

Hayirli olsun, tiras keyfiniz daim olsun....

sakal yapım yumuşak onun için nasıl bir fırça işimi görür sizce?

(14/07/2019, Saat: 14:14)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldiniz

muhle markasının mı acaba 89 dediğiniz?
(14/07/2019, Saat: 20:05)burakergun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sakal yapım yumuşak onun için nasıl bir fırça işimi görür sizce?

(14/07/2019, Saat: 20:07)burakergun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: muhle markasının mı acaba 89 dediğiniz?

Edwin Jagger DE89 ve Muhle R89 basliklari ayni. MetsGo'nun dedigi gibi cok guzel vintage aletler de var.
Firca konusunda MetsGo'ya katiliyorum.
Ayrica ben de Wilkonson Plastik DE'nin baslayanlara onermeme taraftariyim.
(14/07/2019, Saat: 20:45)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Edwin Jagger DE89 ve Muhle R89 basliklari ayni. MetsGo'nun dedigi gibi cok guzel vintage aletler de var.
Firca konusunda MetsGo'ya katiliyorum.
Ayrica ben de Wilkonson Plastik DE'nin baslayanlara onermeme taraftariyim.

fırça için marka model ne önerirsiniz acaba? fiyat olarak uygun bir şeyler arıyorum.
Hoş geldiniz keyifli forumlar öncelikle, fırça konusunda önerim büyük düğüm sayılı tercih ederseniz başlarda yeterli sabun yükleyememe sorununu da çözebilirsiniz şeklinde naçizane.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 771 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 586 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 625 22/05/2023, Saat: 17:13