Öğrencilerin Geleneksel Tıraş Hevesi
#1
Merhabalar. Yaklaşık 4 aydır geleneksel tıraş bağımlısı oldum.17 yaşında olmama rağmen hemen her gün tıraş oluyorum. Arko Tıraş Sabununun yanında Başak tıraş fırçası ile köpük uyguluyorum. Jilet konusunda henüz deneme aşamasındayım. Fakat makine ile ilgili Rimei kullanıyorum. Ama hemen her gün internette araştırma yapıyorum. Çeşit farklılığı oluşturmak istiyorum fakat maddi açıdan bir öğrenci için zor oluyor. Bu geleneksel tıraş tam anlamıyla bağımlılık.

Bir tek bende mi oluyor bilmiyorum ama kullandığım malzemeleri özenle saklıyorum. Bakalım bu işin sonu nereye gidecek Smile
Tıraş bağımlısı bir genç
Cevapla
#2
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Yeni alet konusunda her yeni başlayana söylediğimi size de söyleyeceğim. Hevesle saldırmayın, elinizde mevcut olanla bir süre daha devam etmenizi tavsiye ediyorum. Rimei bildiğim kadarıyla agresif bir alet, Wilkinson alıp mild alet de deneyimlemenizi tavsiye ediyorum. Daha sonra zaten nasıl bir alet istediğinizi fark edeceksiniz, seçmek zor olmayacak.
see you in another life brotha !
Cevapla
#3
(03/07/2019, Saat: 20:30)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Yeni alet konusunda her yeni başlayana söylediğimi size de söyleyeceğim. Hevesle saldırmayın, elinizde mevcut olanla bir süre daha devam etmenizi tavsiye ediyorum. Rimei bildiğim kadarıyla agresif bir alet, Wilkinson alıp mild alet de deneyimlemenizi tavsiye ediyorum. Daha sonra zaten nasıl bir alet istediğinizi fark edeceksiniz, seçmek zor olmayacak.

Tavsiyeniz için sağolun zaten WS denemeyi düşünüyordum.
Tıraş bağımlısı bir genç
Cevapla
#4
@esatakgul kardeşim uygun fiyatlı aletler içerisinde bana göre en konforlu tıraş veren yuma aletidir, ben şimdilik yumaya alışmanızı tavsiye ederim, deneyimsiz kişilerin kullanmasını asla tavsiye etmem(koruma barsız yuma) fakat kendim için söylemem gerekirse, arko sabun , standart bir fırça ve yuma ile şahane tıraşlarım oluyor,sıfır tahriş, sıfır kanama, onun haricinde bazı yabancı markalı sabunların arkodan kesinlike daha iyi olduğunu kendi tecrübelerime göre söyleyebilirim, şuan indirimde olan tabac sabunlarını denemelisin,
Cevapla
#5
(03/07/2019, Saat: 21:02)abdussamedy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @esatakgul kardeşim uygun fiyatlı aletler içerisinde bana göre en konforlu tıraş veren yuma aletidir, ben şimdilik yumaya alışmanızı tavsiye ederim, deneyimsiz kişilerin kullanmasını asla tavsiye etmem(koruma barsız yuma) fakat kendim için söylemem gerekirse, arko sabun , standart bir fırça ve yuma ile şahane tıraşlarım oluyor,sıfır tahriş, sıfır kanama, onun haricinde bazı yabancı markalı sabunların arkodan kesinlike daha iyi olduğunu kendi tecrübelerime göre söyleyebilirim, şuan indirimde olan tabac sabunlarını denemelisin,

Hocam ilk Yuma ile başladım. Fakat bir kartuşlu makine kadar bile yakın tıraşım olmadı. Bu nedenle bıraktım. Ayrıca sapının kısa olması büyük ellerimw pek uygun gelmedi.
Tıraş bağımlısı bir genç
Cevapla
#6
@esatakgul tabiki beğenmemiş olabilirsiniz, bu durumda bence köpüğü çok kalın yapmamaya çalışın, ayrıca 1 haftalık yada daha uzun sakalda biraz uğraşmanız gerekebilir,zira uzun sakalı yuma ustura gibi tek seferde tıraş edemeyecektir
Cevapla
#7
Komşum mild olması açısından kolayca ws elde edebilirsiniz. Her yeni kurban gibi sizde aletlere saldırmadan cildinizi sınırlarınızı keşfederek ileride nasıl bir tıraş aleri jilet kobinasyonu kullanacağınıza karar verirseniz bunu cildiniz size anlatıcaktır böylece aradaki gereksiz harcamalardan kurtulursunuz ve koleksiyonunuz için nokta atışı yaparsınız.
Cevapla
#8
(03/07/2019, Saat: 21:08)esatakgul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ilk Yuma ile başladım. Fakat bir kartuşlu makine kadar bile yakın tıraşım olmadı. Bu nedenle bıraktım. Ayrıca sapının kısa olması büyük ellerimw pek uygun gelmedi.
Merhaba komşum, rimei şu dönemde elinize geçecek en iyi alet bence. Kendi başlangıç hatamı bildiğim için öncelikle uzun süre rimei ile devam etmenizi öneririm. Aletleri tanımak pahalı ancak jiletleri tanımak ucuz olduğundan piyasada kabul gören tüm jiletleri denemeden yeni alet almayın derim. Ayrıca geltir forumda hemen her sosyal sınıftan insan olduğunu hatırlatmak isterim. Bazen estetik kaygılar binlerce liralık koleksiyonlara dönüşebiliyor. O nedenle o pahalı aletlerle ilgili beklentileri düşürmekte fayda var. Fonksiyonel açıdan işin çoğu jilette bitiyor. Gün gelip de o göz kamaştıran setlere sahip olmak isteği galip gelince de geltir forum ağını sonuna kadar kullanın. Ben foruma girmeden baya bir envanter oluşturan bir gafil olarak bunları aktarmak isterim. Keyifli forumlar.
Cevapla
#9
(03/07/2019, Saat: 21:08)esatakgul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ilk Yuma ile başladım. Fakat bir kartuşlu makine kadar bile yakın tıraşım olmadı. Bu nedenle bıraktım. Ayrıca sapının kısa olması büyük ellerimw pek uygun gelmedi.

@esatakgul komşum, Yumalarin hepsi iyi çikmıyor, kiminin kafası çok iyi çıkıyor kiminin vasat. Zaten çok ucuz bir iki tane daha alip deneyin kafa kısmına jilet açıklığına dikkat ederek alın. Benim ilk aldığım Yuma efsane cikmiştı ama ikinci aldığım vasat. Üçüncü aldığım ki arada bir hala onu kullanırım ilk Yumamdan hic farkı yok. Bence bu yerli malı cefakâr elemana bir şans daha verin.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Cevapla
#10
(04/07/2019, Saat: 00:03)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @esatakgul komşum, Yumalarin hepsi iyi çikmıyor, kiminin kafası çok iyi çıkıyor kiminin vasat. Zaten çok ucuz bir iki tane daha alip deneyin kafa kısmına jilet açıklığına dikkat ederek alın. Benim ilk aldığım Yuma efsane cikmiştı ama ikinci aldığım vasat. Üçüncü aldığım ki arada bir hala onu kullanırım ilk Yumamdan hic farkı yok. Bence bu yerli malı cefakâr elemana bir şans daha verin.
Beni de etkiledi yazı Kemal hocam. Tıraş olacaktım aletin hangisi olacağı belli oldu.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Malzemelerinin Bakımı sifujack 94 36,928 05/10/2019, Saat: 22:37
Son Yorum: GartBnx
  Mata Trademark isimli tiras bicagi ve eski tiras bicagi bulmak Rigbie 3 856 30/09/2019, Saat: 22:14
Son Yorum: Rigbie
  Tıraş aletindeki köpüğü ve kesilen kılları temizlemek sudüşleri 6 489 25/09/2019, Saat: 19:57
Son Yorum: mustbe
  Kimleri, ya da kaç kişiyi geleneksel tıraşla aşıladınız ? koolandgang 116 29,128 18/09/2019, Saat: 12:14
Son Yorum: mustbe
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 561 122,335 17/09/2019, Saat: 15:18
Son Yorum: ahbap
  Günlük tıraş faydaları ts9funk 42 25,845 13/09/2019, Saat: 21:58
Son Yorum: dimitraki
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 27 1,472 13/09/2019, Saat: 08:04
Son Yorum: [email protected]
Tongue DE aletiyle tıraş ve sakal seyrelmesi Afyonlu03 11 408 12/09/2019, Saat: 15:54
Son Yorum: ahbap
  Agresif Tıraş Makinesi Öneri asunbul 36 2,069 11/08/2019, Saat: 21:45
Son Yorum: Denetcii
  Değişen sadece tıraş mı? Mustafa40 19 1,575 11/08/2019, Saat: 18:27
Son Yorum: tatharas

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi