Doğubank
manuel' in zevki başka, zamanla eliniz hızlanıyor, gerçek fotoğraflar çekmeden evvel vaktiniz oldukça odaklama çalışabilirsiniz. ancak bazı yerlerde hıza ihtiyacınız oluyor. o zamanlarda şimşek gibi odaklama yapan lensler ve phase detect dedikleri (yani canon değil Smile) makineler çok işe yarıyor. d3100 var birkaç arkadaşımda deneme fırsatım oldu, pek beğendim makineyi. sessiz, hafif, ergonomik bir makine. yanınızda gülle taşıyormuş hissi vermeden pek güzel fotoğraflar çekebiliyor Smile ki hakikaten harika fotoğraflar çektiğine şahit oldum. mesela aşağıdaki 2 fotoğraf d3100 ile çekildi. hem de nikon 18-55 ve 70-300 sigma ile. yani öyle ahım şahım lenslerle değil. ki bunlar ilk bulduklarım daha neler var. neticede güzel makine, hobi kullanıcısı için biçilmiş kaftan. lens alırken de otomatik odaklanabilenlerden tercih ederseniz makine ölene kadar değiştirmeniz gerekmez bana göre.

ilk karede en arkadaki benim Smile
1y1wnc.jpg

2955xmu.jpg
Arkadaki dediğin yüzü görünmeyen kişimi hocam Big Grin
yok yok en sağdaki siyah lensli olan Smile diğeri de arkada oluyor di mi Smile

(16/06/2012, Saat: 11:10)mckorkmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaki dediğin yüzü görünmeyen kişimi hocam Big Grin
Tanidim hocam sizi bulusmustuk sirkecide Smile
18-135 afs kullaniyorum tak gez baska lense ihtiyac duymuyorum ama biraz daha yeni vr li bir 18-105 kafamda yok degil sadece alet gibi o da yeni olsun istedigimden cunku d40 varken almistim bu lensi hala da benle iste Smile sigma falan asla demek istemem ama almam nikkor varken babadan kalma bir hastalik nikon onunda olmasi gereken lensi nikkor Smile d3100 den memnunum hdr calislamalari icin bazen keske d5100 falan mi alsaydim diye dusunuyorum ama (hdr tusu vardi bodyde yanlis hatirlamiyorsam) d3100u alirken aralarinda fark vardi bende simdiki makinayi edindim iste boyle Smile dslr guzel zevk herkesin giris seviyesi bir urunu olmali Smile
Yanlız tıraşdan sonra bunada sarmaya başlarsak yanarız. Çok çekmeyin bizi içine Smile
evet buluşmuştık, yanınızdaki arkadaşın boynunda makine vardı hatta Smile 18-135 güzel bir lens, ancak 18-105 edinmenizi tavsiye edebilirim. çoğu şey için yeterli keskinliğe sahip ve hızlı odaklama yapıyor. makinenin üzerindeki hazır şablonları kullanmadığımdan hdr tuşunu gereksiz buluyorum. hatta siyah beyazı bile renkli çekip kendim işlemeyi tercih ediyorum. yeterli gelmiyor makinenin yaptıkları. hdr için ise tripodumu kurup braket yapar 3 kareyi çeker evde birleştiririm herzaman, çok sağlıklı oluyor.

mckorkmaz dostum, bulaşan kolay bırakamaz zaten, sonu da yok ekipman falan bitmiyor. en son salonun ortasında, şemsiye ve 2.54 lük ışık ayaklarını görünce eşim stüdyoya girdi sandı Smile
Arkadastaki bnim eski d40 idi ona sattiydim Smile
Bende hdrlerde -2,0,+2 degerlerde cekip birlestiriyorum ama bazen araya insanlar giriyor hayalet gibi oluyorlar Smile bu durum ainir bozsada canlilikta katiyor bazen fotograf guzel hobi ileride para biriktirip o lense sahip olurum insallah Smile
Geleneksel tiras ol sonra dijital fotograf cek. Bu nasil yaman celiskidir! Iyi haftasonlari herkese Smile.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: