Yuma Agresifliğinde Kaliteli Makine
Yuma marka ucuz makineden kullanıyorum ve r41 aldım gelmesini bekliyorum
Bide yuma agresifliğinde bir makine arıyorum sizce yuma agresifliğindeki makineler hangileridir
Kafamdaki modeller şunlar
Merkur 15C, EJ DE89 Bu ikisinden hangisi yuma agresifliğine daha yakındır ?
(26/10/2013, Saat: 16:55)OldSchool Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma marka ucuz makineden kullanıyorum ve r41 aldım gelmesini bekliyorum
Bide yuma agresifliğinde bir makine arıyorum sizce yuma agresifliğindeki makineler hangileridir

İsteklerinizi karşılayabilecek makine merkür 42C komşu. Cebinizi cildinizi yormaz her gün için elinizin altında arkadaşınız olur ve ıslak tıraş keyfini doyasıya yaşatır.
(27/10/2013, Saat: 06:22)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26/10/2013, Saat: 16:55)OldSchool Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yuma marka ucuz makineden kullanıyorum ve r41 aldım gelmesini bekliyorum

İsteklerinizi karşılayabilecek makine merkür 42C komşu. Cebinizi cildinizi yormaz her gün için elinizin altında arkadaşınız olur ve ıslak tıraş keyfini doyasıya yaşatır.
bendekinin aynısıymış şekil olarak peki malzeme kalitesi olarak benim yumadan üstünmüdür bu ? ele alınca bir ağırlığı kalitesi felan varmı ? ikinci sorumsa de89 ile bu 42c arasında hangisi daha agresif ? 42c dir büyük ihtimal
(27/10/2013, Saat: 11:55)OldSchool Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

bendekinin aynısıymış şekil olarak peki malzeme kalitesi olarak benim yumadan üstünmüdür bu ? ele alınca bir ağırlığı kalitesi felan varmı ? ikinci sorumsa de89 ile bu 42c arasında hangisi daha agresif ? 42c dir büyük ihtimal

42c ya da diğer adıyla 1904, merkür'ün diğer pek çok modeliyle aynı kafa tasarımını kullanıyor. Tasarım 2 ya da 3 parça olsa da kafa tasarımı aynı. Dolayısıyla agresiflik de öyle. 42c kafa agresifliği olarak 34c ile aynı, genel agresiflik olarak biraz daha hafif yapısıyla çok az daha mild hissettiren bir alet. ama de89'dan bariz şekilde daha agresif. Günlük kullanıma uygun. Kalitesi elbette yumadan daha iyi, 70gram tam kıvamında bir ağırlığı var. Tasarım olarak tam vintage bir makina.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(27/10/2013, Saat: 12:28)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

42c ya da diğer adıyla 1904, merkür'ün diğer pek çok modeliyle aynı kafa tasarımını kullanıyor. Tasarım 2 ya da 3 parça olsa da kafa tasarımı aynı. Dolayısıyla agresiflik de öyle. 42c kafa agresifliği olarak 34c ile aynı, genel agresiflik olarak biraz daha hafif yapısıyla çok az daha mild hissettiren bir alet. ama de89'dan bariz şekilde daha agresif. Günlük kullanıma uygun. Kalitesi elbette yumadan daha iyi, 70gram tam kıvamında bir ağırlığı var. Tasarım olarak tam vintage bir makina.
cevabınız için teşekkürler peki hocam bu 42c nin kafasının kullanıldığı diğer modeller hangileri 33cdeki kafa 42 ile aynımı acaba ?biraz daha modern ve aynı kafaya sahip olanı varmı diye bakıyorum yoksa 42c güzelmiş
Yumanın agresifliği biraz jileti dengeli tutamamasindan biraz da hafif olması sebebiyle bastırmaktan mütevellit yaşanan tahrişi agresiflik olarak yorumlamaktan dolayı fazla gibi gelse de merkür ün yukarıda arkadaşların da bahsettiği kafasına yakin karakterde olduğunu düşünmekteyim. Bu bağlamda benim de naçizane tavsiyem iki parçalı olmasının avantajı ve dengeli yapısı ile Merkur 34C olacaktır.
(27/10/2013, Saat: 12:58)OldSchool Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27/10/2013, Saat: 12:28)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

cevabınız için teşekkürler peki hocam bu 42c nin kafasının kullanıldığı diğer modeller hangileri 33cdeki kafa 42 ile aynımı acaba ?biraz daha modern ve aynı kafaya sahip olanı varmı diye bakıyorum yoksa 42c güzelmiş

Evet 33c dahil tüm 3 parçalı kafalar birebir aynı. Saplar değişik. 2 parçalı modeller de aynı tasarım, aynı açıda jilet tuyorlar. Bence merkurde en iyi kafa tasarımı kıyas kabul etmez şekilde progress. Ama hangisi olursa olsun tüm merkürler ile çok iyi tıraşlar alabilirsiniz. Yalnız slantlara dikkatli yanaşmak lazım. Çoğu cilde uymayabiliyor, ama uyarsa oldukça efektif. Yine ben fabori, bıyık şekil uğraşmam, dümdüz tıraş ederim diyenler için futur ve vision kafalar piyasadaki en efektif kafalardan.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Merhaba yeni konu acmak istemedim ancak bunu uplayacagim.Gilettenin bir cok vintage makinesi ile tiras oldum,cogu cok mild geldi.Ayni sekilde rimeide asiri agresif.Yuma tam sevdigim agresiflikte.Yumaya benzer agresiflikte ( tip olmasi muhim degil) tiras aleti onerebilir misiniz ?
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
(19/07/2019, Saat: 15:11)Rigbie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba yeni konu acmak istemedim ancak bunu uplayacagim.Gilettenin bir cok vintage makinesi ile tiras oldum,cogu cok mild geldi.Ayni sekilde rimeide asiri agresif.Yuma tam sevdigim agresiflikte.Yumaya benzer agresiflikte ( tip olmasi muhim degil) tiras aleti onerebilir misiniz ?

De8 ve r89 yuma kadar agresif olmayabilir ama gillette aletlerden daha agresif. Oldukça memnun edici bir agresifliği olduğunu söyleyebilirim. Tam ayarında yani.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Parker 55sl tıraş makine kırıldı glenpalyao 11 4,246 01/06/2022, Saat: 21:49
Son Yorum: Ozeno marremo
Thumbs Up Elektrikli Makine Önerisi KRAL 0 1,475 13/06/2021, Saat: 00:00
Son Yorum: KRAL
  Kaliteli sabun saklama kapları.. _Olgun_ 83 144,353 15/06/2020, Saat: 04:41
Son Yorum: safporsuk
  En İyi Fiyat Performans Kartuşlu Makine Hangisidir? esatakgul 21 9,199 12/02/2020, Saat: 20:09
Son Yorum: aerials
  GİLLETTE TECH kafaya benzer TTO makine var mıdır? mustbe 2 3,016 10/07/2019, Saat: 20:43
Son Yorum: mustbe
  wahl makine hakkında biligi hasan5151 7 4,536 22/04/2018, Saat: 23:46
Son Yorum: rewolwer_
  Eskiye duyulan özlem mi yoksa kaliteli tıraş mı? papazerigi 42 37,685 28/12/2016, Saat: 11:17
Son Yorum: korgunv
  Yuma ile ilk traş deneyimim biraz ilginç oldu ama gayet iyiydi... felekman 9 13,191 20/12/2015, Saat: 11:25
Son Yorum: arandur
  uygun fiyatlı ama kaliteli bir makine tavsiyeniz mascot 22 27,141 18/01/2015, Saat: 04:04
Son Yorum: ckeskin
  Antika Big Roc ? Dünyanın en pahalı Yuma'sı ! _Olgun_ 3 6,176 21/03/2012, Saat: 16:58
Son Yorum: okan y.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: