Yaqi Mellon Ales - Slant
Ali Express'ten aldığım Yaqi slant başlık bu gün elime ulaştı. İlk izlenimlerimi aktarayım. İşçilik çok kaliteli, pırıl pırıl bir nikel krom kaplama, başlık ve tabla birbirine tam oturuyor. Sanıyorum tamamı çelikten üretilmiş. Tabla, enden biraz daha kısa başlık daha uzun bir milimetre kadar. Başlığı çevirdiğinizde de aynı biçimde oturuyor, yani asimetriklik yok. Ben kalın ve ağırca kısa bir sapla denedim. Jileti taktığınızda başka hiçbir alette olmadığı kadar kenarı dışarıda kalıyor. Yani üstten baktığınızda yaklaşık iki milimetre belki daha fazla dışarı çıkıyor. Gillette Silver Blue ile denedim ilk tıraşı, ilk başta şaşırtıcı bir çıtırtı var, sakalları keserken epey ses çıkarıyor. Fakat hayli agresif bir alet, jilet yüzünüzde dolaşıyor hissi veriyor. Epeyce yakın ve efektif bir tıraşı var , dikkat etmeme rağmen bir iki kesik oluverdi. Diğer slantlara göre ince bir başlık, yine de burna yakın bölgelerde hareket kabiliyeti kısıtlı gibi. Halen Merkür 39 C ve İkon x3 kullanıyorum, onlara göre çok farklı, öncelikle çok agresif bir slant. Belki ağır bir sap seçmemin etkisi de oldu, tam bilemiyorum. Ama şaşırtıcı bir alet, başka jiletlerle de denemekte fayda var. Fiyat olarak da çok makul. Agresif alet arayanlara birebir diyebilirim. Ben biraz ürktüm ama bir iki deneme daha yapmak lazım... İlk izlenimlerim bunlar.
(06/07/2020, Saat: 13:48)cerdinc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ali Express'ten aldığım Yaqi slant başlık bu gün elime ulaştı. İlk izlenimlerimi aktarayım. İşçilik çok kaliteli, pırıl pırıl bir nikel krom kaplama, başlık ve tabla birbirine tam oturuyor. Sanıyorum tamamı çelikten üretilmiş. Tabla, enden biraz daha kısa başlık daha uzun bir milimetre kadar. Başlığı çevirdiğinizde de aynı biçimde oturuyor, yani asimetriklik yok. Ben kalın ve ağırca kısa bir sapla denedim. Jileti taktığınızda başka hiçbir alette olmadığı kadar kenarı dışarıda kalıyor. Yani üstten baktığınızda yaklaşık iki milimetre belki daha fazla dışarı çıkıyor. Gillette Silver Blue ile denedim ilk tıraşı, ilk başta şaşırtıcı bir çıtırtı var, sakalları keserken epey ses çıkarıyor. Fakat hayli agresif bir alet, jilet yüzünüzde dolaşıyor hissi veriyor. Epeyce yakın ve efektif bir tıraşı var , dikkat etmeme rağmen bir iki kesik oluverdi. Diğer slantlara göre ince bir başlık, yine de burna yakın bölgelerde hareket kabiliyeti kısıtlı gibi. Halen Merkür 39 C ve İkon x3 kullanıyorum, onlara göre çok farklı, öncelikle çok agresif bir slant. Belki ağır bir sap seçmemin etkisi de oldu, tam bilemiyorum. Ama şaşırtıcı bir alet, başka jiletlerle de denemekte fayda var. Fiyat olarak da çok makul. Agresif alet arayanlara birebir diyebilirim. Ben biraz ürktüm ama bir iki deneme daha yapmak lazım... İlk izlenimlerim bunlar.

Güzel günlerde kullanın komşum, hayırlı olsun ürününüz. GSB ile agresif olacaktır haliyle, biraz daha az keskin jiletlerle denemeniz daha iyi sonuç verecektir diye düşünüyorum. Tabi sapın ağır olması da bunda etken.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
(06/07/2020, Saat: 15:17)rating Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel günlerde kullanın komşum, hayırlı olsun ürününüz. GSB ile agresif olacaktır haliyle, biraz daha az keskin jiletlerle denemeniz daha iyi sonuç verecektir diye düşünüyorum. Tabi sapın ağır olması da bunda etken.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Teşekkür ederim komşum, yeşil astra ile merak ediyorum, ama tıraş için bir gün daha yüzümün eski haline gelmesini bekleyeceğimSmile Biraz benim de hatam oldu, aleti tanımadan daha mild aletler gibi kullandım sanırım. Bir de çaresini bulan komşum var mı ama sıcakta, tıraştan sonra maske takınca ciddi tahriş yaşıyorum.
(06/07/2020, Saat: 22:42)cerdinc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim komşum, yeşil astra ile merak ediyorum, ama tıraş için bir gün daha yüzümün eski haline gelmesini bekleyeceğimSmile Biraz benim de hatam oldu, aleti tanımadan daha mild aletler gibi kullandım sanırım. Bir de çaresini bulan komşum var mı ama sıcakta, tıraştan sonra maske takınca ciddi tahriş yaşıyorum.
Komşum maske taktigimda sıcağında vermiş olduğu etkiyle benzer durumu yaşadım,sonraki tıraşlarımda derinlemesine girmedim sakala 2 perde sakal yönüne tiraslarimi oluyorum çıkıyorum diğer türlü terlemenin etkisiyle ve maskenin sürekli o bölgeye değmesi yanma yapıyor.Yaklasik 5-6 ay oldu yüzümde tahriş,batik gibi durumlara rastlamamıştım,durumu böyle kontrol altına aldım artık sakal kalirsada kalsın dedim Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Razorus'tan sipariş etmiştim. Bu sabah elime ulaştı Yaqi slant başlık. Eğer teknikte sıkıntı yok ise mühle r41 kıvamında bir tıraş orta çıkabilir ki az önce tıraştan sonra bunu net hissettim. Ağır bir sap kullanmamın etkisi olacak ki boyun altı bitiş bölgesinde r41 ile yaşamadığım hafif bi yanma hissi oldu. Yaqi slant başlığı Razorock slant başlığından çok daha agresif. Ben bu fiyata gayet kaliteli ve başarılı buldum.
Bu arada kesici olmayan kenarlar dışarıya taşmıyor. Bu durum daha güvenli bir tıraş imkanı veriyor. Ama kesici kenarlar ise fazlasıyla dışarıda kalıyor. Bu durumun agresifliği değil kesim sesine etkisi olduğunu düşünüyorum. Kesici kenarların dışarıya biraz fazla taşması çıtır çıtır sakal kesim sesine bir hayli etki ediyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yaqi Taraklı Mellon ismailinbiri 48 28,784 19/05/2023, Saat: 03:41
Son Yorum: Andreichu
  Fatip Slant Açık ve Kapalı Tarak Nazikas 5 4,685 15/03/2023, Saat: 02:08
Son Yorum: inter
  DLC Yaqi Klasik ismailinbiri 95 67,548 14/03/2023, Saat: 23:26
Son Yorum: kaankkaraman
  Parker Semi Slant Chefkara 41 13,997 17/01/2023, Saat: 15:40
Son Yorum: Shavettin
  R41 vs Yaqi Knight Helmet howardroark 7 2,669 20/12/2022, Saat: 17:12
Son Yorum: Bakkal
  Yaqi Agamemnon: nâm-ı diğer, 'DOCS' "Double Open Comb Slant" mtcn77 60 26,346 14/04/2022, Saat: 14:03
Son Yorum: yucelyilmaz
  Yaqi Gibbs Replica CK89 87 38,262 24/03/2022, Saat: 19:35
Son Yorum: Hseyin
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 301,606 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Yaqi mellon Chefkara 5 2,831 24/02/2021, Saat: 18:37
Son Yorum: Soner
  Razorock German 37 Slant FearOfATG 47 19,944 20/02/2021, Saat: 22:59
Son Yorum: Yilmazde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: