Komşular selam
(21/06/2019, Saat: 10:26)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel özetlemişsiniz ama sizin fatboyunuz var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Wink Smile Cool Rolleyes Big Grin Tongue komşum beni çok güldürdünüz güzel yerden tuttunuz kendisini
Arkadaşlar bu R41 i bu kadar öcü gibi göstermenize gerek yok.İlk tıraşımda sinekkaydıya yakın tıraş oldum.Bıyık bölgesinde kalıntı olmasına çok takıntılıyımdır.Benim tek sıkıntı çektiğim nokta kaliteli köpük yakalama noktası oldu.O konuda zayıfım evet.Sonuçta bu olay geleneksel tıraşsa ve köpükte bunun içine giriyorsa evet bu işte daha çırağım ama R41 i ilk kullanmama rağmen ve bıyık bölgemi köpüksüz defalarca tıraş etmeme rağmen iki üç noktada çok hafif kanamalar oldu bunlar belirli belirsiz kanamalardı ve kabuk dahi bağlamadılar. Yani ilk tıraşımda R41 kullanma yeteneğime geçer not veriyorum lakin köpük olayında sınıfta kaldığım doğrudur.İyi köpük yakalasam o ufak tahrişlerde olmayacaktı.Lütfen bazı şeyleri çok abartmayın ve R41 i öcü gibi göstermeyin.Evet çok güzel bir makina ama bence jilet çok az daha dışarda olsa çok daha mükemmel bir tıraş çıkartır ve burun altı bölgesini bile çok daha iyi alır bu makina.
@matar1881 komşum kendinize inandığınız müddetçe sadece R41 değil, hayatın da bir çok alanında olumlu sonuçlar yakalarsınız. Çok sık tıraş olmuyorsanız, ve kullanabiliyorsanız R41 ile devam etmenizde bence de hiç bir sorun yok. Köpük konusunda zamanla mantığını kavrar, kaliteli güzel sonuçlar alırsınız.

Burun altı için önceki sayfada @batmanforever komşum güzel bir taktik vermiş. Ben de şöyle bir tavsiyede bulunayım; Makineyi burnunuzun tam altına dik şekilde yani 90 derece yerleştirin ve olduğu yerde sapını yukarı kaldırın. Klasik 30 derece açıyla başladığınız zaman doğal olarak jilet biraz aşağıda kalıyor ve o noktayı kaçırıyor. Dediğim gibi aleti 90 derece koyun, sonra olduğu yerde aşağı doğru hareket ettirmeden sadece sapı yukarı doğru kaldırın, o zaman o kör noktaya jileti değdirmiş olursunuz.

Keyifli tıraşlar, keyifli forumlar dilerim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Aynen komşum.Dün gece kafaya fena taktım yatmadan baya bir uğraştım sizin dediğiniz dik girip keserken 30 dereceye getirmek çok mantıklı.
(21/06/2019, Saat: 15:06)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @matar1881 komşum kendinize inandığınız müddetçe sadece R41 değil, hayatın da bir çok alanında olumlu sonuçlar yakalarsınız. Çok sık tıraş olmuyorsanız, ve kullanabiliyorsanız R41 ile devam etmenizde bence de hiç bir sorun yok. Köpük konusunda zamanla mantığını kavrar, kaliteli güzel sonuçlar alırsınız.

Burun altı için önceki sayfada @batmanforever komşum güzel bir taktik vermiş. Ben de şöyle bir tavsiyede bulunayım; Makineyi burnunuzun tam altına dik şekilde yani 90 derece yerleştirin ve olduğu yerde sapını yukarı kaldırın. Klasik 30 derece açıyla başladığınız zaman doğal olarak jilet biraz aşağıda kalıyor ve o noktayı kaçırıyor. Dediğim gibi aleti 90 derece koyun, sonra olduğu yerde aşağı doğru hareket ettirmeden sadece sapı yukarı doğru kaldırın, o zaman o kör noktaya jileti değdirmiş olursunuz.

Keyifli tıraşlar, keyifli forumlar dilerim.
Komşular R41 ile 2. Tıraşımı da kesiksiz olduktan sonra 3. tıraşımı bugün oldum.Yalnız bir deneme için yüzümün bir tarafını 3 bıçaklı kartuşu ile diğer tarafını Mühle jilet takılı R41 ile oldum.İki jilet arasında bir fark göremedim.Oysa R41 in kartuşlulardan çok üstün olacağını düşünerek almıştım.Ayrıca çok tehlikeli bir alet kesinlikle değil.Şunu belirtmek isterim ki köpük olayını bugün ilk defa çok güzel yaptım ve güzel bir köpükle kartuşlu aletle de önceki denemelerime göre çok daha iyi bir verim aldım.Tıraş öncesi cilt iyi bir şekilde yumuşatılıp ve iyi sabundan elde edilen köpük yüze güzel yayıldığında kartuşlu aletten de gayet iyi verim alınabiliyormuş.İki jiletle de ilk ili perdeyi yukardan aşağı aldıktan sonra kalan yerleri burundan kulağa ve kulaktan buruna tekrar aldım.Bu mükemmel bir yöntem ve ben bunu bu forumda öğrendim.Bu sayede kartuşlu bıçaktan da R41 seviyesinde verim aldım. R41 den sanırım vazgeçeceğim lakin çok bir esprisi yok ama sabun ve fırça artık benim için vazgeçilmez ikili olacak.

R41 i acaba feather jiletle kullansam daha iyi bir verim alabilirmiyim? Yani Mühle jilet çok konforlu bir jilet ama aynı taktiği kartuşluya uygulayınca yani burundan kulağa taktiğini kartuşlu da Mühle ayarında tıraş verdi.Feather ile daha da iyi bir sonuç alabilirmiyim ?
(30/06/2019, Saat: 21:29)matar1881 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular R41 ile 2. Tıraşımı da kesiksiz olduktan sonra 3. tıraşımı bugün oldum.Yalnız bir deneme için yüzümün bir tarafını 3 bıçaklı kartuşu ile diğer tarafını Mühle jilet takılı R41 ile oldum.İki jilet arasında bir fark göremedim.Oysa R41 in kartuşlulardan çok üstün olacağını düşünerek almıştım.Ayrıca çok tehlikeli bir alet kesinlikle değil.Şunu belirtmek isterim ki köpük olayını bugün ilk defa çok güzel yaptım ve güzel bir köpükle kartuşlu aletle de önceki denemelerime göre çok daha iyi bir verim aldım.Tıraş öncesi cilt iyi bir şekilde yumuşatılıp ve iyi sabundan elde edilen köpük yüze güzel yayıldığında kartuşlu aletten de gayet iyi verim alınabiliyormuş.İki jiletle de ilk ili perdeyi yukardan aşağı aldıktan sonra kalan yerleri burundan kulağa ve kulaktan buruna tekrar aldım.Bu mükemmel bir yöntem ve ben bunu bu forumda öğrendim.Bu sayede kartuşlu bıçaktan da R41 seviyesinde verim aldım. R41 den sanırım vazgeçeceğim lakin çok bir esprisi yok ama sabun ve fırça artık benim için vazgeçilmez ikili olacak.

R41 i acaba feather jiletle kullansam daha iyi bir verim alabilirmiyim? Yani Mühle jilet çok konforlu bir jilet ama aynı taktiği kartuşluya uygulayınca yani burundan kulağa taktiğini kartuşlu da Mühle ayarında tıraş verdi.Feather ile daha da iyi bir sonuç alabilirmiyim ?

Komşum kartuşlu aletler kötü tıraş etmiyor, ancak mach 3 için 2 perde aynı yerden 6 defa jilet geçmesi demek, fusion için 10. Ayrıca kıl dönmesi, boyun kısmında tahriş oluyor. Aynı durum tıraş makineleri içinde geçerli. Ben bazen zamansızlıkta tıraş makinesi kullanıyorum (Panasonic ES LV65) markayı makinenin kalitesiz olmadığını belirtmek için yazdım. Anında kıl dönmesi kesilmeyen yerler için üzerinden bir kaç defa da geçince tahriş oluyor. DE alet ve uygun jilet ile bu sorunların hiç biri olmuyor.

Haklısın komşum ne kadar fazla bıçak o kadar fazla tahriş.Ben mesela 3 bıçaklılarla bir sorun yaşamıyorum fakat önceki sene fusion aldım ve üçüncü tıraştan sonra vazgeçtim.Hem 3 bıçaklı kadar güzel kesmedi hemde yüzümü fena halde tahriş etti.R41 in şu ana kadar 3 bıçaklıdan bir üstünlüğünü söylemem gerekirse açık taraklı olması nedeniyle kıl birikmemesi.R41 ile 3 aylık sakal bile rahatlıkla tıraş edilebilir.R41 in konforu Mühle jilet ile gayet iyi seviyede lakin bu jiletle yakaladığım tıraşın keskinliği 3 bıçaklıyla aynı fakat birde feather jilet ile deneyeceğim.Feather jiletin daha keskin olduğu söyleniyor.Belki onunla daha iyi bir tıraş elde edebilirim.R41 in eksik yönü ise tarağının kalın olması.Tarak kalın olduğu için burun altı bölgesi tıraşı çok iyi olmuyor. Xtg ve hatta ters xtg ile bile kartuşlu kadar iyi alamıyor fakat bıyık bölgesinin yan kesimlerini kartuşludan çok daha iyi aldığını söylemeliyim.Belki Mühle değil de daha keskin bir jilet olsa burun altı bölgesini de kartuşlardan daha iyi kesebilirim.
(01/07/2019, Saat: 00:02)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kartuşlu aletler kötü tıraş etmiyor, ancak mach 3 için 2 perde aynı yerden 6 defa jilet geçmesi demek, fusion için 10. Ayrıca kıl dönmesi, boyun kısmında tahriş oluyor. Aynı durum tıraş makineleri içinde geçerli. Ben bazen zamansızlıkta tıraş makinesi kullanıyorum (Panasonic ES LV65) markayı makinenin kalitesiz olmadığını belirtmek için yazdım. Anında kıl dönmesi kesilmeyen yerler için üzerinden bir kaç defa da geçince tahriş oluyor. DE alet ve uygun jilet ile bu sorunların hiç biri olmuyor.

Feather jilet ile R41 gibi agresif bir aleti kullanmanızı pek tavsiye etmiyorum, zira üstadların eski yorumlarını okursanız, agresif aletlerle orta keskinlikte konforlu jiletler eşleştirilmeli, mild aletler ile keskin jiletler kullanılması tavsiye edilir.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
(01/07/2019, Saat: 01:22)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather jilet ile R41 gibi agresif bir aleti kullanmanızı pek tavsiye etmiyorum, zira üstadların eski yorumlarını okursanız, agresif aletlerle orta keskinlikte konforlu jiletler eşleştirilmeli, mild aletler ile keskin jiletler kullanılması tavsiye edilir.

Komşum ben de öyle düşünüyordum ama 4-5 günlük sakalda Fatip - Feather ikilisiyle tıraş oldum. Çok güzel sonuç verdi.

@matar1881 komşum hoş geldiniz, sinek kaydı için r41 tercih ettiğinizi yazmışsınız. Ben de ilk başta alet agresif olmalı, jilet yüze değmeli diye düşünüyordum. Ama mild aletle 3 perde çok güzel sonuçlar da alabilirsiniz. Gayet de keyifli ve güzel tıraşlar çıkarırsınız. Agresif alet de bir keyiftir ama kendinizi böyle şartlandırmayın.
Okudum komşum genel kanı sizin dediğiniz gibi fakat bazıları da tam tersine daha iyi sonuç verdiğini söylüyor.Dün bir ustura ile tıraş videosu izledim adam en iyi konforu ve en sinekkaydı tıraşı feather ile yakaladığını söylüyordu.Feather ile yüzün hiçbir yerini gerdirmeye gerek kalmadan sinekkaydı tıraş olduğunu anlatıyordu. Aynı adam astra ile tıraş olduğu videoda ise yüzü muhakkak gerdirmek gerektiğini yoksa jiletin sakalı değil yüzü kestiğini söylüyordu.Siz tehlikeli olur diye mi keskin jilet önermiyorsunuz ?
(01/07/2019, Saat: 01:22)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Feather jilet ile R41 gibi agresif bir aleti kullanmanızı pek tavsiye etmiyorum, zira üstadların eski yorumlarını okursanız, agresif aletlerle orta keskinlikte konforlu jiletler eşleştirilmeli, mild aletler ile keskin jiletler kullanılması tavsiye edilir.

Teşekkürler komşum. R41 tercihimin nedeni hem agresif tıraşı sevmem hemde tarağı açık olduğu için 3 aylık sakalı bile makineye gerek kalmaksızın kesebilmek.
(01/07/2019, Saat: 01:29)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @matar1881 komşum hoş geldiniz, sinek kaydı için r41 tercih ettiğinizi yazmışsınız. Ben de ilk başta alet agresif olmalı, jilet yüze değmeli diye düşünüyordum. Ama mild aletle 3 perde çok güzel sonuçlar da alabilirsiniz. Gayet de keyifli ve güzel tıraşlar çıkarırsınız. Agresif alet de bir keyiftir ama kendinizi böyle şartlandırmayın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,567 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Merhaba komşular gelenekselci 7 3,054 26/10/2022, Saat: 23:43
Son Yorum: Bakımlı Erkek
Big Grin Selam Keyifçiler Tayyare Pilotu 9 2,267 09/05/2022, Saat: 18:01
Son Yorum: dramahlas
  Selam! Aristo 13 3,931 07/04/2022, Saat: 02:54
Son Yorum: Aristo
  Ankara'dan selam talkan 10 3,025 19/04/2021, Saat: 11:32
Son Yorum: V4Vamık