Osaka23 Hand Made Shaving Brush
Sap çok güzelmiş. eline sağlık @osaka23
@00serkan4300 @kirmizibalik @ahbap ve @Dragon komşularım çok teşekkür ederim.
(04/01/2020, Saat: 15:49)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşularım,

@Osaka23 Onur beye burdan bir kez daha teşekkür etmek isterim. Benim için yoğun tempsundan fedakarlık göstererek düğümünden, sapına ve loft uzunluğuna kadar bire bir ilgilenip bu fırçayı hazırladığı için kendimi çok şanslı görüyorum.

Düğümü elinde hazır olan Oumo 24mm Manchurian 2band (SHD), sapı ise yine Onur komşumda bulunan Çinden getirtmiş olduğu bir sap kullanıldı. İkisinin birleşiminde benim çok beğendiğim kıl uçları yumuşacık (yüzde hiç batıcılık yok) ayrıca omurgadan hiçte ödün vermeyen ve mesaj etkisi çok güzel bir fırça çıkmış oldu. İnşallah bu konuda dahada uzmanlaşıp çok daha güzel, zevkli ürünler çıkartıcağını düşünüyorum. Başarıların daim komşum.

F-r-a-1.png

F-r-a-2.png

Fırça harika görünüyor, hayırlı olsun @Sh@dow Doğan iyi günlerde keyifle kullan.
Onur'un da ellerine sağlık.
Dogan güzel günlerde kullanman dilegiyle , vintage bi havasi var güzel görünüyo.
Daha pek çok keyifli tıraşlar dilerim. Fırçayı yapan arkadaşımızında eline emeğine gönlüne sağlık, enfes bir işçilik çıkartmış.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
... Jilet
@batmanforever Volkan abi, @kadir.tbk Kadir ve @oguzkagan komşularım çok teşekkür ederim.
Oncelikle @Osaka23 komsumun ellerine saglık.
Konuyu acan @Efrasyab kardesim oldugu icin ona da mention gecmek istedim.

Dostlar bu konu da bir dagınıklık veya eksik bilgi var gibi duruyor, bastan sona okudum ama anlayamadım, diger arkadaslar arasında da merak edenler olursa diye sormak istedim.

Baslıgımız Osaka HandMade Shaving Brush, ama son Shadow komsumun paylastıgı urunde kullanılan sapta hazır loft da hazır, yapılan is istenilen loft uzunlugunda knotun yapıstırılması. Biz loft veya sap birlestirme islemini senelerdir aramızda yapıyoruz, @Akadir ustad bizi coktan gecti, ama aramızdan kimse hand made brush yapıyoruz diyemez.
Konuyu anlamak icin soruyorum,
1- Osaka komsum kaliba akrilik dokme islemi yapıyor mu, tornada akrilik veya ahsap sap ceviriyor mu, ornek habaz komsum gibi
2- Osaka komsum bu isi bos zamanında da olsa ticaret olarak yapıyor mu?
Baslıgı goren komsular, komsumdan ne gibi hizmetler bekleyebilir; matlaşan cizilen akrilik sapı polisajlayabiliyormuyuz, knot u degistirecem, bir buyuk knot takmak istiyorum knot yuvasını genisletebiliyormuyuz, cesitli satılık hazır knotlar varmı, cesitli satılık ozel yapım veya hazır saplar varmı, akrilik sapım yere dustu kenarı kırıldı duzeltebiliyormuyuz vs. vs.

Yani Osaka komsum ne yapıyor konuyu bastan sona okuyunca bile ben tam olarak anlayamadım. Eğer baslık dogruysa, bilgi verici tanıtıcı bir seyler yazalım, yapılabilir hizmetleri yazalım, daha once yapılan islerin toplu fotolarını koyalım, varsa Osaka komsunun sosyal medya hesabı vs. kontak bilgilerini yazalım, yok yapılan iş yakın dostlara yardım babında küçük işlemlerse o zaman konu baslıgı uyumsuz kacıyor, boşa istek mesajlarınla vs. ugrasmayın demek istedim.
Saygılar
Tişikkirlir Sipirmin.
Hocam merhaba adim gecmis aydinlatayim dedim Smile
İlk baslarda kendim akrilik kalip dokup polisajlayip internetten edindigim knotlar ile bunlari birlestirip forum ici bir firca yapma niyetinde idim fakat yogun olan egitim hayatim ve acikcasi ise yeterince vakit ayirip gerekli hizda ve bundan dolayi gerekli ic rahatliginda urun veremeyeegimi anlayinca bu isi daha da buyutmeme en iyi ihtimalle bir sure icin rafa kaldirma karari aldim.

Sordugunuz her islemi yapabilmekle beraber -dost ortaminda oldugumuzu dusunerek- yapmayi pek tercih etmiyorum yapmamaya calisiyorum cunku bir defa yaptigim zaman devamini getirmem gerektigini dusunuyorum.

@sh@dow hocama normalde kemik renginde akrilik bir sap yapacaktik ancak kendim hem model olmasi acisindan ( 3 boyutlu tarayip daha sonra ufak defek duzenlemelerle yeniden 3d yazicilarda enjeksiyon ile uretilip yeterli duzeye gelene kadar el ile daha sonra da hastalarima teslim edebilecegim kadar kusursuz puruzsuzluge gelebilecek kadar makinede pomza ile polisaja ilaveten 3 tip polisaj macunu ile polisajini tamamladiktan sonra yine 3d yazicida kalip uretip extromatta 4 ila 5 atm basinc ve tam yatirlayamamakla beraber 55 ila 60 derece sicaklik altinda dokum yapip ayni polisaj proseduru ile bitiriyorum normalde kendi yaptigim saplari) hem de loft ayarlamasi knotun back bonunu durusunu vs anlayabilmem icin kullandigim sap ile resim attigimda shadow hocamdan o sapa takip takamayacagimi sormasi uzerine o sapa taktim kendisine de zaten soyledim. Ki hos kendisi de soylemis Smile

@sh@dow hocamin samimiyetine siginarak uretim surecini paylastim umarim ayip etmemisimdir Smile

Demem o ki basligi kemal abi @efrasyab beni biraz yureklendirmek icin acti Smile kendisine burdan cok tesekkurlerimi iletiyorum.

@dikdik_s hocam benim isim ticaret yapmak degil bilmem beceremem sevmem de zaten. Baslarda sadece tanidik es dosta yaptigim is baska forum uyelerinin de ricasi uzerine onlarinda dost belledigim icin ufak defek yardimlar seklinde olmustur hepsi de kargo parasindan tutun knotlarin ciktigi tarihi elime geldigi tarihe kadar bilirler Smile bildigim ve icime sinen sekli bu sekilde cunku.
Ustune ek maliyet koydum mu sadece sapta bir sorun oldugunda yeniden yaparsam beni zorlamayacak kadarini fircayi isteyen arkadastan ekstra para istememek adina koydum Smile

İsin ozu budur aydinlatayim dedim. Yine bir eksik yada acik olmayan yeri varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarim
Aa atladigim bir yer olmus o konuyu da yazayim dedim Smile torna konusunda keske yerim olsa da saptan once cok yapacaklarim var ama ne yer var ne de zaman Smile ufak bir ek olarak belirtmek istedim
Sagolasın kardesim, benim gibi anlamayanlar vardır vs. diye sormak istedim. İleride gerekli gorurseniz konu ilk mesajına ekleriz istediginiz ek bilgileri.
Hayırlı aksamlar acıklamalar icin tesekkurler.
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 378,716 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,401 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Thater 4125 2 2band olive wood brush karakartal 1 1,943 05/08/2021, Saat: 16:58
Son Yorum: karakartal
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,459 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
  Oumo Brush CK89 22 14,141 23/09/2020, Saat: 17:52
Son Yorum: marv
Information İNCELEME:Frank Shaving Silvertip Fırça ahraz 27 19,691 15/12/2018, Saat: 12:31
Son Yorum: Arapaho
  Frank shaving problem blueshadov 40 19,831 17/05/2018, Saat: 21:02
Son Yorum: abdussamedy
  Frank Shaving 26mm Finest Badger pars 78 99,664 21/04/2018, Saat: 08:29
Son Yorum: kral arthur
Information İNCELEME:Yeni yılda yeni kararlar almayın! Dalvey Classic Travel Brush ahraz 16 8,136 02/01/2018, Saat: 14:26
Son Yorum: ahraz
  B26 frank shaving yardimi Kysis 10 7,181 14/06/2017, Saat: 14:35
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: