Teknik Fırça (Jaguar&Rodeo)
(28/04/2019, Saat: 22:38)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: alO0PQ.jpg
1071 i birde böyle deneyin dostlar. Yaklaşık 1.5 cm kadar sardım, loftu kısalınca bambaşka bir hâl aldı...

@Samet Komşumun yukarıdaki paylaşımını gördüm. 15 mm kısaltmış loftu. Normalde 65 mm civarınds olan loftu 50 mm civarlarınan getirmiş ve çok memnun kalmış.

Kendisi daha çok açıklama yapabilir belki
@Mehmet_G komşum paylaşımınızı yeni görüyorum kusura bakmayın. Fırçayı farklı bir amaç için sarmıştım, şeklen ve geldiği yoğunluk hoşuma gidince bir defa bu haliyle tıraşta kullandım. Dostlara yanlış bilgi vermek istemem ama hatırlayabildiğim kadarıyla söylersem; orjinal hali yüzde çok fazla yayılıyordu, yanağı fırçalarken kulak burun boğaz ne varsa dalıyordu ve istediğim yoğunlukta köpüğü elde edememiştim. Bu şekliyle ise omurgası hayli kuvvetli, uçları zaten rodajlı geldiğinden batıcılığı neredeyse yok gibi, yüzde çok fazla yayılmadan kıvamlı köpük yapılabilen bir hâl aldı. Böyle bir fırçam olsa omurgasından dolayı günlük kullanmaz veya hergün yüzde köpürtme yapmazdım. Çok fazla fırça tecrübem olmadığından abartmış gibide görünmek istemem ama performans ve keyif olarak kullanmış olduğum bir kaç porsuk fırçadan iyiydi. Hasılı, bu düğüm yoğunluğu ve loft uzunluğu benim çok hoşuma gitmişti. Umarım işinize yarayabilecek bir iki kelam edebilmişimdir, saygılar sevgiler...
@Samet Komşum çok teşekkür ederim. Girdiniz çok iyi oldu.

1071 loftunun 65 mm olduğu yazılmış Jaguar konusunda. Başka bir yerde 70 mm okuduğumu hatırlıyorum. O yüzden sizin küçültmüş olduğunuz loftun 50-55 arasında olduğunu düşünüyorum. 35 mm knot büyük ama kıl yoğunluğu az olduğu için önceki teklifim olan 53 mm kısa gelecek demek ki...

55 mm loft iyi olur diyebilir miyiz?
(30/06/2019, Saat: 12:43)Mehmet_G Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Samet Komşum çok teşekkür ederim. Girdiniz çok iyi oldu.

1071 loftunun 65 mm olduğu yazılmış Jaguar konusunda. Başka bir yerde 70 mm okuduğumu hatırlıyorum. O yüzden sizin küçültmüş olduğunuz loftun 50-55 arasında olduğunu düşünüyorum. 35 mm knot büyük ama kıl yoğunluğu az olduğu için önceki teklifim olan 53 mm kısa gelecek demek ki...

55 mm loft iyi olur diyebilir miyiz?
55 ila 60 arasında bir Loft başarılı olacaktır diye düşünüyorum. 55'te mutabık ise herkes tek ölçü olsun. Ben orijinal lofta bile hayır demem. Yoğunluk yüksek olursa standart fırçalar kadar yayılmayacaktır.
Etkinlik iptal mi oldu? Ses seda yok kimseden.
Hocam icimize en iyi sekilde sinecek sekilde ayarlamaya calisiyoruz ama ikimiz de cok yogun bir sekilde calistigimizdan planimizdan bir iki gun geriden gidiyoruz bu hafta icerisinde kesinlesecek her sey Smile
Açık bir liste yapalım mı ya da bir Excel tablosu falan. Mesela ben, 24-26 knot ve 55-60 Loft tercih ediyorum ama bunlar olmasa da bir etkinlik fırçasına talibim.
Etkinlik iptal değil ancak @osaka23 komşumun da dediği gibi iş yoğunluğumuz fazla ve bazı planlamalar için çok ince eleyip sık dokuyoruz. Jaguardan şu model olsun diyip belirleyerek üstüne forum logosu baskı bir model yapsaydık şimdiye break-in bile bitmişti. Smile Beklediğinize ve beklediğimize değecek birşey olması için çabalıyoruz. Tam gün vermek de doğru olmaz ama bu hafta içi inşallah siz değerli komşularımıza yaşanan süreç ve gelinen nokta ile ilgili detaylı bir açıklama yapmaya çalışacağız.

@donniebrasco komşum detayları açıklamadan liste yapmanın doğru olmayacağı düşüncesindeyiz @osaka23 komşum ile birlikte. Çünkü sayılar çok fazla değişebilir.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(01/07/2019, Saat: 23:19)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Etkinlik iptal değil ancak @osaka23 komşumun da dediği gibi iş yoğunluğumuz fazla ve bazı planlamalar için çok ince eleyip sık dokuyoruz. Jaguardan şu model olsun diyip belirleyerek üstüne forum logosu baskı bir model yapsaydık şimdiye break-in bile bitmişti. Smile Beklediğinize ve beklediğimize değecek birşey olması için çabalıyoruz. Tam gün vermek de doğru olmaz ama bu hafta içi inşallah siz değerli komşularımıza yaşanan süreç ve gelinen nokta ile ilgili detaylı bir açıklama yapmaya çalışacağız.

@donniebrasco komşum detayları açıklamadan liste yapmanın doğru olmayacağı düşüncesindeyiz @osaka23 komşum ile birlikte. Çünkü sayılar çok fazla değişebilir.
Anladım komşum.
Teknik fırçanın sitesinde anasayfadaki görselde güzel bir sap var, ama firmanın böyle bir fırçasına ben hiç rastlamadım. Huh
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Information geltir.com 2019 Jaguar Fırça Etkinliği - İlk Mesaj Güncel 3RD1 590 175,438 31/05/2021, Saat: 20:05
Son Yorum: osaka23
  FIRÇA ve MAKİNA STANDI ETKİNLİĞİ sohayli 26 8,395 08/04/2021, Saat: 10:04
Son Yorum: sohayli
  Semogue Geltir 2016 LE Fırça Renk Anketi ckeskin 23 15,300 01/07/2016, Saat: 12:40
Son Yorum: ckeskin
  Tipsoft Fırça Kazanın :) theunnamed 147 85,573 24/04/2015, Saat: 07:48
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: