Merhabalar, yeni başlayanlar için Cella Mı Arko Mu
(11/07/2019, Saat: 13:30)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sandal bence kış icin daha uygun. Yulaf yeşil çay da deneyebilirsiniz prorasodan.

Bu sabununuz olur bir de şu an fiyatı uygun diye hatırlıyorum tabac krem alırsınız. Hem krem hem sabun sahibi olursunuz. Daha çok fikirler gelir. Kafanızın sık sık karışacağı bir döneme tekrar hoşgeldiniz. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Komşum merhaba öncelikle hoşgeldiniz. Proraso sandal ağacı ve cella biraz daha ağır kışa dönük bir kokuları var. Ben şuanda proraso beyaz yeşil çay krem kullanıyorum. Sabunda olsa kremde olsa kullanabilirsiniz. Bu ürünün koruyuculuğunu beğeniyorum cildim tıraş sırasında daha rahat ediyor ama tabi bu benim cildime göre size göre farklı gelebilir. Çok hafif mentollü ve misket limon kokulu bir ürün size önerebilirim ayrıca hassas ciltler için geliştirildiği belirtilmekte proraso tarafından.

Bu konu hakkında çok yorum geleceği için Fearof ATG komşumun dediği gibi kafanız karışabilir. Herkezin kendiyle eşleşen beğendiği bir sabun vardır o yüzden farklı fikirler gelicektir.Eğer bu işe gönül verdiyseniz zaten listenizde sırayla hepsi zamanla olucaktır kanısındayım.

Şap konusunda bende Osma kullanıyorum kaliteli üründür alabilirsiniz. Tıraş kasesi olarak sabun köpürtme kabı soruyorsanız ben https://www.extrashaving.com/proraso-pro...kasesi-525 bu plastik kabı kullanıyorum ve hızlıca köpük elde edebiliyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Bu arada şap, sabun, bir adet kapaklı kase, fırça, fırça standı satın aldım.

Şu an için başka bir şey almama gerek yok değil mi ? Smile Aslında Hermes Krem oldukça hesaplıymış, ama krem şart mı değil mi emin olamadım.

Saygılar.
(11/07/2019, Saat: 14:15)GeraltofRivia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Çok canlı bir forum gerçekten.

http://geltir.com/showthread.php?tid=6134&page=3

Buradaki konuyu okuduktan sonra ilk sabunumun Haslinger Honig olmasına karar verdim. İçimden bir ses bundan sonra her ay bir iki sabun alacağım diyor, ama hayırlısı bakalım Smile

Tıraş kasesi ve Şap'a kimse yorum yapmadı, ama sorun yok sanıyorum onlarında siparişini geçiyorum.

Tekrardan herkese teşekkür ederim.

ben linkteki limon kasesini kullanıyorum 7.5 liraya almıştım züccaciyeden. içinde dilimlerin kabarık olmasından dolayı tercih ettim faydası üst düzey değildir ama kullanılıyor. onun dışında fırçanın içinde rahat edebildiği her şey tas olabilir bence
(11/07/2019, Saat: 14:22)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum merhaba öncelikle hoşgeldiniz. Proraso sandal ağacı ve cella biraz daha ağır kışa dönük bir kokuları var. Ben şuanda proraso beyaz yeşil çay krem kullanıyorum. Sabunda olsa kremde olsa kullanabilirsiniz. Bu ürünün koruyuculuğunu beğeniyorum cildim tıraş sırasında daha rahat ediyor ama tabi bu benim cildime göre size göre farklı gelebilir. Çok hafif mentollü ve misket limon kokulu bir ürün size önerebilirim ayrıca hassas ciltler için geliştirildiği belirtilmekte proraso tarafından.

Bu konu hakkında çok yorum geleceği için Fearof ATG komşumun dediği gibi kafanız karışabilir. Herkezin kendiyle eşleşen beğendiği bir sabun vardır o yüzden farklı fikirler gelicektir.Eğer bu işe gönül verdiyseniz zaten listenizde sırayla hepsi zamanla olucaktır kanısındayım.

Şap konusunda bende Osma kullanıyorum kaliteli üründür alabilirsiniz. Tıraş kasesi olarak sabun köpürtme kabı soruyorsanız ben https://www.extrashaving.com/proraso-pro...kasesi-525 bu plastik kabı kullanıyorum ve hızlıca köpük elde edebiliyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Pek tabi yardımcı olabildiniz. İlginiz için teşekkür ederim.

Muhtemelen bu sabunların hepsini çeyizime ekleyeceğim. Yani öyle görünüyor hoşuma gitmeye başladı hem forum hem ürünler. Isındım bu tıraş işine Smile

http://geltir.com/showthread.php?tid=6134&page=3 Burdaki inanılmaz yorumlardan ötürü ilk sabunumun Haslinger Honig olmasına karar verdim. Aslında koyun sütü olanını istiyordum ama stokta kalmamış.

Kap içinde şimdilik bu kabı tamamen 10 lira diye tercih ettim. Eğer seçmiş olduğum kapta köpürtme olmaz derseniz Proraso olanı tercih edeyim ? Tam ödeme ekranındayım, sizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Saygılar.
Öncelikle foruma hoş geldiniz. Keyifli forumlar dilerim. Arko biraz cildi kurutuyor ancak tıraş sonra bir ürün ile bu açığını kapatabilirsiniz. Tavsiye edilen Cella ve Proraso sabunlar da f/p olarak çok başarılı sabunlar ama sizin karar verdiğiniz sabun olan Haslinger'i ben hem Cella'dan hem de Proraso'dan genel anlamda daha başarılı buluyorum. Geleneksel tıraşa alışır ve sevmeye başlarsanız eminim ki elinizden ileride bir çok sabun geçecektir zaten. Aceleye gerek yok Big Grin
Acemilik döneminde şap, tıraş sonrası tahriş ve kesikler için isabet olmuş. Kase de sabun basabilmeniz için güzel bir ürün. Arkadaşların da dediği gibi ileride bir de geleneksel tıraş için tıraş aleti alırsanız daha güzel olur Smile

@GeraltofRivia köpürtme için Proraso kase de çok uygun bir ürün ancak başlangıç için sepete eklediğiniz ürün de yeterli olur veya bir tana bakır ayran kasesi alabilirsiniz farklı seçenek olarak.
(11/07/2019, Saat: 14:26)GeraltofRivia Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kap içinde şimdilik bu kabı tamamen 10 lira diye tercih ettim. Eğer seçmiş olduğum kapta köpürtme olmaz derseniz Proraso olanı tercih edeyim ? Tam ödeme ekranındayım, sizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Saygılar.

Komşum seçtiğiniz kabın derinliği 5 cm bu tas sanki köpürtme değilde sabun basma kabı gibi durmakta kapağıda olduğu için düşünüyorum. Derinliği bana biraz az geldi mutlaka köpürtülür ama zor olabilir etrafa dağılabilir. Belki kullanan komşular vardır veya yeni köpürtme kap önerileri mutlaka gelicektir.

Eğer kafanıza takılan birşeyler varsa ayrıca razorus ve extrashaving gibi site telefonlarını arayıp onlardada bilgi alabilrsiniz yardımcı fazlasıyla oluyorlar.
(11/07/2019, Saat: 14:26)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben linkteki limon kasesini kullanıyorum 7.5 liraya almıştım züccaciyeden. içinde dilimlerin kabarık olmasından dolayı tercih ettim faydası üst düzey değildir ama kullanılıyor. onun dışında fırçanın içinde rahat edebildiği her şey tas olabilir bence

Cevap için teşekkür ederim, o zaman 10 liralık çelik kap almamda şu an için bir problem görmüyorum. Evde bambu kaplarda var aslında bu boyutlarda belki onları da değerlendirebilirim.

Saygılar.

(11/07/2019, Saat: 14:35)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum seçtiğiniz kabın derinliği 5 cm bu tas sanki köpürtme değilde sabun basma kabı gibi durmakta kapağıda olduğu için düşünüyorum. Derinliği bana biraz az geldi mutlaka köpürtülür ama zor olabilir etrafa dağılabilir. Belki kullanan komşular vardır veya yeni köpürtme kap önerileri mutlaka gelicektir.

Eğer kafanıza takılan birşeyler varsa ayrıca razorus ve extrashaving gibi site telefonlarını arayıp onlardada bilgi alabilrsiniz yardımcı fazlasıyla oluyorlar.

Cevap için teşekkür ederim.

Forum değil whatsapp grubu gibi. İnsanlara teşekkür etmeye yetişemiyorum nasıl bu kadar cevap gelebiliyor anlayamıyorum. Rolleyes

Eğer saklama kabıysa bile 10 liraya iyi gibi çünkü hiç kabım yok. Bunu saklama kabı olarak da kullanabilirim, haslinger sabunun kabı yok çünkü. Köpürtmeyi de şimdilik evdeki kaselerde yapabilirim, bambu kaseler var evde oldukça derin veya gösterdiğiniz yeşil kabı alabilirim.

(11/07/2019, Saat: 14:30)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle foruma hoş geldiniz. Keyifli forumlar dilerim. Arko biraz cildi kurutuyor ancak tıraş sonra bir ürün ile bu açığını kapatabilirsiniz. Tavsiye edilen Cella ve Proraso sabunlar da f/p olarak çok başarılı sabunlar ama sizin karar verdiğiniz sabun olan Haslinger'i ben hem Cella'dan hem de Proraso'dan genel anlamda daha başarılı buluyorum. Geleneksel tıraşa alışır ve sevmeye başlarsanız eminim ki elinizden ileride bir çok sabun geçecektir zaten. Aceleye gerek yok Big Grin
Acemilik döneminde şap, tıraş sonrası tahriş ve kesikler için isabet olmuş. Kase de sabun basabilmeniz için güzel bir ürün. Arkadaşların da dediği gibi ileride bir de geleneksel tıraş için tıraş aleti alırsanız daha güzel olur Smile

Teşekkür ederim.

Aslında geleneksel tıraşa geçme sebebim, her gün tıraş olmak zorunda olmam ve cildimin sürekli  yanması. Haslinger sabun hakkında öyle yorumlar okudumki dayanamadım hemen attım sepete.

Elimde 7 kartuş gillette var onlar bitsin makineye geçmeyi düşünebilirim. Düşünebilirim diyorum ama bu forumda beni ikna ederler muhtemelen Smile Kabı da şimdilik aldım, köpürtme yapamazsam saklama kabı olarak da kullanabilirim.
@GeraltofRivia Daha en baştan işin maliyetinden dolayı gözünüzü korkutmamak adına bakır ayran kasesi tercih edebilirsiniz köpürtme için Big Grin Bambu kase ile güzel köpürtme yapamazsanız aklınızda bulunsun.
Siparişimi verdim.

Mustafa Bey bugün kargoya vereceğini söyledi.
  • Nom Tıraş Fırçası

• Mühle Fırça Standı

• Çelik tıraş tası kapaklı

• Osma şap

• Haslinger Honig sabun.

Şimdilik bunları sipariş verdim. Arada teşekkür etmeyi unuttuklarım, gözümden kaçan varsa kusura bakmasın lütfen, çok hızlı bir şekilde üst üste cevaplar geldi. Hermes tıraş kremi alabilirim belki önümüzdeki ay. Tabi krem neden gerekli sabundan farkı ne önce onu anlamam gerekiyor. Smile Bir de kap gerekli olabilir bakalım evdeki duruma göre.

Şimdilik başka bir şeye ihtiyacım yok gibi değil mi? Smile Jilet olarak yukarıda da yazdımi 7 kartuş gillette var onlar bitsin ondan  sonra değerlendirmek istiyorum.
(11/07/2019, Saat: 14:49)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @GeraltofRivia Daha en baştan işin maliyetinden dolayı gözünüzü korkutmamak adına bakır ayran kasesi tercih edebilirsiniz köpürtme için Big Grin Bambu kase ile güzel köpürtme yapamazsanız aklınızda bulunsun.

Tamamdır bambu elendi, porselen olur mu peki bakır kase yok çünkü Blush

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhabalar altın porsuk 2 665 08/07/2023, Saat: 21:54
Son Yorum: altın porsuk
  Merhabalar! Cascada 5 1,724 27/06/2023, Saat: 05:44
Son Yorum: Cascada
  Merhabalar EnverCan Enver Can 3 698 07/05/2023, Saat: 15:11
Son Yorum: sfenks
  Merhabalar goshawk 14 2,294 26/04/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: goshawk
Star Merhabalar! devrimsezgin 5 2,698 28/09/2022, Saat: 19:34